بازگشت BTC به کانال ۲۷۰۰۰ دلاری؛ تحلیل بیت کوین (۲ خرداد ۱۴۰۲)

بازدید : 399

قیمت بیت کوین روز گذشته موفق شد دوباره سطح 27000 دلاری را پس بگیرد و خود را به 27400 دلار برساند. با این حال، تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز همچنان در ناحیه فشرده و ثابت خود معامله می‌شود و نقدینگی جدیدی نیز وارد بازار نشده است که شاهد حرکت قدرتمند قیمت و خروج از این ناحیه باشیم.

به نقل از کوین تلگراف، در حالی که بیت کوین یک دارایی نوسانی شناخته می‌شود، تثبیت هفتگی قیمت در محدوده ثابت با میانگین نوسان 3.4 درصدی باعث شده تا تحلیلگران احساس کنند که قیمت بیت کوین در این ناحیه گیر افتاده است.

در همین حین، برخی از تحلیلگران معتقدند که این اتفاق به یک نوسان گسترده و حرکت صعودی قوی ختم خواهد شد. باید اشاره داشت که عدم حرکت بیت کوین به دلیل رفتار هولدرهای بلندمدت و همچنین عدم ورود نقدینگی به بازار است. با این حال، بیت کوین در سال 2023 نسبت به دارایی‌های بسیاری عملکرد بهتری را ثبت کرده است.

سود تحقق‌نیافته و کاهش حجم

باید اشاره داشت که بنا بر تحلیل آنچین بیت کوین، نقدینگی قیمت تحقق‌یافته بسیار کم بوده است. در همین حین به نظر می‌رسد که قیمت در حال تکرار واکنش به سطوح اشباع فروش تاریخی است. علاوه بر آن، سود تحقق‌نیافته باقی‌مانده در بازار نیز 9% برآورد شده است.

سود تحقق نیافته بیت کوین

علیرغم افزایش تراکنش‌ها به دلیل اوردینالزها، حجم معاملات بیت کوین کاهش داشته است. نبود نقدینگی در بازار نیز نشان‌دهنده افزایش استراتژی انباشت از سمت هولدرها حتی در وضعیت سود تحقق‌نیافته است. چنین چیزی به معنای اعتماد سرمایه‌گذاران بلندمدت به روند قیمتی است. باید اشاره داشت که حجم انتقالات آنچین این ارز به زیر 4 میلیارد دلار رسیده که با اوج 13 میلیارد دلاری فاصله زیادی دارد.

درنتیجه سود تحقق‌نیافته بسیار کم نبود نقدینگی در بازار، انگیزه سرمایه‌گذاران و هولدرها برای فروش بیت کوین‌های خود نیز کاهش قابل‌توجهی داشته است.

افزایش سرمایه هولدرهای فصلی بیت کوین

در ماه مه سال 2021 که قیمت بیت کوین از 56000 دلار به 29000 دلار سقوط کرد، بسیاری از تریدرها به انباشت روی آوردند. از دیدگاه سود و زیان، این خریداران اکنون در زیان هستند اما نسبت به دیگر گروه‌های سرمایه‌گذار ثروت آن‌ها در حال گسترش است. باید اشاره داشت که افزایش سرمایه این گروه نسبت به دیگر گروه‌ها تا 25% بوده است. همچنین قابل‌توجه است که هولدرهای شش ماه تا دو سال گذشته بیت کوین همچنان در زیان به سر می‌برند.

هولدرهای BTC

افزایش قیمت با سقوط بانک‌ها

هم‌زمان با ادامه‌دار بودن بحران بانکی در آمریکا و احتمال نکول بدهی دولت تحلیلگران در حال بررسی تأثیرات آن بر قیمت بیت کوین هستند. باید اشاره داشت، در حالی که بیت کوین معمولاً رفتاری در جهت اقتصاد کلان را از خود نشان می‌دهد، در چند وقت اخیر و از زمان آغاز بحران بانکی، این دارایی عملکرد بسیاری بهتری را نسبت به بازار سهام ثبت کرده است.

مقایسه دارایی های مختلف

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت روزهای آینده را زیر سطح مهم 26500 دلاری سپری کرد و پس از تشکیل کف قیمتی در این ناحیه موفق شد از مقاومت 26850 دلاری عبور کند. در ادامه این حرکت صعودی ادامه پیدا کرد و شاهد عبور بیت کوین از سطح 50% فیبوناچی اصلاحی نیز بودیم. در حال حاضر قیمت بالاتر از 27000 دلار و میانگین 100 ساعته معامله می‌شود. همچنین باید اشاره داشت که در سطوح فعلی نشانه‌های مثبتی در بازار دیده می‌شود.

نمودار بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر با موفقیت از مقاومت ناحیه 27150 دلاری در نزدیکی خط روند نزولی عبور کرده است. شکست این سطح قیمت را با موفقیت به سمت مقاومت 27400 دلاری سوق داده است و اکنون باید منتظر واکنش بیت کوین به این سطح باشیم.

مقاومت بعدی بیت کوین در محدوده 27550 دلاری است که شکست آن می‌تواند رالی صعودی را به سمت 28500 دلار و سطوح بالاتر به همراه داشته باشد.

سقوط قیمت

بنا بر تحلیل بیت کوین، اگر قیمت در عبور از مقاومت 27400 دلاری ناموفق باشد و به محدوده 27100 دلاری بازگردد، شاهد اصلاح عمیق‌تری از بیت کوین خواهیم بود. در این صورت اولین سطح حمایتی، ناحیه 26900 دلاری و میانگین 100 ساعته است.

پس از آن سطح 26550 دلاری را داریم که شکست آن می‌تواند اصلاح تا 26000 دلار و در مرحله بعدی سقوط تا 25800 دلار را به همراه داشته باشد. گفتنی است که شکست این سطح فشار فروش را افزایش و بیت کوین را به کف ناحیه ثابت در 25000 دلار خواهد رساند.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وب سایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x