بررسی اخبار و رویدادهای کریپتویی مهم اردیبهشت ماه 1400

بازدید : 267


سلام به همراهان عزیز فکت کوینز. نوروز مبارک. امسال فکت کوینز برای شما ویژه برنامه نوروزی تهیه کرده که در 13 قسمت مجزا ارائه میشوند. شما دوستان و همراهان عزیز برای تماشای کامل ویدئو ها کافیست نرم افزارهای رفع تحریم خودتان را روشن کنید تا وارد کانال یوتوب فکت کوینز شوید. سال بسیار خوبی را برای همه شما عزیزان آرزومندیم. سلامت و پر سود باشید. در ادامه با اخبار کریپتویی اردیبهشت ماه سال 1400 فکت کوینز همراه ما باشید.

اسنوپ داگ طرفدار بزرگ DogeCoin

اسنوپ داگ، در تاریخ ۲۰ آپریل با تبلیغ Dogecoin و راه اندازی یک مجموعهNFT ، عالقه خودش به صنعت کریپتو را علام کرد. بعید به نظر میرسید که اسنوپ داگ روز 4/۲۰ و روز DogeDay را جشن نگیرد. رپر مشهور ویدیویی از شیبا اینو – سگی که الهام بخشDogecoin است – را منتشر کرد و از ماسک بخاطر لباس مخصوص سفر به ماه تشکر کرد.

محبوبیت روزافزون Dogecoin، باعث شد، کاربران چند هفته پیش ترندی را آغاز کنند و در آن بیستم ماه آپریل را DogeDay ، نام گذاری کنند. با این حال ، از مدتها قبل، این تاریخ، مخصوص تعطیالت غیر رسمی مصرف کنندگان ماریجوانا، بوده است.


احداث اولین شهرک تخصصی استخراج رمز ارز در کشور


اولین شهرک ناحیه صنعتی استخراج رمزارز در کشور افتتاح میشود. این شهرک تخصصی-خصوصی ماینینگ کشور بدون وابستگی به شبکه برق و با هدف تولید تجهیزات ماینینگ و همچنین تولید رمز ارز احداث خواهد شد. این شهرک در استان زنجان و در نزدیکی سلطانیه تاسیس خواهد شد. در این شهرک قرار است دستگاههای ماینینگ تولید شود و در کنار آن کار استخراج ارزهای دیجیتال نیز انجام گیرد.

از لحاظ آب و هوایی این منطقه بسیار خنک است. یک نیروگاه برق خودتامین برای این شهرک به زودی افتتاح میگردد. فاز اول این شهرک ۱۷ هکتار است. این طرح حدودا برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد میکند. در این شهرک بیش از ۲۰ واحد صنعتی مرتبط با صنعت استخراج رمز ارز مشغول خواهند شد. انتظار میرود عملیات ساخت این شهرک در اردیبهشت ماه شروع شده و در ماه مرداد واحدهای توضیح داده شده تحویل داده خواهند شد.

افزایش قیمت بین کوین به باالی ۵۵ هزار

در پی یک صعود دیگر، بیت کوین دوباره به قیمت ۵۵ هزار دلار دست پیدا کرد و ارزش بازار آن نیز نهایتا از ۱ تریلیون دلار عبور کرد با این حال؛ دامیننس بیت کوین به کمتر ۵۰ درصد برای اولین بار طی تقریبا ۳ سال گذشته سقوط کرده است در حالیکه آلت کوین ها رشد قابل توجهی را ثبت کرده اند.

ایالن ماسک در برنامه Live Night Saturday باعث افزایش قیمت دوج کوین شد


در ادامه این اخبار دوج کوین شاهد افزایش ۲۰ درصدی بوده است. حضور ماسک در برنامه Night Saturday Live ،باعث میشود قیمتDogecoin ، مسیر جدیدی را در پیش بگیرد. ماسک در حالی که مشغول آماده سازی، برای حضور در محبوبترین برنامه تلویزیونی آمریکا است، روز چهارشنبه، در توییتی خود را به عنوان “ The Dogefather“معرفی کرد.

او بخاطر حمایت های گسترده خود از Dogecoin ، مشهور است. و پست های حمایتی او در فضای مجازی اغلب باعث افزایش قیمت رمزارزهایی مثل بیتکوین شده است. در اتفاقی آشنا برای طرفداران Dogecoin ، آخرین تبلیغ ماسک بلافاصله باعث افزایش DOGE شد. در زمان نشر این خبر دوج شاهد افزایش ۲۰ ٪بود. در حالی که افت قیمت قبلی بیتکوین برای آلتکوین ها گران تمام شد، وDOGE ، خیلی پایین تر از اوج اخیر خود 4۷.۰ دلار قرار گرفت. ماسک در بیانیه ای وعده داده بود:

”در آخرین پرتاب موشک شرکت SpaceX یک دوج کوین واقعی را روی ماه قرار میدهم ”. این بیانیه تا حدودی در افزایش قیمت دوج نقش داشت.

اتریوم برای اولین بار رکورد ۳۰۰۰ دالر را شکست


اتریوم برای اولین بار توانست مقاومت روانی ۳۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد و تا قیمت 3146 دلار در صرافی بایننس پیش برود.اتریوم در اکثر صرافی های معروف نظیر بای بیت،کوین بیس و بیتِمکس نیز به این قیمت تاریخی دست پیدا کرد. این افزایش قیمتی باعث شد تا اتریوم از لحاظ ارزش بازار کمپانی هایی نظیر والت دیزنی و بانک آمریکا پشت سر بگذارد.

بزرگترین قرارداد هوشمند جهان توانست در این هفته رشد ۲4 درصدی را ثبت نماید. و به ۰۷9.۱ تریلیون دلار برسد. کمی پایین تر از ارزش بازار یکی از ارزشمند ترین فلز های جهان به نام نقره که 4۱6.۱ میلیارد دلار ارزش دارد. و کمی کمتر از ارزش شرکت فیسبوک معادل ۱۲.9۲ میلیارد دلار میباشد. در ادامه با اخبار کریپتویی اردیبهشت 1400 همراه ما باشید.

دیوید شولمن گفت دستاوردهای PayPal مدیون ارزهای دیجیتال است


پس از منتشر شدن نتایج عملکرد خوب PayPa دن شولمن ، ارزهای رمزپایه را به عنوان نیروی محرکه اصلی افزایش قابل توجه درآمد و فعالیت کاربران معرفی کرد. بازده بزرگترین پردازنده پرداخت آنلاین ، با بیش از 6 میلیارد دلار بیشتر از انتظارات قبلی عمل کرد.

نقطه عطف جدید اتریوم و قیمت 4۰۰۰ دلار

همین یک هفته پیش بود که اتریوم موفق شد قله ۳۰۰۰ دلاری را فتح کند. به گزارش کریپتوپوتیتو، هنوز هولدرهای اتریوم در حال پایکوبی برای موفقیت ۳۰۰۰ دلاری بودند که اتر، با 4۰۰ درصد افزایش قیمت از ابتدای سال ۲۰۲۱ ،کاربران خود را شگفت زده کرد.


کاهش ۵ هزار دلارب بیت کوین در پی تعلیق پرداختهای آن بوسیله تسلا


ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا دیروز در حساب توییتری خود اعالم کرد که این غول خودروسازی به دلیل مصرف انرژی بالای بیت کوین دیگر از این ارز دیجیتال برای پرداختهای خود استفاده نخواهد کرد. تسلا برای اولین بار در فوریه ۲۰۲۱ از خرید ۵.۱ میلیارد دلاری بیت کوین خود پرده برداشت و اعلام کرد که پذیرش این ارز دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت آغاز خواهد کرد.

پس ازآن در ماه مارس، این شرکت اعالم کرد که مشتریان آمریکایی میتوانند از آن تاریخ به بعد، هزینه خرید خودروهای تسلا را با BTC پرداخت کنند. پذیرش بیت کوین توسط تسلا با انتقادات زیادی از طرف دوستداران محیط زیست روبه رو شد. این افراد، اقدام تسلا را ضد موضع آشکار آن درزمینه مدیریت انتشار گازهای گلخانه ای دانستند. پس از انتقادات فراوان، به نظر میرسد که تسلا تسلیم شده باشد.

ایلان ماسک در حساب توییتری خود دیروز در رابطه با تعلیق BTC نوشت:

تسلا پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهایش را به حالت تعلیق درآورده است. ما نگران افزایش استفاده از سوختهای
فسیلی و افزایش آلایندگی ها هستیم. به دنبال توییت ایلان ماسک، قیمت BTC تنها در ۱۵ دقیقه، سقوطی ۳۰۰۰
دلاری را تجربه کرد.


ویتالیک بوترین با سوزاندن 9۰ ٪توکنهای خودش ناجی شیبا شد


من تصمیم گرفته ام 9۰ ٪از توکنهای شیبا باقیمانده در کیف پولم را بسوزانم. ۱۰ ٪باقیمانده نیز به یک موسسه خیریه، در سطحcryptorelief ، با اهداف بلند مدت تر بخشیده میشود. بوترین گفت، نمی توانسته توکن هایش را در کیف پول اصلی نگه دارد.

همچنین او نمی خواسته که مردم تبادل او را به اشتباه تفسیر کنند. در نهایت برنامه نویس روسی کانادایی تصمیم گرفت توکن های خود را بدون دردسر به یک آدرس خوار استاندارد ارسال کند. از آنجایی که شیبا اینو توانست بحران های حال حاضر در بازار را پشت سر بگذارد.بوترین نیمی از عرضه کل این توکن را به عنوان هدیه از توسعه دهندگان دریافت کرد. میلیاردر ۲۷ ساله جامعه دوج را بخاطر سخاوتمندی آنها ستود. اما از آنها خواست دیگر هیچ توکنی را بدون موافقتش برای او ارسال نکنند.

بانک مرکزی تصویب کرد: استفاده از رمز ارز تولید داخلی برای صرافی و بانکها مجاز شد


هیأت عامل بانک مرکزی ضوابط ناظر بر چگونگی استفاده از رمزارزهای حاصل از استخراج داخلی توسط به منظور انجام پرداختهای ارزی بابت واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت را صرفاً واردات و با رعایت مجموعه مقررات ارزی تصویب کرد.


کاهش شدید دامیننس بیت کوین. دلیل این اتفاق چیست؟


در مرور اخبار کریپتویی اردیبهشت 1400 دامیننس یا سلطه بیت کوین به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسید؛ اکنون سلطه بیتکوین نزدیک به سطح مهم ۵۰ درصد است. در روز ۲۱ آپریل (۱ اردیبهشت) سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال به ۷.۵۰ درصد رسید، که این عدد از ۷ آگوست ۲۰۱۸ تا آن زمان بی سابقه بود.


ریزش شدید قیمت بیت کوین پس از پیشنهاد افزایش مالیات در آمریکا

جو بایدن رییس جمهور ایاالت متحده آمریکا پیشنهاد داده است نرخ مالیات افزایش سرمایه برای کسانی که در سال بیش از یک میلیون دلار درآمد داشته باشند بین ۲۰ ٪تا 6.۳9 ٪تعیین شود. این قانون تاثیر منفی بر روی نهنگهای ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت. این قانون پیشنهادی باعث شد قیمت بیت کوین دیروز تا سطح 4۷۰۰۰ دلار کاهش یابد.


سونامی صرافی رمز ارز. دومین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه تعطیل شد


آپریل ماه دلگرم کنندهای برای طرفداران ارزهای دیجیتال در ترکیه نبود بانک مرکزی این کشور اعلام کرد استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت ممنوع خواهد شد. این ممنوعیت پس از افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال تصویب شد.

در این زمان لیر ترکیه با فشار فروش زیادی مواجه شد. پس از اخراج ناسی اقبال یکی از بزرگترین بانکدارهای ترکیه توسط رییس جمهور این کشور، ارزش ارز لیرا در بازارهای خارجی با افت شدیدی مواجه شد. روز ۲۱ آپریل صرافی ارز دیجیتال تودکس (Thodex) ترکیه معاملات و برداشتهای خود را متوقف کرد. گزارشها حاکی از آن است که مدیر عامل این صرافی روز قبل از آن از کشور خارج شده است. مقامات ترکیه هم اکنون تمام حسابهای بانکی این صرافی را در داخل کشور مسدود کرده اند.


بایننس سهام اپل، مایکروسافت و مایکرواستراتژی را عرضه میکند


عرضه توکن سهام شرکتهای مایکروسافت، اپل و مایکرواستراتژی تعداد این توکنها را در صرافی بایننس به ۵ میرساند. صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس، در ماه جاری توکن شرکتهای تسال و کوینبیس را عرضه کرد. در ۲6 آپریل بایننس اعالم کرد که سهامهای توکنیزه شده شرکتهای مایکرواستراتژی (MSTR ،(اپل (AAPL) و مایکروسافت (MSFT ) را به لیست خود اضافه میکند.

کاربران میتوانند با استفاده از این توکنها، به خرید و فروش کسرهای دلخواهی از توکن سهام بپردازند. کوچکترین مقدار این کسرها برابر یک صدم خواهد بود. توکن MSTR روز دوشنبه ۲6 آپریل ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه جهانی عرضه خواهد شد. توکن سهام شرکت اپل (AAPL ) دو روز بعد در تاریخ ۲۸ آپریل و توکن MSFT روز ۳۰ آپریل در همان ساعت به لیست بایننس اضافه میشود.


بیانیه انجمن بالک چین ایران: مسدود سازی صرافی رمز ارز راه حل نیست

پس از اینکه شاپرک ابلاغیه ای منتشر کرد که شرکت های پرداخت یار را ملزم به مسدود کردن درگاه های پرداخت الکترونیکی سایت های رمز ارز و مراکز خرید و فروش رمز ارزها میکرد، تمام صرافی ها در اوضاع و شرایط نامشخصی به سر میبرند. این خبر انعکاس زیادی در میان فعالان این حوزه داشته و چندین بیانیه از طرف فعالان این حوزه منتشر
شد.

بانک مرکزی به همراه هیات دولت، شورای ملی فضای مجازی و مجلس شورای اسالمی موظف به ایجاد قوانین و چارچوبی برای معاملات ت رمزارزها و پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال شدند اما با وجود درخواست های زیادی از جانب فعالان این حوزه جهت دریافت مجوز صرافی ها و یک بستر قانونی، اقدامات مناسبی در این زمینه صورت نگرفته است.

نباید از نظر دور داشت که فناوری بلاک چین و رمز ارز، اساساً است که هرگونه تصمیم گیری در رابطه با آن را نیازمند به دانش فنی و کارشناسی الزام مینماید. ملاحظاتی که توسط فعالان تبادل رمز ارزها در طرحهای ارائه شده به دولت، بانک مرکزی و سایر نهادهای حاکمیتی در نظر گرفته شده اند. به عبارت دیگر برخورد با این پدیده جدید، نیازمند به تصمیماتی نو و از جنسی متفاوت است.


خروج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بورس جهت خرید رمز ارز


محسن علیزاده عضو شورای عالی بورس در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: هم حقیقیهای بزرگ و هم حقوقیها بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان سهام را در مدت زمان کوتاهی از بازار خارج کردند و آن را وارد بازار رمز ارز ها کردهاند. محسن علیزاده در مورد خروج ارقام نجومی از بازار سرمایه توسط حقوقی های بزرگ اظهار داشت: در مدت زمان بسیار کوتاهی بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شده است.


هشدار کیف پول متامسک: مراقب ربات فیشینگ جدید باشید


کیف پول متامسک به کاربران خود در مورد ربات جدیدی هشدار داد. متامسک (Metamask )روز دوشنبه توییتی منتشر کرد و به کاربران هشدار داد ربات جدید فیشینگ، به کاربران پیام پشتیبانی آنی (Instant Support) ارسال میکند و از کاربران میخواهد اطلاعات خود را در یک فرم گوگل وارد کنند.

این فرم از کاربران میخواهد تا کلمات بازیابی خود را وارد کنند. با استفاده از کلمات بازیابی میتوان به دارایی های آن کیف دسترسی پیدا کرد. متامسک عنوان کرد که سیستم پشتیبانی آنها از سرویس Docs Google استفاده نمیکند و از کاربران خواستند در صورت نیاز به پشتیبانی از گزینه Help Get تعبیه شده در نرم افزار Metamask استفاده کنند.


فروشگاه eBay خرید و فروش توکن NFT را فراهم کرد


eBay یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین، امکان خرید و فروش توکن NFT را روی پلتفرم خود به وجود آورده است. این غول بزرگ تجارت الکترونیک، اولین شرکت در حوزه فعالیت خود است که روی موج دیوانه وار توکنهای NFT سوار شده است. بر اساس گزارش رویترز در روز سه شنبه، شرکت تجارت الکترونیک eBAY اعالم کرده است فروش مجموعه های قابل جمع آوری دیجیتالی مانند کلیپهای ویدیویی، عکس و کارتهای بازی را روی پلتفرم خود ممکن میسازد.

این در حالیست که امکان فروش توکنهای غیر قابل تعویض (NFT ) تنها برای فروشندگانی که در لیست سفید eBAY قرار دارند امکانپذیر خواهد بود. بنابراین ممکن است این پلتفرم برای لیست کردن این توکنها نیاز به احراز هویت کاربران داشته باشد. این شرکت اعالم کرده است که سیاستها و ابزارهای الزم برای این حوزه را در آینده گسترش خواهد داد. این فروش اینگونه توکن بعد از گزارش جیمی لنون مدیر عامل eBAY در مورد تحقیق در حوزه NFT پدیدار آمده است.

مدیر عمومی بازار آمریکای شمالی این پلتفرم میگوید:

در ماه آینده، eBAYامکانات جدیدی را عرضه خواهد کرد که بر این اساس مجموعههای کلکسیونی دیجیتالی به پلتفرم ما وارد خواهند شد. حوزه NFT مورد پذیرش گستردهای در میان جوامع مختلف هنری و ورزشی و غیره رسیده است. عالوه بر آن خبر ورود eBay به این حوزه به این رشد نیز سرعت میبخشد. حدودا ۳ سال قبل یکی از مدیران این شرکت اعالم کرده بود که eBAY امکان اضافه کردن بیت کوین به روشهای پرداختی در پلتفرم خود را به صورت جدی مورد بررسی
قرار میدهد.


قالیباف: از سایتهای مبادله رمز ارز مالیات بگیرید


به گفته رئیس مجلس شورای اسالمی؛ اکتفای صرف به اعالم ممنوعیت مبادالت رمزارزها، نمیتواند رافع مسئولیتهای مهم بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در این خصوص باشد. تجربه قبلی مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و اقدام مشابه بانک مرکزی در خصوص مؤسسات مذکور و همچنین سایتهایی همچون سکه ثامن که منجر به مال باختن عده زیادی از مردم و تحمیل هزینه های زیاد مالی و اجتماعی به کشور شده، باید در این زمینه مدنظر قرار گیرد.


سینا استوی بنیانگذار توکن BRG بازداشت شد


سینا استوی مدیرعامل صرافی کریپتولند و پروژه بریج Bridge به اتهام اخالل در نظام اقتصادی بازداشت شد. به گزارش گرداب )مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری( نداشتن پشتوانه، تبلیغات شعاری، تمرکز عمده سرمایه در چند کیف پول و ایجاد نوسان جهت تخلیه سرمایه مردم، موجسازیهای جعلی و غیرواقعی و همچنین قیمتسازی جعلی و.. تنها بخشی از شاخصه های کلاهبردارانه پروژه BRG است.

پس از اینکه توییتی از سمت مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری مبنی بر دستگیری در شبکه اجتماعی وی منتشر شد، این خبر در باقی شبکه های اجتماعی او نیز منتشر شدند. چند ساعت پس از این اتفاق، برخی کاربران نیز اعالم کردند که برداشت ها در صرافی کریپتولند امکان پذیر نیست. همچنین لیست ارزها و میزان دارایی ها در این صرافی ها نیز قابل مشاهده نیست.

همراهان عزیز امیدواریم که از قسمت دوم ویژه برنامه فکت کوینز که مروری بر اخبار کریپتویی اردیبهشت 1400 بود لذت برده باشید. نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید و برای مشاهده ویدئو کامل اخبار کریپتویی اردیبهشت 1400 به کانال یوتوب ما سر بزنید. هر شب با مرور یک ماه از سال 1400 با شما هستیم. فراموش نکنید که در چالش این ویژه برنامه شرکت کنید تا جوایز ما به شما تعلق بگیرد.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x