آیا BTC به ۲۰۰۰۰ دلار سقوط می‌کند؛ تحلیل بیت کوین (۶ خرداد ۱۴۰۲)

بازدید : 321

قیمت بیت کوین همچنان موفق به بازپس‌گیری سطح 27000 دلاری نشده است و همین موضوع باعث شده تا تحلیلگران انتظار سقوط تا سطح 20000 دلاری را متصور شوند. تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که علیرغم محتمل بودن هر سناریویی، به نظر خریداران آماده دفاع از 25000 دلار هستند و قصد تسلیم شدن ندارند.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از تحلیلگران مطرح گلسنود روز 24 مه توضیح داد که شاخص ریسک فروش نشان از خستگی فروشندگان در هر دو سمت دارد. چنین چیزی معمولاً بیانگر آن است که یک حرکت قدرتمند در پیش است. آخرین باری که شاخص مذکور در چنین ناحیه‌ای قرار داشت به سال 2015 بازمی‌گردد که درنهایت باعث رالی صعودی بیت کوین و رسیدن آن به اوج جدید 20000 دلاری شد.

یک مسئله مثبت دیگر در کوتاه‌مدت برای قیمت بیت کوین، توافق احتمالی بر سر سقف بدهی دولت آمریکا است. اتفاقی که روز گذشته باعث افزایش ارزش بازار سهام شد. باید اشاره داشت که این اتفاق افزایش قیمت بیت کوین را نیز به همراه داشت و با رشد 2 درصدی، قیمت این ارز به محدوده 26750 دلاری رسید.

علیرغم این حرکت اما، خریداران در بازپس‌گیری سطح مهم 27000 دلاری ناموفق عمل کرده‌اند و باید دید که آیا در روزهای آتی شاهد این اتفاق خواهیم بود یا عدم موفقیت خریداران در این موضوع باعث سقوط بیشتر بیت کوین و حرکت به سمت حمایت 25000 دلاری و سپس 20000 دلاری خواهد شد.

مطلب مفید: استیکینگ NFT چیست و چگونه از آن کسب سود کنیم؟

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت روز 25 مه واکنش مثبتی به سطح 25871 دلاری داشت. این سطح به محدوده حمایتی 25811 دلاری تا 25250 دلاری بسیار نزدیک بود و به نظر دلیل واکنش مثبت نیز همین موضوع بوده است. اکنون و با بازگشت قیمت، خریداران در تلاش هستند تا بیت کوین را به میانگین متحرک 20 روزه در 27173 دلار برسانند.

نمودار بیت کوین

باید اشاره داشت که این سطح می‌تواند فشار فروش قدرتمندی را در بازار ایجاد کند. اگر رسیدن بیت کوین به سطح اشاره شده با واکنش منفی همراه شود به معنای منفی شدن احساسات در بازار و فروش خرس‌ها در رالی‌های صعودی خواهد بود.

بنا بر تحلیل بیت کوین، سطح 25250 دلاری مهم‌ترین حمایت فعلی بیت کوین است و انتظار می‌رود خریداران با تمام قوا از آن دفاع کنند. اگر این سطح از دست برود سقوط بیت کوین به 24000 دلار و سپس 20000 دلار را شاهد خواهیم بود.

از سویی دیگر اما، اگر قیمت بیت کوین بتواند میانگین متحرک 20 روزه را بشکند و بالای آن تثبیت شود، حرکت بعدی می‌تواند رالی صعودی به سمت خط مقاومتی باشد. برای آنکه بتوان با اطمینان از پایان فاز اصلاحی صحبت کرد، خریداران بیت کوین باید با موفقیت این سطح را فتح و در ادامه تثبیت کنند.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وب سایت کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x