بازگشت دو کوان به زندان مونته‌نگرو؛ حکم آزادی به قید وثیقه لغو شد

بازگشت دو کوان به زندان مونته‌نگرو؛ حکم آزادی به قید وثیقه لغو شد
0
بازدید : 238

دو کوان، بنیان‌گذار شرکت ترا فرم لبز و شبکه ترا همچنان در کشور مونته‌نگرو و با اتهام جعل مدارک رسمی در بازداشت باقی می‌ماند. این در حالی است که دادگاه این کشور ابتدا با درخواست وثیقه و آزادی وی موافقت کرده بود اما در ادامه این حکم لغو شد و وی به بازداشت بازگشت.

تمدید بازداشت دو کوان

به نقل از کوین دسک، علیرغم آنکه دادگاهی در پودگوریتسا، پایتخت این کشور حکم آزادی دو کوان را با پذیرش وثیقه صادر کرد، بلومبرگ در گزارشی مدعی شد که دادگاه عالی مونته‌نگرو با این حجم مخالفت کرده و ضمن ابطال آن، بنیان‌گذار شرکت ترا فرم لبز را به بازداشت بازگردانده است.

در ادامه دادگاه شهر پودگوریتسا در بیانیه‌ای تصمیم دادگاه عالی را تأیید کرد و اشاره داشت که برای آزادی وی به قید وثیقه مبلغ 400 هزار یورو را در تاریخ 17 مه دریافت کرده است. دادگاه عالی پس از اینکه تشخیص داد دادگاه پایه ارزش اموال متهم را به‌اندازه کافی ارزیابی نکرده است، تصمیم به عدم تأیید وثیقه گرفت و گفت که دادگاه نمی‌تواند ارزش اموال متهمان را بر اساس اظهارات آن‌ها بپذیرد، بلکه فقط شواهد واقعی را می‌پذیرد.

مطلب مفید: تاثیرگذارترین اینفلوئنسرهای ارز دیجیتال که باید دنبال کنید

در پی تصمیم و حکم جدید دادگاه عالی، مدت‌زمان بازداشت دو کوان تمدید شد تا بنیان‌گذار شبکه ترا همچنان در کشور مونته‌نگرو و تحت بازداشت باقی بماند. دادگاه پایه در بیانیه خود توضیح داد که در تجدید رسیدگی به پرونده مطابق دستور دادگاه عالی در رابطه با لغو حکم آزادی عمل می‌کند و پس از آن بنا بر پیشنهاد وکیل مدافع پرونده نسبت به قبول وثیقه متهمان تصمیم خواهد گرفت.

باید اشاره داشت که دو کوان و هان چانگ جون، مدیر سابق ترا روز 16 ژوئن دوباره در دادگاه حاضر خواهند شد. در همین حین، آمریکا و کره جنوبی هر دو به دنبال استرداد بنیان‌گذار ترا به کشورهای خود هستند تا وی را با اتهام نقش داشتن در سقوط شرکت ترا فرم لبز و شبکه ترا که منجر به زیان گسترده جامعه شد، محاکمه کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x