هکر شبکه هارمونی ارزهای مسروقه را به میکسر تورنادو کش منتقل کرد
2

هکر شبکه هارمونی ارزهای مسروقه را به میکسر تورنادو کش منتقل کرد

بازدید : 1620

سرمایه ای که به تازگی از پل هورایزن در شبکه هارمونی به سرقت رفته بود در حال ورود به میکسر تورنادو کش (Tornado Cash) است. این اتفاق به معنای آن است که هکر قصد ندارد پیشنهاد 1 میلیون دلاری تیم هارمونی را قبول کند. این تصمیم هکر مبنی بر پوشاندن رد خود پاسخی بر سوال افراد جامعه است که نگران بودند پاداش 1 میلیون دلاری برای بازگرداندن سرمایه 100 میلیون دلاری کافی نباشد.

توییت پک شیلد

در شبانه روز گذشته مجموع 1803 اتریوم به ارزش 21 میلیون دلار از کیف پول اولیه هکر هورایزن منتقل شد. این مبلغ سپس به سه بخش تقسیم و به 3 آدرس مختلف ارسال شد. تورنادو کش می‌تواند حداکثر 100 اتریوم را در هر بار استفاده پردازش کند. بدین ترتیب میکس کردن این تعداد اتریوم چندین ساعت زمان خواهد برد. میکس کردن اتریوم یک قابلیت خصوصی است که طراحی شده است تا مسیر تراکنش را مبهم کند و بدین ترتیب کسی نتواند رد تراکنش ها قبلی را بزند.

کیف پول او و دومی که اتریوم ها را از کیف پول هکر دریافت کردند، عملیات میکس در تورنادو کش را به اتمام رساندند و اکنون تنها 16.3 اتریوم دیگر برای میکس شدن باقی است. میزان بسیار کمی که به نظر احتمال شکست خوردن عملیات میکس آن پایین است. در زمان نگارش این مطلب، کیف پول سوم همچنان مشغول ارسال 100 اتریوم خود به میکسر تورنادو کش است و هنوز 2800 کوین دیگر برای انجام عملیات باقی مانده است.

هارمونی در پاسخ به سوال کوین تلگراف مبنی بر اقدامات آنها برای بازگردانی سرمایه از دست رفته گفت که تیم پروژه در حال کار با دو پلتفرم ردگیری بلاک چینی مشهور است و علاوه بر آن با FBI نیز همکاری می‌کند تا اطلاعات بیشتری درباره حمله هکری بدست آورد.

مطلب مفید: آموزش فیوچرز ؛ راهنمای جامع فیوچرز ارز دیجیتال

توییت هارمونی

گفتنی است که هنوز حدود 80 میلیون دلار در کیف پول اولیه هکر قرار دارد. ممکن است هکر در ادامه بخشی از سرمایه را به هورایزن و هارمونی بازگرداند و یا مقداری به خود استراحت دهد چرا که میکس کردن 21 میلیون دلار حدود 13 ساعت زمان برده است.

در حالی که ارزش سرمایه مسروقه در ابتدا 100 میلیون دلار بود، نوسانات مثبت قیمت اتریوم باعث شده است تا اکنون ارزش آن به 101.5 میلیون دلار برسد. بنیانگذار هارمونی، روز 25 ژوئن تایید کرد که هکر با کنترل دو عدد از امضاهای آدرس های چند امضایی موفق شد به سرمایه ها دسترسی پیدا کند. وی خاطرنشان کرد سمت اتریوم پل هورایزن اکنون ایمن تر شده است و از 4 امضا برای تایید تراکنش ها استفاده می‌کند.

پل هورایزن شبکه هارمونی در حال حاضر آخرن پل توکنی است که مورد حمله هکرها قرار می‌گیرد. بزرگ ترین پل ارتباطی که تاکنون مورد حمله قرار گرفته است پالی نتورک است که سال 2021 مورد حمله هکرها واقع شد و 610 میلیون دلار سرمایه آن به سرقت رفت. البته باید توجه داشت که تقریبا تمام این سرمایه به شبکه بازگشت. به صورت کلی از ابتدای 2022 تاکنون حدود 1 میلیارد دلار سرمایه از پل های رونین، میتر، ورم هول و هورایزن به سرفت رفته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
2
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
فرهاد
9 ماه ago

پس مگه غیر قابل ردیابی نیست؟

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

2
0
نظر خود را بنویسید !x