فاندینگ ریت اتریوم به پایین ترین سطح خود در 14 ماه گذشته رسید
0

فاندینگ ریت اتریوم به پایین ترین سطح خود در 14 ماه گذشته رسید

بازدید : 357

داده های درون زنجیره ای نشان می‌دهد که فاندینگ ریت اتریوم به پایین ترین حد خود در 14 ماه گذشته رسیده است، اتفاقی که می‌تواند مسیر را برای فروش استقراضی در بازار هموار کند. بنابر پستی از پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت، فاندینگ ریت اتریوم به ناحیه ای  رسیده که آخرین بار در ماه جولای 2021 در آن قرار داشت.

فاندینگ ریت، اندیکاتوری است که کارمزد دوره ای را محسابه می‌کند که تریدرها در بازار فیوچرز و هنگام معاملات میان یکدیگر آنها را رد و بدل می‌کنند. زمانی که ارزش این شاخص در ناحیه منفی باشد، به معنای آن است که فروشنده ها مبلغ بیشتری را وارد کرده تا موقعیت های معاملاتی خود را در همان حالت نگه دارند. چنین حالتی معمولا به معنای وجود احساسات نزولی در بازار است.

از سویی دیگر، ارزش مثبت فاندینگ ریت به معنای برتری خریداران نسبت به فروشندگان در بازار است. این حالت نیز معمولا به معنای احساسات مثبت و صعودی در بازار است. تصویر زیر نمودار فاندینگ ریت اتریوم را در 15 ماه اخیر نشان می‌دهد.

فاندینگ ریت اتریوم

همانطور که مشخص است، این شاخص به تازگی جهتی نزولی گرفته و به اوج منفی خود رسیده است. ارزش فعلی فاندینگ ریت اتریوم اکنون در پایین ترین سطح در 14 ماه گذشته قرار دارد. در آن زمان، چنین اتفاقی منجر به فروش استقراضی در بازار می‌شد که باعث افزایش قیمت دارایی می‌شد.

مطلب مفید: هجینگ (Hedging) ؛چگونه با هج کردن ریسک سرمایه گذاری را پایین بیاوریم ؟

در فروش استقراضی، در حالی که بازار با لیکوئید شدن معاملات فروش دست و پنجه نرم می‌کند، جهشی در ارزش اتریوم اتفاق می‌افتد. این لیکوئیدها قیمت را حتی بالاتر نیز می‌برند که در پی آن باز هم معاملات فروش دیگری لیکوئید خواهند شد. به صورت معمول، فاندینگ ریت مثبت می‌تواند خرید استقراضی را رقم بزند و فاندینگ ریت منفی فروش استقراضی را به همراه خواهد داشت.

اگر روند 14 ماه گذشته دوباره برای اتریوم تکرار شود، آنگاه شاهد افزایش قیمت این دارایی به وسیله فروش استقراضی در بازار خواهیم بود.

قیمت اتریوم

در زمان نگارش این مطلب، قیمت اتریوم در محدوده 1400 دلاری در حال معامله است و در یک هفته گذشته نیز سقوطی 7 درصدی را تجربه کرده است. در نمودار زیر نیز جهت حرکتی قیمت اتریوم را در 5 روز گذشته می‌بینیم که با توجه به اتفاقات بازار و اقتصاد کلان روند نزولی آن مشهود است.

نمودار اتریوم
نمودار اتریوم

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x