فانتوم یک سیستم تامین مالی برای پروژه‌های بلاکچینی راه‌اندازی کرد
0

فانتوم یک سیستم تامین مالی برای پروژه‌های بلاکچینی راه‌اندازی کرد

بازدید : 188

بلاکچین لایه 1 فانتوم یک سیستم غیرمتمرکز تامین مالی برای پروژه‌های دیفای با نام خزانه اکوسیستم (Ecosystem Vault) راه‌اندازی کرد. این سیستم، از طریق فرآیندی جامعه محور به تامین مالی پروژه‌های غیرمتمرکز می‌پردازد.

به گزارش د بلاک، بر اساس پست رسمی وبلاگ فانتوم، این مکانیسم فرصتی را برای پروژه‌ها فراهم می‌کند تا بودجه مورد نیاز برای توسعه و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بر روی این بلاکچین لایه 1 را تضمین کنند و فرآیندی را فراهم می‌کند که در آن توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون اتکا به واسطه‌ها یا منابع مالی خارجی، سرمایه مورد نیاز خود را به دست آورند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال فانتوم (FTM) چیست؟

خزانه اکوسیستم 10% از کارمزدهای تراکنش‌ها در شبکه فانتوم را جمع‌آوری می‌کند و در نهایت آنها را در یک آدرس جمع‌آوری می‌کند. تیم‌های توسعه مختلف می‌توانند برای استفاده از این خزانه، یک پست و پیشنهاد حاکمیتی در انجمن فانتوم مطرح کنند و در نهایت، تخصیص یا عدم تخصیص سرمایه توسط رای‌گیری مشخص خواهد شد. برای آنکه یک پروژه بتواند کمک هزینه مالی از این خزانه دریافت کند لازم است تا حداقل 55% از رای‌دهندگان با آن موافقت کنند.

تامین مالی پروژه‌ها با استفاده از سرویس پرداخت رمزارزها لاماپی (Llamapay) انجام و رقم تخصیص‌یافته به آدرس کیف پول ارائه‌شده در متن پیشنهاد حاکمیتی واریز خواهد شد. حداکثر رقم پرداختی به پروژه‌ها برابر با تمامی دارایی‌های موجود در خزانه است. در حال حاضر، این خزانه 69000 توکن FTM (حدود 20000 دلار) دارد و روز به روز با تراکنش‌های بیشتر در شبکه فانتوم بیشتر خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x