انتقاد جامعه به شرایط و ضوابط جدید متامسک؛ ماجرا چیست؟

انتقاد جامعه به شرایط و ضوابط جدید متامسک؛ ماجرا چیست؟
0
بازدید : 385

کیف پول رمزارزی متامسک به‌تازگی شرایط و ضوابط جدید خود را منتشر کرده است که باعث تعجب و انتقاد اعضای جامعه شده است. بر اساس داده‌ها، اگر کاربران مالیات خود را پرداخت نکرده باشند، شرایط و ضوابط جدید متامسک به این کیف پول اجازه می‌دهد تا معادل مالیات قابل پرداخت را کیف پول کسر کند و به اداره مالیات پرداخت کند.

به نقل از کوین گیپ، متامسک با انتقاد گسترده‌ای از سمت اعضای جامعه همراه شده است و بسیاری اشاره داشته‌اند که پرداخت مالیات از طریق دارایی‌های کیف پول، نقض آزادی مالی و همچنین ادعای غیرمتمرکز بودن پلتفرم است.

انتقاد از شرایط و ضوابط جدید متامسک

بر اساس شرایط و ضوابط جدید کیف پول که شرکت کانسیسنیس به‌تازگی منتشر کرده است، هزینه‌های قابل پرداخت مصرف‌کنندگان مالیات انحصاری است مگر آنکه خلاف این موضوع ثابت شود. متامسک همچنین این حق را برای خود محفوظ نگه‌داشته است که در صورت لزوم مالیات را از کیف پول کسر کند.

کاربران این کیف پول باید تمامی مالیات‌های خود را از جمله هزینه‌های دولتی پرداخت کنند. شرکت توسعه‌دهنده این کیف پول تغییرات قابل‌توجهی درزمینهٔ شرایط استفاده از متامسک برای کاربران خود ایجاد کرده است. هم‌بنیانگذار 1 اینچ نیز روز گذشته به این اتفاق واکنش نشان داد و گفت که به نظر متامسک حق پرداخت مالیات کاربران با کیف پول را برای خود محفوظ نگه‌داشته است.

مطلب مفید: روز پیتزا بیت کوین؛ یک داستان خوشمزه از انقلاب دیجیتال!

توییت آنتون بوکوف

غیرمتمرکز بودن اولین اصل ارزهای دیجیتال است. در پی این اقدام کیف پول، اعضای جامعه در توییتر به انتقاد پرداختند و اشاره داشتند که چنین حرکتی از سمت متامسک به معنای نقض آزادی مالی و غیرمتمرکز بودن فضای کریپتو است. برخی از اعضای جامعه نیز این اتفاق را به لجر ارتباط دادند و گفتند که در پشتی ایجاد شده در آن پلتفرم نیز برای پرداخت مالیات و دنبال کردن قوانین دولت‌ها است.

گفتنی است که این کیف پول هنوز هیچ اطلاعیه‌ای برای شفاف‌سازی در رابطه با موضوع مالیات ارائه نکرده است. قابل‌توجه است که در ماه دسامبر نیز شرکت توسعه‌دهنده متامسک به دلیل نحوه جمع‌آوری داده‌ها با انتقاد مواجه شده بود. این پلتفرم از داده‌های تراکنش‌ها و همچنین آدرس‌های IP برای این موضوع استفاده می‌کرد. در ادامه و با انتقادات، شاهد به‌روزرسانی و تغییر در فرایند مذکور بودیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x