بیتفینیکس و تتر به ارائه مدارک مالی در رابطه با استیبل کوین USDT به دادگاه ملزم شدند
0

بیتفینیکس و تتر به ارائه مدارک مالی در رابطه با استیبل کوین USDT به دادگاه ملزم شدند

بازدید : 203

روز گذشته، قاضی یکی از دادگاه های نیویورک به شرکت های بیتفینکس و تتر دستور داد تا مدارکی را در رابطه با پشتوانه استیبل کوین USDT ارائه کنند. این دستور به عنوان بخشی از یک شکایت سه ساله صورت گرفته که گروهی از سرمایه گذاران علیه شرکت صادر کننده استیبل کوین USDT، یعنی تتر و صرافی رمز ارزی خواهر آن بیتفینکس تنظیم کردند.

در این شکایت عنوان شده که دو شرکت نامبرده از استیبل کوین USDT برای دستکاری در بازار استفاده کرده و علاوه بر آن درباره پشتوانه این کوین نیز اطلاعات غلطی را ارائه داده‌اند. گفتنی است که تا به امروز بیتفینکس و تتر اتهامات را رد کرده‌اند.

اکنون و پس از گذشت سه سال، قاضی پرونده، کاترین پولک فایلا، به شاکیان اجازه داده که برای مدارک بیشتر درخواست خود را ارائه کنند. در همین راستا دادگاه از دو شرکت خواسته تا سوابق مالی و سوابق تراکنش های خود از استیل کوین ها و دیگر ارزهای دیجیتال را ارائه کنند. وی در حکم خود اشاره داشت که مدارک خواسته شده توسط شاکیان حائز اهمیت است چرا که به پشتوانه تتر نیز مربوط می‌شوند.

مدارک خواسته شامل تمامی ترازنامه های مالی، صورت حساب درامدها، صورت حساب جریانات نقدینگی، سود و زیان های بیتفینکس و تتر است. علاوه بر آن، دادگاه از مدعی علیه های پرونده نیز خواسته تا جزئیات حساب های کاربری خود در صرافی های رمز ارزی از جمله بیتفینکس، پولونیکس و بیترکس را ارائه کنند. این مدارک به عنوان فرایند کشف دادگاه خواسته شده، فرایندی که در آن هر طرف با جمع آوری مدارک سعی در اثبات ادعای خود دارد.

مطلب مفید: حمله رینبو تیبل (Rainbow Table Attack) ؛ راهکار جلوگیری از آن چیست؟

گفتنی است که در همین حین، شرکت حقوقی که دفاع از بیتفینکس و تتر را برعهده دارد و نماینده آنها در دادگاه است، از قاضی خواسته تا با درخواست شاکیان مخالفت کند. این شرکت در بیانیه خود اظهار داشته که شاکی های پرونده در زمان مقرر درخواست و ادعای خود را ارائه نکرده‌اند.

باید توجه داشت که در طول سال‌ها تتر بارها متهم شده که استیبل کوین آن توسط پشتوانه دلاری کافی پشتیبانی نمی‌شود تا بتواند ارزش بازاری 68 میلیارد دلاری خود را توجیه کند. در همین مدت اما تتر همواره با این ادعاها مخالفت و انها را رد کرده است. آخرین گواهی مالی تتر حاکی از آن است که استیبل کوین شرکت به صورت کامل توسط پول نقد، سپرده های بانکی، سپرده های کوتاه مدت و اوراق خزانه داری پشتیبانی می‌شود.

گفتنی است که در سال 2021، تتر به منظور سازش در پرونده ای با دادستانی کل نیویورک مجبور به پرداخت 18.5 میلیون دلار شد. دادستانی کل نیویورک در رابطه با این پرونده و بر اساس تحقیقات ابتدایی خود مدعی شده بود که تتر در حال انجام فعالیت غیرقانونی در ایالت نیویورک است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

2
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x