توسعه‌دهندگان سولانا: علت اختلال و قطعی شبکه هنوز مشخص نیست
0

توسعه‌دهندگان سولانا: علت اختلال و قطعی شبکه هنوز مشخص نیست

بازدید : 244

در روزهای ابتدایی هفته، شبکه سولانا با اختلال و قطعی همراه شد و اکنون پس از گذشت چند روز از حادثه، توسعه‌دهندگان این شبکه هنوز نمی‌دانند علت اصلی قطعی سولانا چه بوده است. بر اساس داده‌ها، روز 25 فوریه، شبکه اصلی بتا سولانا با کاهش عملکرد قابل‌توجهی همراه شد و تولید بلاک در این بلاک چین متوقف شد. درنهایت توسعه‌دهندگان و اعتبارسنج‌ها به‌منظور بازگرداندن شبکه مجبور به راه‌اندازی مجدد آن شدند.

علت قطعی سولانا همچنان نامشخص است

به نقل از کوین دسک، پس از گذشت سه روز از حادثه رخ داده و قطعی سولانا، توسعه‌دهندگان شبکه اعلام کرده‌اند که ریشه مشکل را هنوز پیدا نکرده‌اند. مشکلی که با یک کندی پردازش تراکنش آغاز شد، سولانا را تا آستانه خاموشی و عدم فعالیت کامل پیش برد.

در زمان قطعی شبکه، کاربران توانایی انتقال دارایی یا انجام تراکنش را از دست دادند و پس از راه‌اندازی مجدد شبکه توسط اعتبارسنج‌ها شاهد بازگشت فرایند تراکنش‌ها به حالت عادی بودیم. در پی این اتفاق، قیمت SOL با ریزش همراه شد تا شاهد واکنش منفی توکن بومی شبکه به قطعی سولانا باشیم. ارزش SOL شنبه شب از 23.5 دلار به 21 دلار سقوط کرد.

مطلب مفید: مدیریت ریسک چیست و چه کاربردی در بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

در همین حین، آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، هم‌بنیانگذار بلاک چین سولانا روز گذشته و در قالب یک پست توییتری تئوری‌های مربوط به قطعی سولانا را رد کرد و اشاره داشت که این اتفاق در پی حجم بالای پیام‌های اعتبارسنج‌ها در سیستم رأی‌گیری آن چین رخ داده است.

وی در این باره توضیح داد که رأی‌ها تنها به‌عنوان تراکنش به شمار نمی‌آیند، بلکه واقعاً در قالب تراکنش‌ها در شبکه اجرا می‌شوند. درباره دلیل این اتفاق نیز یاکوونکو افزود که هیچ راه ارزان‌تری برای رأی‌گیری‌های آن چین و انتقال رأی‌ها به نودهای شبکه وجود ندارد، چرا که اگر راه آسان‌تری برای  انتقال به نودها وجود داشت، تراکنش کاربران نیز همان مسیر را دنبال می‌کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x