تتر گزارش ذخایر خود را منتشر کرد؛ کاهش 17 درصدی اوراق تجاری
0

تتر گزارش ذخایر خود را منتشر کرد؛ کاهش 17 درصدی اوراق تجاری

بازدید : 3219

فکت کوینز: با سقوط اکوسیستم ترا و استیبل کوین الگوریتمی UST، وحشتی در بازار استیبل کوین ها به وجود آمد و همین باعث شد تا تردیدهایی نسبت به ذخایر تتر ایجاد شود. در همین راستا، شرکت تتر گزارشی از ذخایر خود منتشر کرد که در آن، سهم اوراق تجاری 17% کاهش یافته است.

گزارش ذخایر تتر

این اقدام تتر به دلیل از دست رفتن پشتوانه دلاری استیبل کوین USDT و کاهش آن به 95 سنت در 12 ماه مه، انجام شده است. تتر با هدف تسکین ترس کاربران در فاجعه حمام خون اخیر، پنجشنبه گذشته در پستی تاکید کرد که ذخایر استیبل کوین USDT، کاملا تحت حمایت و تضمین شده هستند.

ارزش دارایی‌های تتر به دلیل کاهش اوراق تجاری در سه ماهه نخست سال از 24 میلیارد دلار به 20 میلیارد دلار رسید اما شرکت در این مدت بر سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و اوراق خزانه‌داری ایالات متحده افزوده است. شرکت تتر حدودا 13% به اوراق خزانه‌داری اضافه کرده و کل سرمایه‌گذاری خود را از 35.5 میلیارد دلار به 39 میلیارد دلار افزایش داده است.

مطلب مفید: استیبل کوین (Stablecoin) چیست؟ استیبل کوین ها چه فایده ای دارند؟

قیمت usdt در چارت تریدینگ ویو
نمودار قیمت usdt در تریدینگ ویو

پائلو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر فنی تتر، در این رابطه می‌گوید:

تتر توانسته در بازارهای پرنوسان و در بدترین شرایط از طریق رویدادهای چندگانه نظریۀ قوی سیاه، ثبات پشتوانه‌اش را حفظ کند. تتر در پاسخگویی به درخواست بازخرید مشتری‌ها حتی یک بار هم ناموفق نبوده است.

پشتوانه تضمین شده استیبل کوین USDT

تتر در مورد اخیر نشان داد که پشتوانه تضمین شده‌ای دارد. در فوریه 2021، دادستان کل نیویورک شرکت تتر را به دلیل ارائه آمار مبهم در مورد وثیقه‌های فیات و پشتوانه استیبل کوین USDT بازخواست و محاکمه کرد. شرکت با پرداخت 18.5 میلیارد دلار جریمه به ماجرا خاتمه داد. از آن زمان، تتر موظف به ارائه آمار دقیق مربوط به ذخایر پشتوانه در هر سه ماهه سال بوده و در فوریه گذشته آمار مربوط به سه ماهه چهارم سال 2021 را منتشر کرد. طبق این گزارش، اوراق تجاری شرکت 20% کاهش داشته و از 30 میلیارد دلار به 24 میلیارد دلار رسیده است.

 برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x