تولید بلاک در پالیگان با اختلال همراه شد؛ علت چه بود؟
0

تولید بلاک در پالیگان با اختلال همراه شد؛ علت چه بود؟

بازدید : 378

شب گذشته و قطعی Polygonscan، ابزار ردگیری فعالیت‌ها در شبکه پالیگان باعث شد تا بسیاری تصور کنند که این شبکه لایه 2 از کار افتاده و با قطعی پالیگان مواجه شده‌ایم. روز 22 فوریه، شایعاتی منتشر شد که شبکه مقیاس‌پذیر پالیگان ممکن است با خاموشی و قطعی همراه شده باشد. این اخبار در پی آن منتشر شد که ابزار Polygonscan نشان می‌داد در یک ساعت گذشته هیچ بلاک جدیدی تولید نشده است.

قطعی پالیگان

به نقل از کوین تلگراف، تیم شبکه پس از رخ دادن این اتفاق و به‌منظور شفاف‌سازی هرچه بیشتر برای اعضای جامعه دست به کار شدند و اشاره داشتند که مشکل مربوط به تعدادی از نودها بوده و آن‌ها از همگام‌سازی خارج شده‌اند اما بلاک چین بدون مسئله‌ای تولید بلاک را ادامه داده و این عملیات هرگز متوقف نشده است.

توییت JD

یکی از سخنگوهای پالیگان نیز اشاره داشت که در بعد از ظهر روز گذشته تعدادی از نودها از همگام شدن خارج شده و واکنشی را به وجود آوردند که تعدادی از بلاک‌ها برای مدت بسیار کوتاهی تأیید اعتبار نشوند. وی در ادامه افزود که تولید بلاک در شبکه هرگز متوقف نشده است اما برای مدت کوتاهی و به‌طور موقتی عملکرد شبکه تنزل داشته است. در حال حاضر، نودها دوباره همگام شده و سیستم‌ها به حالت عادی بازگشته‌اند.

مطلب مفید: شبکه غیرمتمرکز (Decentralized Network) چیست؟

آخرین تراکنش های پالیگان

سخنگوی شبکه در ادامه خاطرنشان کرد که تیم پالیگان از قطعی Polygonscan با خبر بوده است اما از کاربران خواست تا از ابزارهای جایگزین آن استفاده کنند. وی توضیح داد که تیم شبکه در حال کار روی این ابزار ردگیری فعالیت‌های شبکه است تا هرچه زودتر آن را به حالت قبلی بازگرداند.

گمانه زنی‌ها از قطعی پالیگان ابتدا روز گذشته و پس از آن ایجاد شد که تعدادی از کاربران با اشاره به داده‌های Polygonscan گفتند که آخرین بلاک تولید شده در شبکه مربوط به عصر روز گذشته بوده است. گفتنی است که قطعی پالیگان در گذشته نیز رخ داده بود و این شبکه در ماه مارس سال 2022 به منظور عملیات تعمیر و نگه‌داری برای مدتی با قطعی مواجه شد.

برایی اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x