نیر پروتکل برای انتقالات میان زنجیره‌ای از پل ورم هول استفاده می‌کند

نیر پروتکل برای انتقالات میان زنجیره‌ای از پل ورم هول استفاده می‌کند
0
بازدید : 439

توسعه‌دهندگان شبکه لایه 1 نیر پروتکل و پل ورم هول در حال همکاری با یکدیگر هستند تا با استفاده از گواه دانش صفر بتوانند راهکارهای انتقال دارایی میان زنجیره‌ای را به کاربران شبکه ارائه کنند. تیم اصلی این شبکه در همکاری با ورم هول قصد دارد تمامی انتقالات میان زنجیره‌ای خود را به ورم هول واگذار کند و این پل را جایگزین پل میان زنجیره‌ای خود یعنی Rainbow کند.

به نقل از د بلاک، چنین حرکتی از سمت نیر پروتکل به معنای آن خواهد بود که ورم هول تبدیل به پل اصلی شبکه برای انتقال میان زنجیره‌ای دارایی‌ها با شبکه اصلی اتریوم خواهد شد.

استفاده از گواه دانش صفر در همکاری نیر پروتکل و ورم هول

باید اشاره داشت که برای ادغام نیر پروتکل و ورم هول از گواه دانش صفر استفاده می‌شود تا شاهد افزایش امنیت انتقالات میان زنجیره‌ای بین نیر و اتریوم باشیم. گواه دانش صفر اجازه می‌دهد تا یک تراکنش بدون فاش شدن جزئیات مورد تأیید قرار گیرد.

چنین اقدامی روشی برای تأیید اعتبار و انتقال ایمن دارایی‌ها میان اتریوم و نیر پروتکل فراهم می‌کند. با این حال، بر اساس داده‌های بنیاد نیر، چنین فرایندی می‌تواند از نظر محاسباتی بسیار سنگین باشد که نیاز دارد از راهکارهای لایت کلاینت (Light Client) برای آن استفاده شود.

مطلب مفید: Google Bard چیست ؟ آشنایی با ربات هوش مصنوعی گوگل

لایت کلاینت یک نسخه از نودهای کامل در یک بلاک چین است که تنها بخش کوچکی از شبکه را دانلود می‌کند. با این حال قادر است که تراکنش‌های شبکه را تأیید کند. توسعه‌دهندگان قصد دارند در این همکاری راهکارهای لایت کلاینت بسازند که بیشتر حجم محاسباتی موردنیاز برای قرارگیری گواه دانش صفر خارج از زنجیره را بر عهده می‌گیرند. بنا بر داده‌ها، این استراتژی می‌تواند فضای ذخیره‌ای و منابع محاسباتی شبکه را بهینه‌سازی کند.

بنیاد نیر در رابطه با ادغام شبکه در ورم هول توضیح داد که در همکاری میان نیر پروتکل و ورم هول این شبکه قصد دارد با استفاده از دانش صفر و لایت کلاینت‌ها، سازگاری چند زنجیره‌ای خود را بهبود بخشد. با خارج کردن بیشتر حجم محاسباتی از شبکه اصلی، این کلاینت‌ها می‌توانند قدرت محاسباتی و فضای ذخیره‌ای شبکه را بهینه کنند و فرایند انتقال داده‌ها و دارایی‌ها را بسیار کارآمدتر کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x