شکایت اداره حمایت مالی از مصرف‌کنندگان آمریکا از جک دورسی
0

شکایت اداره حمایت مالی از مصرف‌کنندگان آمریکا از جک دورسی

بازدید : 1418

اداره حمایت مالی از مصرف‌کنندگان آمریکا (CFPB) شرکت کش اپ جک دورسی را به دادگاه فدرال می‌کشاند. CFPB ادعا کرده است که شرکت پرداخت دیجیتال بلاک (Block) نتوانسته به خواسته‌های آن‌ها مبنی بر تحقیق در زمینه ابزارهای پرداختی این کش اپ پاسخ بدهد.

کش اپ (Cash App) یک پلتفرم محبوب برای کاربران جهت معامله سهام و بیت کوین آنان است. پنجشنبه گذشته، 18 آگوست، CFPB دادخواستی را به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا تسلیم کرد و خواستار درخواست تحقیقات مدنی در خصوص این شرکت شد.

CFPB مدعی است که شرکت بلاک باید تمام اسناد و داده‌هایی را که در آگوست 2020 و آگوست 2021 از این شرکت خواسته شده بود، ارائه بدهد. این تحقیقات مربوط به رسیدگی به شکایات و اختلافات Cash App است. با این حال بلاک ضمن ابراز ناامیدی، اعلام کرده است که CFPB علی‌رغم ارتباط و همکاری منظم آن‌ها، تصمیم به ثبت دادخواست گرفته است.

سخنگوی بلاک به بلومبرگ گفت:

ما هفته‌ها منتظر بودیم تا CFPB به جدیدترین سوالات ما پاسخ دهد؛ سوالاتی که دامنه پاسخ‌های قبلی ما را مشخص می‌کرد، یک جدول زمانی پیشنهادی جهت ارائه مابقی اطلاعات خواسته شده ارائه می‌کرد و سؤالات روشن‌کننده دیگری را تقدیم این سازمان می‌کرد.

CFPB: بلاک به حد کافی همکاری نمی‌کند

علی‌رغم این ادعای مسئولان شرکت کش اپ جک دورسی (بلاک)، اداره حمایت مالی از مصرف‌کنندگان آمریکا (CFPB) معتقد است که تا به حال چندین بار برای درخواست اسناد و داده‌ها، با نماینده بلاک تماس گرفته است. علاوه بر این، آن‌ها در زمینه تمدید مهلت ارائه درخواست‌ها هم به توافق رسیدند. با این وجود، بلوک نتوانسته اسناد و مدارک لازم را برای 6 سوال اصلی مطرح شده توسط CFPB ارائه کند.

این سازمان این را هم اعلام کرد که بلاک همچنین نتوانسته است یک دادخواست رسمی برای اصلاح یا کنار گذاشتن درخواست‌های تحقیقاتی ارائه کند. CFPB تاکید کرد که تاریخ مورد توافق آن‌ها برای تحقیقات سال 2020، در تاریخ 14 اکتبر آن سال بوده است و در سال 2021 هم مهلت ارائه مدارک، برای تاریخ 5 دسامبر آن سال تعیین شده بود.

CFPB خاطرنشان کرد که شرکت بلاک هنوز تاریخ مشخصی را ارائه نکرده است که تا آن زمان، اسناد مربوطه را تهیه کرده و تسلیم این سازمان کند.

در دادخواست CFPB آمده است:

این سازمان نمی‌تواند عقب بنشیند و شاهد توقف تحقیقات به دلیل روند کند همکاری بلاک باشد. آن‌ها در جلسات، همکاری معناداری از خود نشان نمی‌دهند و ترجیح کارکنان این است که روند تحقیقات را در قالب شکایت حقوقی پیش ببرند.

3
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x