یک استیبل کوین الگوریتمی جدید در شبکه ویوز راه‌اندازی خواهد شد
0

یک استیبل کوین الگوریتمی جدید در شبکه ویوز راه‌اندازی خواهد شد

بازدید : 433

ساشا ایوانوف، بنیانگذار و مدیرعامل پروژه بلاکچینی ویوز (Waves) از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی یک استیبل کوین جدید خبر داد. این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که استیبل کوین USDN این شبکه در مدت اخیر با نوسانات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و پگ (برابری) دلاری خود را از دست داده است.

به گزارش کوین تلگراف، ایوانوف روز گذشته در توییتر از برنامه‌های ویوز برای حل بحران استیبل کوین USDN و همچنین راه‌اندازی یک پروژه استیبل کوینی جدید خبر داد.

وی در توییت خود نوشت:

من یک استیبل کوین جدید راه‌اندازی می‌کنم. پیش از آن، طرحی برای حل بحران استیبل کوین USDN منتشر خواهد شد.

همچنین ایوانوف در توییت‌های خود مدعی شد استیبل کوین جدید، به هیچ وجه پگ دلاری خود را از دست نخواهد داد و قیمت آن ثابت باقی خواهد ماند.

بنیانگذار شبکه بلاکچینی ویوز در گفتگویی در رابطه با استیبل کوین جدید خود، خاطرنشان کرد این پروژه ترکیبی ما بین یک استیبل کوین الگوریتمی خواهد بود و بر اساس مدل سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز اداره خواهد شد. علاوه بر این، این استیبل کوین تنها به شبکه ویوز اختصاص خواهد یافت و در شبکه‌های دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

ایوانوف معتقد است یکی از بزرگترین دلایل سقوط استیبل کوین USDN، این است که شیوه توسعه این ارز، با شرایط کنونی بازار هماهنگ نیست و برای مقابله با آن باید مدل‌های قوی‌تری توسعه یابد. به عقیده وی، USDN، یک استیبل کوین «مبتنی بر انگیزه» است و در شرایط کنونی نمی‌تواند از پس نوسانات بازار بر بیاید.

وی افزود:

متاسفانه مدل‌های مبتنی بر انگیزه رویدادهای قوی سیاه ( اثرات شدید ناشی از برخی از رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی و نادر) را در نظر نمی‌گیرند. این مدل‌ها در 99.9% شرایط بازار کار می‌کنند اما قادر به مقاومت در برابر نوسانات شدید بازار نیستند.

علیرغم عملکرد نه چندان خوب USDN، تیم توسعه ویوز تصمیمی برای کنار گذاشتن این استیبل کوین ندارد. ایوانوف در این رابطه گفت:

USDN به طور کامل حذف نخواهد شد. ما کاملا به تثبیت قیمت USDN متعهد هستیم و استیبل کوین جدید در واقع باید به USDN کمک کند تا بهای دلاری خود را بازگرداند.

به گفته ایوانوف، وثیقه‌گذاری مضاعف (overcollateralization) و الگوریتم‌های تطبیقی در نهایت به توسعه دارایی‌هایی با قیمت ثابت کمک خواهد کرد.

نوترینو یو اس دی (Neutrino USD) یا USDN، استیبل کوین الگوریتمی شبکه ویوز است که توسط توکن بومی این شبکه پشتیبانی می‌شود. علیرغم عملکرد خوب در ابتدای کار، این استیبل کوین رفته رفته در سال 2022 پگ دلاری خود را از دست داد و به زیر یک دلار سقوط کرد.

نخستین سقوط بزرگ استیبل کوین USDN در ماه آوریل اتفاق افتاد و قیمت به 0.8 دلار کاهش یافت. پس از آن، سقوط ادامه یافت و در نهایت، با آخرین سقوط، قیمت USDN به 0.53 دلار رسید. در زمان نگارش این خبر، هر واحد USDN با قیمت 0.58 دلار معامله می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x