یک نهنگ قدیمی بیت کوین، 5000 کوین خود را به صرافی کراکن انتقال داد
0

یک نهنگ قدیمی بیت کوین، 5000 کوین خود را به صرافی کراکن انتقال داد

بازدید : 189

قیمت بیت کوین پس از انتشار گزارش های مربوط به بیکاری در آمریکا مدتی است که تحت فشار قرار گرفته و پایین‌تر از محدوده 20000 دلاری در حال معامله است. در زمان نگارش این مطلب، بزرگ ترین ارز دیجیتال دنیا با ارزش بازاری 380 میلیارد دلاری در محدوده 19887 دلاری قرار گرفته است.

البته تمامی اتفاقات مربوط به این ارز در چند وقت اخیر منفی نبوده و برای مثال گنجایش شبکه لایتنینگ به اوج تازه ای رسیده است. علاوه بر آن، مایکل سیلور، یکی از بزرگ ترین حامیان بیت کوین نیز به تازگی از پروژه های این شرکت در راستای افزایش پذیرش شبکه لایتنینگ و این ارز خبر داده است.

در همین حین و با از دست رفتن سطح حمایتی 20000 دلاری، یک نهنگ قدیمی بیت کوین، برای اولین بار در 9 سال گذشته 5 هزار کوین خود به ارزش 100 میلیون دلار را به صرافی کراکن انتقال داده است. کالین وو (Colin Wu)، خبرنگار مطرح حوزه کریپتو در این باره گفت:

«این نهنگ بیت کوین 5000 کوین خود را صبح امروز به صرافی کراکن انتقال داد که ارزش آن معادل 100 میلیون دلار است. این آدرس و بیت کوین های انتقال یافته به آن متعلق به سال 2013 است.»

گفتنی است که پس از گزارش داده های بیکاری آمریکا در هفته گذشته، بیت کوین به حرکت خود زیر فشار ناشی از اقتصاد کلان ادامه داد و اکنون برای نهمین روز متوالی زیر محدوده 20000 دلاری معامله می‌شود.

با این حال باید دقت داشت که علیرغم روند نزولی و ریزش ها، این ارز موفق شده سطح حمایتی 19511 دلاری خود را که اوج قیمتی ماه دسامبر 2017 نیز هست را حفظ کند. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که این سطح به عنوان حمایت قدرتمند ایفای نقش کند. روز گذشته موسسه گاوکال ریسرچ در گزارشی گفت:

«فدرال رزرو مشغول سوزاندن پول یا به عبارتی سیاست های انقباضی کمی خود است تا اعتبار دلار آمریکا را دوباره به جای خود بازگرداند. چنین اتفاقی یک مانع و مشکل بزرگی برای ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد.»

مطلب مفید: حمله دیداس (DDoS) چیست؟

گنجایش شبکه لایتنینگ بیت کوین به اوج جدیدی رسید

هفته گذشته، گنجایش شبکه لایتنینگ بیت کوین به اوج تازه ای و در محدوده 5 هزار کوینی رسید. گفتنی است که این شبکه راهکار مقیاس پذیری لایه 2 بیت کوین است که تراکنش های این ارز و شبکه را سریع تر و ارزان تر پردازش می‌کند. نکته قابل توجه و مثبت دیگر برای این شبکه همکاری مایکل سیلور از شرکت مایکرواستراتژی با اعضای لایتنینگ است. روز شنبه و در کنفرانسی که در کشور لتونی برگزار شد وی درباره اهمیت لایتنینگ در تکنولوژی روز دنیا صحبت کرد و افزود:

«مایکرواستراتژی در حال حاضر پروژه‌های R&D را در دست اجرا دارد که در آن ما روی برنامه‌ های سازمانی لایتنینگ مانند کیف پول، سرورها و اعتبار سنجی کار می‌کنیم.»

وی اشاره داشت که چنین گامی به شرکت ها اجازه خواهد داد تا شبکه لایتنینیگ را روزانه در اختیار صدها هزار کارمند خود قرار دهند. همچنین این موضوع باعث اضافه شدن 10 میلیون کیف پول لایتنینگ بیت کوین برای اعضای جامعه آن هم به صورت یک شبه خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x