نرخ بهره امشب اعلام خواهد شد؛ بازار رمزارز همچنان در انتظار قرار دارد
0

نرخ بهره امشب اعلام خواهد شد؛ بازار رمزارز همچنان در انتظار قرار دارد

بازدید : 231

در آستانه اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو بازار ارزهای دیجیتال و فعالان آن در نگرانی از تصمیم نهایی این نهاد به سر می‌برند. در همین حین ارزهای دیجیتال با نوسانات زیادی همراه بوده و قیمت بیت کوین و اتریوم، دو ارز بزرگ بازار با ریزش همراه شدند.

بیت کوین با حجم معاملات معمولی سقوطی 2.5 درصدی را تجربه کرده است. نمودار ساعتی این ارز نشان می‌دهد که روند نزولی و پیوسته بیت کوین در شب آغاز شده و همزمان با باز شدن بازار سهام حجم معاملات این ارز نیز افزایش داشته که می‌تواند نشانه ای از خروج سرمایه گذاران از بازار در آستانه جلسه فدرال رزرو باشد.

در کنار سقوط بیت کوین، اتریوم نیز به روزهای نزولی خود ادامه داد. این ارز که از 10 روز گذشته 6 روز را با سقوط همراه بوده، شب گذشته نیز با کاهش 1.6 درصدی قیمت خود همراه شد. باید گفت که از زمان به روزرسانی مرج، قیمت اتریوم سقوطی 18 درصدی را تجربه کرده است.

همچنین باید اشاره داشت که موجودی اتر پس از مرج افزایش 3700 عددی داشته و این افزایش ضد تورمی نبوده است. با این حال باید گفت که اگر مرج انجام نشده بود، انتظار می‌رفت در زمان مشابه موجودی اتریوم افزایش 66 هزار عددی داشته باشد.

با استفاده از ابزار CME فدرال رزور پیش بینی هایی درباره نرخ بهره اعلامی توسط این نهاد صورت گرفته است. این ابزار با استفاده از سرمایه های قراردادهای آتی CME Group Fed به پیش بینی نرخ بهره می‌پردازد. در حال حاضر CME پیش بینی می‌کند که به احتمال 84% شاهد افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره باشیم. علاوه بر آن، ابزار نامبرده، 16% احتمال نیز برای افزایش 1 درصدی گذاشته است. گفتنی است که افزایش 1 درصدی نرخ بهره بیشترین افزایش در ده سال اخیر خواهد بود.

در پی ترس سرمایه گذاران از جلسه فدرال رزرو و اعلام نرخ بهره، در کنار بیت کوین و ارزهای دیجیتال، بازار سهام نیز با ریزش همراه شد. شاخص S&P 500، داو جونز و نزدک همگی در 24 ساعت اخیر روندی نزولی را دنبال کرده‌اند. در همین حین کامودیتی ها مانند نفت WTI، قرادادهای آتی مس و طلا نیز روندی نزولی را دنبال کردند. باید توجه داشت که در این میان تنها شاخص دلار با رشد 0.5 درصدی همراه بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین در یک ناحیه بسیار فشرده قرار گرفته و انتظار می‌رود به این مسیر خود ادامه دهد. این ارز برای آنکه بتواند از روند خود خارج شده و حرکت قدرتمنی را انجام دهند، با کمبود کاتالیزورهای خوب و مهم مواجه است. با این حال ممکن است تصمیم فدرال رزرو در رابطه با سیاست نرخ بهره بازارهای مالی را شوکه کند و شاهد اتفاقاتی خلاف انتظار در بازار باشیم.

با این وجود و با توجه به شرایط موجود، احتمال اعلام کردن تصمیمی غیرمنتظره از سمت فدرال رزرو بسیار کم است. همچنین سرمایه گذاران احتمالا توجه بیشتری به اظهارنظرات جروم پاول بعد از اتمام جلسه این نهاد داشته باشند. از آنجایی که هفته هاست مردم انتظار نرخ بهره 0.75 درصدی را دارند، صحبت های پاول پس از آن تاثیر بسیاری خواهد داشت.

مطلب مفید: حمله رینبو تیبل (Rainbow Table Attack) ؛ راهکار جلوگیری از آن چیست؟

اگر وی نسبت به اقتصاد آمریکا و تورم خوش بین باشد، احتمالا قیمت بیت کوین نیز افزایش خواهد یافت. اگراین فاکتور را نادیده بگیریم و نگاهی به نمودار قیمتی بیت کوین داشته باشیم اما متوجه می‌شویم که این ارز همواره در حال درجا زدن است.

نمودار بیت کوین

با در نظر گرفتن اندیکاتور VPVR، قیمت بیت کوین زیر نقطع کنترل در حال معامله است. این اندیکاتور حجم معاملات را بر اساس سطح قیمتی نشان می‌دهد. نقطه کنترل خط قرمز رنگی است که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید و نشان می‌دهد که بیشترین میزان فعالیت کجا رخ داده است.

زمانی که قیمت بالای این خط باشد، نشان دهنده ناحیه حمایتی است چرا که سرمایه گذاران علاقه دارند با نزدیک شدن قیمت به آن وارد معاملات خرید شوند. برعکس آن و زمانی که قیمت پایین باشد، نقش مقاومتی ایفا کرده و سرمایه گذاران اقدام به فروش می‌کنند. علاوه بر آن، اگر شاهد فاصله زیاد قیمت با این خط باشیم، فرصتی برای سرمایه گذاران بیت کوین خواهد بود. در حال حاضر فاضله قیمت و خط 7% است و قدرت زیادی برای جذب خریداران و حرکتی صعودی در آن دیده نمی‌شود.

علاوه بر این شاخص، اندیکاتور ATR نیز که میانگین رنج معاملاتی یک دارایی را در طول زمان اندازه گیری می‌کند، 5% ارزش فعلی بیت کوین است که کمتر از فاصله 7 درصدی خط اشاره شده و قیمت است. سیگنال های گرفته شده از این اندیکاتورها نشان دهنده یک حرکت ملایم در بیت کوین هستند.

RSI قیمت نیز در محدوده 37 است و انتظار می‌رود که با حرکتی آهسته و پیوسته وارد فاز اشباع فروش شود. باید گفت که تمامی این موارد اشاره شده حاکی از رفتار ملایم قیمت هستند و نباید انتظار حرکات سریع صعودی و نزولی را داشت. با این حال و با توجه به جلسه فدرال رزرو ممکن است همه چیز دچار تغییر شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x