کشور ژاپن از ماه ژوئن قوانین ضد پولشویی خود را تشدید می‌کند

کشور ژاپن از ماه ژوئن قوانین ضد پولشویی خود را تشدید می‌کند
0
بازدید : 300

قانون‌گذاران کشور ژاپن تصمیم گرفته‌اند تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای مقابله با پولشویی از طریق تراکنش‌های رمزارزی در این کشور اعمال کنند. بر اساس داده‌های تازه، این اقدامات سخت‌گیرانه‌تر از تاریخ 1 ژوئن در قوانین مالی ژاپن اعمال خواهند شد. روز 23 مه، مجلس این کشور اعلام کرد که از ماه آینده فرایندهای سخت و پیچیده‌تری را در رابطه با قوانین ضد پول‌شویی ژاپن ارائه خواهد کرد.

قوانین ضد پولشویی ژاپن

به نقل از کوین تلگراف، هدف از چنین اقدامی هماهنگ کردن چهارچوب قانونی کشور ژاپن در فضای ارزهای دیجیتال با دیگر کشورهای جهان است. باید اشاره داشت که قانون‌گذاران در ماه دسامبر و پس از آنکه قوانین ضد پول‌شویی این کشور از سمت گروه ویژه اقدام مالی ناکافی معرفی شدند، به اصلاح این قوانین پرداختند.

بر اساس گزارش‌ها، یکی از ویژگی‌های حیاتی و جدید در قوانین ضد پول‌شویی ژاپن، استفاده از قانون انتقال اطلاعات (Travel Rule) خواهد بد که با دقت بیشتری عملکرد مجرمان را زیر نظر می‌گیرد. باید اشاره داشت که بر اساس قانون انتقال اطلاعات، هر موسسه مالی برای پردازش انتقال تراکنش‌های بیشتر از 3000 دلار باید اطلاعات مشتری خود را به صرافی دریافت کننده یا نهاد مقصد ارسال کند. این اطلاعات شامل نام، آدرس و اطلاعات حساب فرد دریافت کننده و ارسال کننده می‌شود.

مطلب مفید: استخراج نقدینگی (Liquidity Mining)‌ چیست؟

توییت FATF

قابل‌توجه است که در نشست سران کشورهای G7 استفاده از قانون انتقال اطلاعات نیز مورد بحث قرار گرفت و این کمیته از آن برای تراکنش‌های رمزارزی حمایت کردند. این کمیته همچنین از نوآوری‌های گروه ویژه اقدام مالی در سرعت بخشیدن به استانداردهای جهانی از جمله این قانون حمایت کردند.

باید اشاره داشت که ژاپن یکی از اولین کشورهای پذیرنده و قانونی کننده ارزهای دیجیتال در جهان است. برخی از قوانین کریپتویی در این کشور از بهترین و سخت‌گیرانه‌ترین قوانین رمزارزی در سطح جهان به شمار می‌روند. آژانس خدمات مالی، قانون‌گذار مالی ژاپن در پی هک شدن صرافی Mt. Gox و Coincheck، قوانین خود در فضای ارزهای دیجیتال را پیچیده‌تر کرد.

گفتنی است که این نهاد قوانین زیادی را برای حفاظت از مشتریان به صرافی‌ها تعیین کرده است که شامل نگه‌داشتن جداگانه دارایی‌های مشتریان و همچنین بازبینی‌های سالانه می‌شود. اکنون انتظار می‌رود با سخت‌تر شدن قوانین ضد پول‌شویی در ژاپن شاهد امنیت بیشتری در فضای رمزارزی این کشور باشیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

7
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x