بیت کوین در مسیر آزمایش مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری؛ تحلیل BTC (۱۷ دی ۱۴۰۱)

بازدید : 2548

روز گذشته قیمت بیت کوین شاهد حرکات نوسانی بود و به نظر می‌رسد دلیل آن داده‌های اقتصادی آمریکا و همچنین شاخص قیمت مصرف‌کننده و نرخ تورم در اتحادیه اروپا باشد. بنا بر تحلیل بیت کوین، انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا در روز گذشته باعث ناامیدی خریداران دارایی‌های ریسکی شده است. در همین حین، نرخ تورم در اروپا نسبت به ماه گذشته کمتر اعلام شد تا همانند آمریکا، در اروپا نیز با آرام شدن تورم همراه باشیم.

قیمت بیت کوین در مسیر 17000 دلاری

به نقل از کوین تلگراف، داده‌های تریدینگ ویو نشان می‌دهد که پس از اعلام اخبار مربوط به مشاغل غیر حوزه کشاورزی و همچنین داده‌های نرخ بیکاری در آمریکا، قیمت بیت کوین با ریزش همراه شد و به سطح 16669 دلاری رسید.

نمودار بیت کوین

داده‌های هر دو شاخص اشاره شده بهتر از پیش‌بینی اعلام شدند تا فدرال رزرو فضای بیشتری برای مانور دادن در ادامه دادن سیاست سخت‌گیرانه خود داشته باشد. احتمال دارد که با کاهش نرخ بهره در ماه‌های آتی، بیت کوین و ارزهای دیجیتال شانس خوبی برای حرکت صعودی داشته باشند.

در همین حین پلتفرم متریال اندیکاتور در بررسی خود اشاره داشت که انتظار حرکت به سمت 17000 دلار را دارد. این پلتفرم همچنین نموداری از سفارش‌های خریدوفروش بیت کوین در بایننس را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد سطوح عرضه و تقاضا برای این ارز بالاتر رفته است. این در حالی است که کمی پیش‌تر داده‌های سفارش بایننس نشان از ناحیه خنثی میان 16000 تا 17000 دلار داشت.

سفارش‌های خرید و فروش بایننس

Tedtalksmacro، یکی از تحلیلگران مطرح بازار درباره داده‌های حقوق و دستمزد بخش غیر کشاورزی گفت که پس از اعلام این داده‌ها بازار آماده یک حرکت مهم شد. در ابتدا ریزش را داشتیم اما پس از آن فروشندگان از بازار خارج شدند. در رابطه با داده‌های نرخ بیکاری اما، خوش‌بینی کمتری در تحلیل وی وجود داشت. از نظر وی اعلام داده‌های بهتر ممکن است برخلاف انتظار باعث شود که فدرال رزرو به رویکرد سخت‌گیرانه خود ادامه دهد.

وی اشاره داشت که این اتفاق به نفع خریداران دارایی‌های ریسکی مانند بیت کوین نیست و آنها چنین چیزی را نمی‌خواهند. کاهش نرخ بیکاری می‌تواند با افزایش نرخ بهره در مدت زمان طولانی‌تری همراه باشد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده و تصمیم فدرال رزرو

پس از کاهش شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا، اتحادیه اروپا نیز شاهد اتفاقی مشابه بود و نرخ تورم در این کشور علیرغم پیش‌بینی 9.6 درصدی به 9.2% رسید که نشان دهنده کاهش 0.9 درصدی در یک ماه است. باید اشاره داشت که نرخ تورم ماه دسامبر آمریکا نیز هفته آینده اعلام می‌شود و ابزار پیش‌بینی نرخ بهره فدرال رزرو نیز از احتمال نرخ بهره 0.25 درصدی خبر می‌دهد.

مطلب مفید: بررسی تئوری میلک شیک دلار؛ آیا بیت کوین ناجی دلار خواهد شد؟

روز گذشته هم‌زمان با نوسانات بیت کوین و سپس حرکت آن به سمت 17000 دلار، بازار سهام نیز با رشد همراه شد. در پی آن شاخص دلار با سقوط همراه شد که واگرایی آن نسبت به بازار سهام و بیت کوین در رشد این دو بی‌تأثیر نبود. باد اشاره داشت که در حال حاضر شاخص دلار در محدوده 104.5 قرار گرفته است.

شاخص دلار

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت روز 4 ژانویه به بالای میانگین‌های متحرک رسید اما خریداران در ادامه دادن حرکت و شکست 17061 دلار ناموفق عمل کردند. چنین چیزی به معنای دفاع سنگین فروشندگان از مقاومت پیش رو است.

نمودار بیت کوین

علیرغم کاهش قیمت و سقوط آن به زیر میانگین‌ها در 6 ژانویه، سایه بلند کندل نشان از خرید در کف قیمتی داشت که می‌تواند باری دیگر منجر به آزمایش سطح 17061 دلاری شود. در صورت موفقیت، رالی صعودی تا 17854 دلار و سپس 18138 دلاری را در پیش خواهم داشت.

بنا بر تحلیل بیت کوین و از سویی دیگر، اگر قیمت در حفظ سطوح فعلی یا مقاومت پیش رو ناموفق باشد و با ریزش همراه شود، روند خنثی در محدوده 16256 تا 17061 دلاری برای مدتی دیگر ادامه خواهد یافت.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x