کمیسیون بورس آمریکا از هکر منگو مارکت شکایت کرد
0

کمیسیون بورس آمریکا از هکر منگو مارکت شکایت کرد

بازدید : 168

کمیسیون بورس آمریکا با دنباله‌روی از CFTC به‌تازگی اتهاماتی را مبنی بر دست‌کاری قیمت و سرقت سرمایه کاربران در اتفاقت پلتفرم منگو مارکت به آوراهام آیزنبرگ، هکر این پلتفرم وارد کرده است. روز گذشته، این نهاد اشاره داشت که آیزنبرگ با دست‌کاری در MNGO، توکن حاکمیتی منگو مارکت موفق شده 116 میلیون دلار سرمایه را از پلتفرم به سرقت ببرد.

شکایت کمیسیون بورس از مهاجم پلتفرم منگو مارکت

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس شکایت صورت گرفته، آیزنبرگ برای بالا بردن قیمت ارزش این توکن، چندین خرید سنگین را انجام داده و سپس دارایی‌های پلتفرم را خارج کرده است. دیوید هیرش، رئیس بخش سایبری و دارایی‌های کریپتویی کمیسیون بورس در این رابطه گفت:

«آیزنبرگ یک طرح دست‌کاری و فریبنده را در پلتفرم اجرا کرد و به‌واسطه آن موفق شد قیمت توکن منگو مارکت را که به‌عنوان اوراق بهادار خریدوفروش می‌شد را به‌طور مصنوعی افزایش دهد. وی در ادامه تقریباً تمامی توکن‌ها را وام گرفت و از پلتفرم برداشت کرد تا این پلتفرم در زمان بازگشت قیمت به حالت عادی با مشکل مواجه شود.»

کمیسیون بورس با کمک دفتر دادستانی جنوب نیویورک، CFTC و FBI آیزنبرگ را متهم به نقض قوانین ضد کلاه‌برداری و دست‌کاری در بازار کرده است. به گفته این نهاد قانون‌گذار مالی، کمیسیون بورس به دنبال بازداشت دائمی، حکمی مبتنی بر رفتار، تخطی از منافع پیش‌داوری و مجازات مدنی خواهد بود.

مطلب مفید: تله خرسی (Bear Trap) در معاملات چیست؟ چطور گرفتار آن نشویم؟

پست آیزنبرگ

گفتنی است که آیزنبرگ متهم به حمله سایبری گسترده به پلتفرم منگو مارکت در ماه اکتبر است. حمله‌ای که در آن وی موفق به برداشت 50 میلیون دلار یو اس دی سی، 27 میلیون دلار mSOL، 24 میلیون SOL و 15 میلیون دلار MNGO شد. پس از آن پلتفرم ادعا کرد که 67 میلیون دلار از سرمایه‌های مسروقه به پلتفرم بازگشته است. همچنین قابل‌توجه است که آیزنبرگ در یک بیانیه عمومی اشاره داشت که ازنظرش اقداماتش قانون بوده و تحت یک استراتژی معاملاتی بسیار سودآور انجام شده است.

آیزنبرگ درنهایت و در ماه دسامبر در پورتوریکو بازداشت شد. FBI در شکایت خود اشاره داشت که وی عمداً و آگاهانه درگیر طرحی شده است که شامل دست‌کاری عمدی و مصنوعی قیمت معاملات آتی پرپچوال در این پلتفرم رمز ارزی است. در ادامه CFTC در شکایتی جداگانه روز 9 ژانویه، آیزنبرگ را متهم به دست‌کاری بازار در رابطه با منگو مارکت کرد.

پس از جلسه دادگاه در ماه ژانویه، قاضی دادگاه دستور داد که آیزنبرگ تا زمان محاکمه تحت بازداشت باشد چراکه این تنها راه برای اطمینان از حضور وی در دادگاه است. مهاجم پلتفرم منگو مارکت از زمان بازداشتش در ماه دسامبر، هیچ پستی در حساب توییتر خود ارسال نکرده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x