تثبیت بیت کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ دلار؛ تحلیل BTC (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)

بازدید : 881

قیمت بیت کوین روز گذشته با اصلاح جزئی همراه بود و برای مقطعی به زیر سطح 29000 دلاری سقوط کرد. تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز با اصلاح 0.5 درصدی به محدوده 28869 دلاری رسید و اتریوم نیز با حرکتی تقریباً مشابه به سطح 1878 دلاری بازگشت. با این حال در حال حاضر، بیت کوین موفق شده دوباره به کانال 29000 دلاری بازگردد تا امید سرمایه‌گذاران برای حرکت به سمت مقاومت 30000 دلاری حفظ شود.

به نقل از کوین دسک، در حالی که بیت کوین و اتریوم روز گذشته در ابهام کامل قرار داشتند، میم کوین پپه با رشد 80 درصدی همراه بوده است. البته باید دقت داشت که ابری از احساسات منفی در حال تشکیل شدن بر سر این ارز دیجیتال است و هر لحظه امکان دارد شاهد اصلاح سنگین آن باشیم.

پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت درباره حرکت روز گذشته بازار گفت که هیچکس نمی‌تواند سر از کار بازار درآورد. هم‌زمان با بالا رفتن ذخایر صرافی‌ها فشار فروش در بازار وجود دارد و با توجه به پریمیوم کوین بیس فشار خرید نیز در بازار موجود است. از طرفی در اقتصاد کلان، به نظر می‌رسد رشد اقتصادی چین در حال آهسته شدن است.

روز گذشته و پس از انتشار داده‌های اقتصادی چین مشخص شد که برای اولین بار در چند ماه گذشته، رشد فعالیت کارخانه‌ای در این کشور کاهش داشته است. علیرغم این که آمار اعلام شده نگرانی زیادی را به وجود نیاورده است اما نشان‌دهنده آهسته شدن اقتصاد این کشور است.

در رابطه با وضعیت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، یکی از تحلیلگران توضیح داد که بازار گیج شده است و به همین دلیل است که در یک محدوده ثابت نوسان می‌کند. وی ادامه داد که نداشتن جهت در حرکت باعث شده تا نوسانات احتمالی در بازار سرکوب شوند و شاهد حرکتی نباشیم. این موضوع از طرفی باعث محدود شدن حرکت بیت کوین و قرار گرفتن آن در یک ناحیه ثابت شده است.

از طرفی دیگر نیز تصمیمات سخت‌گیرانه فدرال رزرو و بالا بودن تورم باعث شده تا اوج‌های قیمتی جدید را نبینیم. داده‌های اقتصادی روز جمعه می‌تواند برای بیت کوین و بازار محرک خوبی باشد و بازار را از نداشتن جهت خاص خارج کند.

مطلب مفید: هر آنچه باید از آپدیت Bedrock آپتیمیزم بدانید!

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز بالای حمایت 28000 دلاری محدوده حمایتی را تشکیل داد و پس از آن با رشد نسبی خود موفق شد سطح 29000 دلاری را پس بگیرد. ابتدا قیمت با رالی صعودی خود مقاومت 28800 دلاری را شکست و پس از آن مسیر برای 29000 دلار هموار شد.

نمودار بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از مقاومت 28800 دلاری و میانگین 100 ساعته معامله می‌شود. همچنین کانال صعودی در نمودار یک ساعته بیت کوین ایجاد شده است که مقاومت آن 29600 دلار است. اولین مقاومت بیت کوین در مسیر رشد بیشتر، 29420 دلار است و پس از آن مقاومت کانال صعودی را خواهیم داشت. شکست این نواحی می‌تواند قیمت را به مقاومت مهم 30000 دلاری برساند.

در صورتی که سناریو اشاره شده رخ دهد، در مرحله بعدی خریداران باید مقاومت 31200 دلاری را شکست دهند و پس از آن شاهد حرکت بیت کوین به سمت 32500 دلار خواهیم بود.

سقوط قیمت

بنا بر تحلیل بیت کوین، اگر قیمت در عبور از 29600 دلار ناموفق عمل کند، شاهد اصلاح نزولی خواهیم بود و اولین سطح حمایتی 28800 دلار خواهد بود. اگر این سطح موفق به حفظ بیت کوین نشود، 28600 دلار و میانگین 100 ساعته امید بعدی خریداران خواهد بود. سقوط به زیر این سطح، فشار فروش را افزایش خواهد داد و بدین ترتیب توقف بعدی بیت کوین حمایت 27650 دلاری خواهد بود.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وب سایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

2
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x