افت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال به دنبال انتشار صورت جلسه فدرال رزرو
0

افت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال به دنبال انتشار صورت جلسه فدرال رزرو

بازدید : 291

بازار ارز دیجیتال به دنبال انتشار صورت جلسه فدرال رزرو (که در آن اعلام شد به منظور مهار تورم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد)  امروز دچار ریزش شد. مسئول بانک مرکزی ایالات متحده در صورت جلسه ماه ژوئیه این نهاد گفت که تورم هنوز «به طور غیرقابل قبولی بالا» است.

قیمت بیت کوین طی یک ساعت از اعلامیه فدرال رزرو 0.9 درصد کاهش یافت و در پایان روز یک افت 2.4 درصدی را به ثبت رساند. اتریوم نیز 2 درصد کاهش قیمت را طی این 24 ساعت تجربه کرد.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در زمان نگارش این خبر با قیمت 23 هزار و 300 دلار و اتریوم، دومین ارز دیجیتال بازار با قیمت 1844 دلار در حال خرید و فروش است. بازار سهام نیز با توجه به این خبر کاهش یافت: شاخص داوجونز 0.1 درصد افت کرد. شاخص S&P 500 0.2 درصد و بورس نزدک نیز 0.6 درصد افت را تجربه کرد.

صورت‌جلسه 26 تا 27 ژوئیه بانک مرکزی ایالات متحده نشان می دهد که با وجود قوی بودن بازار کار و نرخ پایین بیکاری، تورم همچنان بسیار بالا است و فعلاً هیچ مدرکی دال بر کاهش قریب‌الوقوع تورم وجود ندارد.

در این صورت‌جلسه آمده است: « تورم به‌طور غیرقابل قبولی بالاست و بسیار بالاتر از هدف بلندمدت 2 درصدی این کمیته قرار دارد».

طبق صورت جلسه فدرال رزرو : آنها باید سرعت افزایش نرخ بهره را «در مقطعی» کاهش دهند، اما این به آمار اقتصادی آتی بستگی دارد. تورم در ایالات متحده در حال حاضر به بالاترین سطح چهار دهه اخیر رسیده است. بیشتر کشورهای جهان نیز از افزایش قیمت‌ها رنج می‌برند.

قابل ذکر است که بیت کوین، اتریوم و تقریباً هر توکن دیگری در بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی با بازار بورس ایالات متحده در سال جاری همبسته بوده است.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x