انگشت اتهامات به سمت اسلوپ؛ این پلتفرم مقصر هک شدن کیف پول های سولانا است
2

انگشت اتهامات به سمت اسلوپ؛ این پلتفرم مقصر هک شدن کیف پول های سولانا است

بازدید : 279

با آرام شدن شرایط پس از هرج و مرج روز گذشته در اکوسیستم سولانا، داده ها نشان می‌دهد که دلیل آسیب پذیری و هک کیف پول های سولانا، پلتفرم اسلوپ بوده است. اسلوپ یک سازنده کیف پول های وب 3 بر بستر سولانا است. روز گذشته و پس از آرام شدن اوضاع، سولانا در پستی توییتری انگشت اتهام را سمت اسلوپ گرفت و گفت که به نظر می‌رسد کیف پول های هک شده در مقطعی از اسلوپ استفاده کرده و یا متعلق به این پلتفرم بوده‌اند.

توییت سولانا

آناتولی یاکونکو، هم‌بنیانگذار سولانا نیز در حساب توییتری خود هک کیف پول های سولانا را به اسلوپ نسبت داد و از کاربران خواست تا عبارت بازیابی تازه ای را از طریق دیگر سرویس ها به جز اسلوپ تهیه کنند. وی همچنین به یکی از کاربرانی که سرمایه هایش را از دست داده بود توصیه کرد که جداسازی سرمایه ها از طریق کیف پول های سرد و گرم را آغاز کند.

توییت یاکونکو

هک کیف پول های سولانا ابتدا روز 2 اوت و پس از گزارش هایی از سمت اعضای جامعه مبنی بر خالی شدن کیف پول ها و سرقت سولانا و دیگر دارایی هایشان آغاز شد. تخمین زده شده است که حدود 8 میلیون دلار ارز دیجیتال از 8 هزار کیف پول مبتنی بر سولانا به سرقت رفته باشد.

بنیاد سولانا در بررسی های خود به این نتیجه رسید که کلیدهای خصوصی کیف پول های مورد حمله واقع شده به طور ناخواسته ای به یک برنامه سرویس نظارتی مانند اسلوپ منتقل می‌شدند. این بنیاد همچنین گفت که هیچ مدرکی وجود ندارد که پروتکل سولانا و رمزنگاری آن در معرض خطر باشد.

برخی از گزارش ها می‌گویند که ممکن است اسلوپ عبارت بازیابی کاربران را در سرورهای متمرکز خود ذخیره کرده باشد و این سرورها نیز مورد حمله قرار گرفته و بدین ترتیب هکرها موفق شده‌اند که سرمایه های کاربران را به سرقت ببرند. گزارشات ابتدایی از هک کیف پول های سولانا مبنی بر آن بودند که کیف پول های اسلوپ و فانتوم مورد حمله قرار گرفته‌اند تا بسیاری نگران مشکلی بزرگ تر درباره پروتکل سولانا باشند.

مطلب مفید: بهترین تایم فریم برای فیوچرز کدام است ؟

با این حال آستین فرودا، مدیر ارتباطات سولانا در پی بررسی های بیشتر متوجه شد که این آسیب پذیری تنها به کیف پول های داغ مربوط است. فرودا گفت در حالی که 60 % از قربانیان کاربران فانتوم بوده‌اند اما قربانیان حمله هکری عبارت های بازیابی خود را از این پلتفرم نگرفته بودند.

اسلوپ روز گذشته در بیانیه ای گفت که مشغول تحقیقات بیشتر در زمینه حمله و هک کیف پول های سولانا است و تایید کرد که تعداد زیادی از کیف پول های این پلتفرم از جمله کیف های کارکنان خود پلتفرم مورد حمله قرار گرفته است. تیم توسعه این پلتفرم از کاربران خواستند تا سریع تر عبارت بازیابی خود را تغییر داده و سرمایه های خود را به کیف پول دیگری منتقل کنند. فانتوم نیز به کاربران هشدار داد که به منظور جلوگیری از سرقت سرمایه ها در آینده، دارایی های خود را به کیف پولی به جز اسلوپ منتقل کنند.

گزارش اسلوپ

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
2
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
سهیل
2 هفته ago

این سولانا چرا اینقدر شبکه‌اش یا هی هک میشه یا مختل؟

علیرضا
پاسخ به  سهیل
1 هفته ago

داره میگه بخاطر ضعف امنیتی در کیف پول اسلوپ بوده، چه ربطی به بلاکچین سولانا داره؟

محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

2
0
نظر خود را بنویسید !x