سقوط آزاد بیت کوین به سطح ۲۷۰۰۰ دلاری؛ تحلیل BTC (۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲)

بازدید : 735

قیمت بیت کوین روز گذشته با ادامه روند نزولی خود حمایت 28000 دلاری را از دست داد و به محدوده 27700 دلاری سقوط کرد. تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز با سقوط 2.6 درصدی و در حالی که سرمایه‌گذاران نسبت به روند بازگشتی امیدوار بودند، با چنین اصلاحی همراه شد.

به نقل از کوین دسک، بسیاری از کارشناسان، ازدحام و شلوغی شبکه ناشی از اوردینالز را مقصر این اتفاق می‌دانند. حادثه‌ای که در پی آن، صرافی بایننس برای مدتی برداشت‌های بیت کوین را متوقف کرد. هانی راشوان، مدیرعامل شرکت 21co در مصاحبه‌ای اشاره داشت که اتفاقات رخ داده برای شبکه بیت کوین بی‌سابقه بوده و چندین سال از تکرار آن می‌گذرد.

همانند بسیاری از تحلیلگران، وی میم کوین‌های BRC-20 را مقصر اتفاقات روز گذشته و سقوط قیمت بیت کوین معرفی کرد. با این حال وی توضیح داد که نباید این ارزها را با آلت کوین‌ها در یک رده قرار داد. راشوان در ادامه توضیح داد که میم کوین‌ها با آلت کوین‌ها در یک رده و طبقه نیستند. آلت کوین‌هایی مثل اتریوم و سولانا پلتفرم‌های قرارداد هوشمند هستند که ک سری قابلیت‌ها را تسهیل می‌کنند. این قابلیت‌ها می‌تواند شاملمیم کوین‌ها و NFTها نیز باشد اما به آن‌ها محدود نمی‌شود.

از نظر وی، راه‌حل درست شدن این موضوع و حتی بازگشت قیمت بیت کوین به سطوح قبلی، خروج سرمایه‌گذاران از میم کوین‌ها و قرار دادن سرمایه در اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها است. باید اشاره داشت که به‌منظور چنین اتفاقی، به نظر باید منتظر یک رویداد اقتصاد کلان بزرگ باشیم. تا زمانی که چنین رویدادی رخ دهد اعضای جامعه درگیر NFTهای پپه بر بستر بیت کوین خواهند بود. اتفاقی که ضمن شلوغی شبکه، افزایش کارمزد و کاهش قیمت را نیز برای بیت کوین به همراه داشته است.

مطلب مفید: معرفی 5 صرافی برتر ایرانی ارز دیجیتال در سال 1402

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز پس از شکست حمایت 28800 دلاری با یک اصلاح پیوسته همراه بوده است. حرکت اصلاحی که در پی آن شاهد شکسته شدن حمایت‌های 28200 دلاری و 28000 دلاری نیز بودیم. در ادامه فروشندگان با کنترل بیشتر بر بازار موفق شدند بیت کوین را به سمت حمایت 27200 دلاری حرکت دهند. درنهایت، کف قیمتی در 27280 دلاری تشکیل شد و اکنون بیت کوین کمی بالاتر در حال تثبیت است.

نمودار بیت کوین

باید اشاره داشت که قیمت زیر سطح 28000 دلاری و میانگین متحرک 100 ساعته در حال معامله است. علاوه بر آن، خط روند نزولی در محدوده 28150 دلاری تشکیل شده تا کار بیت کوین برای بازپس‌گیری سطوح قبلی دشوارتر شود. در حال حاضر، اولین مقاومت پیش روی بیت کوین سطح 27750 دلاری خواهد بود. در صورت عبور، محدوده 28150 دلاری در نزدیکی خط روند نزولی و سطح 50% فیبوناچی اصلاحی را به‌عنوان مقاومت خواهیم داشت.

باید اشاره داشت که شکست و تثبیت این سطح، می‌تواند باری دیگر قیمت بیت کوین را به بالای سطح 28800 دلاری برساند. پس از آن، مقاومت مهم بعدی سطح 29120 دلاری است که شکست آن در کوتاه‌مدت بیت کوین را به 29500 دلار و در مرحله بعدی به 30000 دلار خواهد رساند.

سقوط بیشتر قیمت

بنا بر تحلیل بیت کوین، اگر قیمت در عبور از مقاومت 28150 دلاری ناموفق عمل کند، روند نزولی ادامه خواهد یافت. در این صورت، اولین حمایت بیت کوین محدوده 27250 دلاری و کف قیمتی اخیر خواهد بود. شکست این سطح قیمت را به سمت کف 27000 دلاری حرکت می‌دهد که از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار است. در صورتی که شاهد شکست این حمایت باشیم، بیت کوین در کوتاه‌مدت به سمت حمایت مهم 26000 دلار و 25250 دلاری حرکت خواهد کرد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وب سایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x