هشدار اتراسکن و کوین گکو به کاربران درباره حملات فیشینگ از طریق متامسک
0

هشدار اتراسکن و کوین گکو به کاربران درباره حملات فیشینگ از طریق متامسک

بازدید : 89

فکت کوینز: پلتفرم های تحلیلی اتراسکن و کوین گکو اخیرا به کاربران درباره حملات فیشینگ صورت گرفته در پلتفرم هایشان از طریق متامسک هشدار دادند. پس از آنکه کاربران زیادی درباره پیام های ناخواسته (pop-ups) در متامسک و مربوط به اتصال کیف پول با وبسایت به این پلتفرم ها گزارش دادند، اتراسکن و کوین جکو تحقیقات خود را درمورد این پیام ها آغاز کردند.

بنابر اطلاعات بدست آمده از این شرکت ها، پیام های بالا آمده در صفحه مربوط به حملات فیشینگ است که قصد دارد از طریق اتصال کیف پول به وبسایت سرمایه کاربران را به سرقت ببرد.

توییت کوین گکو

اتراسکن گفته است که هکرها موفق شدند از طریق یک واسطه پیام فیشینگ خود را در برنامه نمایش دهند و از سرمایه گذاران خواسته است تا در متامسک و هنگام تایید تراکنش ها آن را دوبار بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنند.

توییت اتراسکن

یکی از اعضای جامعه کریپتو با نام Noedel19 در توییتر دلیل احتمالی این حمله را اتصال حملات فینشینگ به آژانس تبلیغاتی کوین زیلا دانسته و بیان داشته است که تمامی وبسایت هایی که از کوین زیلا استفاده می‌کنند در خطر چنین حملاتی قرار دارند.

کوین زیلا

تصاویر زیر نشان می‌دهند که پیام های ناخواسته نمایان شده در صفحه متامسک از کاربران می‌خواهند تا به لینک تقلبی متصل شوند که تصویرش همانند NFT های مجموعه بورد ایپ است.

حمله فیشینگ از طریق متامسک

در حالی که هنوز به صورت رسمی تاییدی از سمت کوین زیلا در رابطه با رخ دادن حملات از طریق این شرکت صورت نگرفته است، کاربر توییتری مذکور معتقد است تمام شرکت هایی که با کوین زیلا به نحوی ارتباط داشته‌اند، هنگام بالا آمدن پیام مربوط به اتصال متامسک در صفحه های خود در معرض خطر قرار دارند. به منظور کنترل خسارت و جلوگیری از حملات بیشتر، اتراسکن ادغام واسطه در پلتفرم خود را مسدود کرده است.

مطلب مفید: آکاش نتورک (Akash) چیست ؟ نخستین فضای ابری غیرمتمرکز با منبع باز

تیم توسعه بورد ایپ یات کلاب نیز اخیرا به سرمایه گذاران درباره حمل هکرها به حساب رسمی این مجموعه در اینستاگرام هشدار دادند. در تاریخ 25 آوریل، هکرها موفق شدند به این حساب دسترسی پیدا کنند و سپس با دنبال کننده صفحه ارتباط برقرار کرده و لینکی تقلبی مبنی بر ایردراپ مجموعه بورد ایپ را با آنها به اشتراک گذاشتند.

کاربرانی که کیف پول متامسک خود را به این وبسایت متصل کردند مورد حمله واقع شدند و NFT های خود را از دست رفته دیدند. گزارش های تایید نشده حاکی از آن هستند که در پی این حمله فیشینگ بیش از 100 عدد NFT به سرفت رفته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x