رکورد 9.1 درصدی تورم منطقه یورو؛ دست یاری به سوی ارزهای دیجیتال دراز می‌شود؟
0

رکورد 9.1 درصدی تورم منطقه یورو؛ دست یاری به سوی ارزهای دیجیتال دراز می‌شود؟

بازدید : 223

تورم منطقه یورو از 8.9 درصد در ماه ژوئن هم فراتر رفته است و این قاره با افزایش سرسام‌آور قیمت انرژی، گاز و مواد غذایی به دلیل بحران جاری در اوکراین روبه‌رو است.

آگوست به نهمین ماه متوالی افزایش تورم منطقه یورو تبدیل شده و آمار نشان می‌دهد میزان تورم در این ماه به 9.1% رسیده است. در ماه جولای، تورم رسمی به 8.9 درصد رسیده بود. منطقه یورو متشکل از 19 کشور از جمله آلمان، فرانسه و بلژیک است.

این تورم در حالی رخ می دهد که اتحادیه اروپا (EU) با بحران عظیم انرژی و گاز، عمدتا در نتیجه درگیری‌های جاری در اوکراین مواجه است. در نتیجه قیمت فعلی مایحتاج روزانه مانند غذا، گاز و برق در سراسر این قاره افزایش یافته است.

در طول یک ماه گذشته، قیمت انرژی با نرخ سالیانه 38.3%، بیشترین میزان افزایش را تجربه کرد. در کنار انرژی، قیمت مواد غذایی نیز بیش از 10% افزایش یافته است.

بر اساس گزارش سازمان ملی آمار (ONS)، بریتانیا، عضو سابق اتحادیه اروپا نیز در ماه جولای به نرخ تورم 10.1 درصدی در طول 40 سال گذشته رسید. دو کشور دیگه منطقه یورو یعنی استونی و هلند هم هردو افزایش قابل توجه تورم 2 درصدی را نسبت به ماه جولای تجربه کردند.

فلوریان گلتز، وکیل مستقر در اتحادیه اروپا و متخصص در فناوری بلاکچین و نیز یکی از بنیان‌گذاران انجمن بلاکچین آلمان و عضو اتحادیه ابتکاری کریپتوی اروپا به کوین تلگراف گفت:

اروپا در حال مواجه شدن با چالش‌های تاریخی است و این تورم، امنیت اقتصادی خانوارهای متوسط و با درآمد پایین را از بین می‌برد.

همچنین گلتز معتقد است که صنعت کریپتو به دولت‌های جهانی هشدار داده است که سیستم‌های پولی و اقتصادی کنونی نمی‌توانند در برابر چالش‌های موجود مقاومت کنند.

در میان کسانی که قبلا کریپتو را پذیرفته‌اند، این پذیرش اغلب به عنوان سدی در برابر تورم دیده می‌شود. گرچه برای اینکه این کار عملی شود، جامعه کریپتو باید به فشار برای پذیرش انبوه و اجرای صحیح آن ادامه دهد.

گلتز عقیده دارد که اتحادیه اروپا باید بیشتر در زمینه اقتصاد دیجیتال وارد شود تا پیشنهادات بهتری را برای آینده مالی شهروندانش ارائه کند.

ما به یک سازوکار جدید برای شهروندان اتحادیه اروپا نیاز داریم که با دربرگیری مالی، ایجاد فرصت‌هایی در بازارهای دیجیتال جدید و تمایل به تبدیل کردن Web3 به انقلاب دیجیتال مورد انتظار در اروپا همراه باشد.

گفتنی است این در حالی است که بانک مرکزی اروپا دستورالعمل‌های خود را در مورد صدور مجوز دارایی‌های دیجیتال همچون ارزهای دیجیتال، در تاریخ 17 آگوست منتشر کرده است.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x