شفاف سازی تیم ترا درباره طرح نجات شبکه؛ خبری از فورک شبکه قبلی نیست
0

شفاف سازی تیم ترا درباره طرح نجات شبکه؛ خبری از فورک شبکه قبلی نیست

بازدید : 202

فکت کوینز: تیم توسعه بلاک چین ترا در تلاش برای رفع ابهامات پیرامون اصلاحیه طرح نجات این شبکه توضیحاتی را برای اعضای جامعه ارائه داد. در پی سقوط شدید اکوسیستم ترا در روزهای اخیر تیم توسعه و بنیانگذار شرکت ترا فرم لبز همواره به دنبال راهی برای نجات شبکه هستند.

به همین منظور هفته گذشته ترا اصلاحیه ای برای طرح پیشنهادی خود منتشر کرد و در آن سه بازبینی بزرگ انجام داد تا بازخورد اعضای جامعه را نسبت به آن بسنجد. این سه بازبینی شامل افزایش نقدینگی اولیه، مدل نقدینگی جدید و همچنین کاهش سرمایه تخصیص یافته به سرمایه گذارانی است که پس از سقوط UST در آن سرمایه گذاری کردند.

برنامه جدید فورک نیست

برخلاف این عقیده که طرح نجات شبکه یک هارد فورک از شبکه موجود است، برنامه تیم توسعه ترا ایجاد یک شبکه کاملا جدید است. تیم ترا در یک رشته پست توییتری گفت:

«اخیرا برخی از اعضای جامعه فکر می‌کنند که طرح پیشنهادی 1623 برای نجات ترا یک فورک از شبکه موجود است. این در حالی است که طرح نجات یک فورک نیست بلکه ایجاد یک شبکه کاملا جدید است.»

منظور از فورک تغییراتی در پروتکل بلاک چین است که در نهایت منجر به ایجاد دو بلاک چین مختلف می‌شود. یکی از شبکه ها همان پروتکل قبلی است و دیگری نسخه جدید است. تفاوت آن است که نسخه جدید تمام تاریخچه شبکه قبلی را در خود دارد و اکنون موارد تازه ای نیز به آن اضافه می‌شود.

مطلب مفید: بدراک (Bedrock)؛ ارزان‌ترین، سریع‌ترین و پیشرفته‌ترین معماری رول آپ تاکنون

نجات ترا

نکته مهم آن است که بلاک چین فورک شده تمام تاریخچه خود را با زنجیره اصلی شریک است. در طرح ترا 2 چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. یک بلاک چین تازه ایجاد خواهد شد که کار خود را از بلاک 0 آغاز می‌کند و هیچ ارتباطی با ترا کلاسیک نخواهد داشت. علاوه بر آن، برنامه های غیر متمرکز و دارایی های زنجیره قبلی در شبکه جدید وجود نخواهند داشت و در نتیجه باید شاهد انتقال و مهاجرت آنها باشیم. بسیاری از این برنامه های در حال حاضر برای انتقال به شبکه جدید را اعلام آمادگی کرده‌اند.

سقوط اکوسیستم ترا یکی از بزرگ ترین سقوط های حوزه کریپتو محسوب می‌شود که سرمایه گذاران شاهد آن بوده‌اند. این سقوط منجر به از بین رفتن 40 میلیارد دلار سرمایه در یک هفته شد. در پی این اتفاق، مایک نووگراتز، میلیاردر حوزه کریپتو به سرمایه گذاران هشدار داد که نجات یافتن از چنین سقوط هایی مستلزم داشتن یک برنامه مدیریت ریسک مناسب است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x