پلتفرم سلسیوس قصد دارد دارایی گروه کوچکی از مشتریان خود را بازگرداند
0

پلتفرم سلسیوس قصد دارد دارایی گروه کوچکی از مشتریان خود را بازگرداند

بازدید : 1701

سلسیوس، پلتفرم وام دهی در حوزه کریپتو که تا ماه مه حدود 11 میلیارد دلار سرمایه رمز ارزی را تحت مدیریت خود داشت در ماه ژوئن با مشکلات نقدینگی همراه شد و سپس اعلام ورشکستگی کرد تا سرمایه گذاران و دارایی های آنها را در بلاتکلیفی محض رها کند. اکنون و چندین هفته پس از اعلام ورشکستگی، پلتفرم سلسیوس خواستار تایید دادگاه مبنی بر آن است که به گروه کوچکی از مشتریان خود اجازه برداشت دارایی هایشان را بدهد.

در درخواستی که پلتفرم سلسیوس روز پنجشنبه برای دادگاه ورشکستگی در بخش جنوبی نیویورک پر کرد، از دادگاه خواست تا دارایی های موجود مشتریان در برنامه حضانت و حساب های تکلیفی را به صاحبان آنها بازگرداند.

رهاسازی 50 میلیون دلار از دارایی ها و بازگردانی آن به کاربران

هدف پلتفرم سلسیوس از این درخواست بازگردانی حدود 50 میلیون دلار از 226 میلیون دلاری است که تحت برنامه حضانت و حساب های تکلیفی کاربران نگه داری می‌شود. گفتنی است که دارایی ها تنها به کاربرانی بازگردانده خواهد شد که دارایی هایشان همیشه در این دو نوع حساب وجود داشته است.

از نظر طراحی، حساب های حضانتی و تکلیفی همانند کیف پول های ذخیره دارایی عمل کرده و به کاربران اجازه می‌دهند تا مالکیت قانونی خود بر دارایی های رمز ارزی را حفظ کنند. با این حال چنین سیاستی شامل کاربرانی نمی‌شود که حساب های آنها درآمد سالانه و یا خدمات وام گیری را ارائه می‌دهند.

کاربرانی که داده های خود را قبل از ورشکست شدن به این دو نوع حساب منتقل کرده باشند، مشمول و واجد شرایط بازگردانی دارایی ها قرار نخواهند گرفت. دلیل این اتفاق آن است که پلتفرم سلسیوس نگه داری دارایی ها در پلتفرم خود را به دون نوع دارایی های حضانتی/تکلیفی خالص و دارایی های حضانتی/تکلیفی انتقالی طبقه بندی کرده است.

وکلای این شرکت اعلام داشتند که منظور از دارایی های خالص، ارزهای دیجیتالی است که از برنامه های کسب درامد و وام گیری منتقل نشده‌اند. در نتیجه اگر این درخواست مورد پذیرش دادگاه قرار گیرد، مشتریانی که دارایی های خود را 90 روز قبل از ورشکستگی پلتفرم از دیگر حساب های سلسیوس به برنامه حضانت منتقل کرده بودند، واجد شرایط برای دریافت این مبلغ نخواهند بود.

مطلب مفید: همه چیز درباره آدا فایننس (ADA FINANCE) ؛ توکن ADAFI

جداسازی و مشخص کردن حساب های واجد شرایط پلتفرم سلسیوس برای بازگردانی دارایی ها، عمدتا تحت تأثیر این بحث است که چه دارایی های دیجیتالی متعلق به مشتریان است و کدامیک از این دارایی ها بخشی از دارایی شرکت در روند ورشکستگی را تشکیل می‌دهد.

باید به یاد داشت که تیم حقوقی پلتفرم سلسیوس قبلا گفته بود که مشتریان این مجموعه، مالکیت دارایی های خود را هنگام واریز مبلغ به سلسیوس در حقیقت به این پلتفرم انتقال داده‌اند. به عبارتی دیگر، حدود 80% از سرمایه های داخل پلتفرم متعلق به سلسیوس است چرا که بیشتر این دارایی ها در حساب های کسب درامد و وام گیری نگه داری می‌شود.

پلتفرم سلسیوس در دادخواست خود گفته است که احتمالا مشتریان از این توافقنامه حمایت و استقبال نخواهند کرد. با این حال، پلتفرم وام دهی اشاره داشته که این حرکت اولین گام در جهت آن است که از بازگشت سرمایه مشتریان به حساب هایشان اطمینان حاصل کنیم. در این درخواست نامه آمده است:

«ممکن است که چنین حرکتی توسط سهام داران و مشتریان حمایت نشود و یا آنطور که صاحبان حساب های تکلیفی و حضانتی انتظار دارند پیش نرود. اما این حرکت، اولین گام در جهت بازگردانی سرمایه ها است و آخرین حرکت ما نیز نخواهد بود. ما به تلاش خود برای بازگردانی دارایی ها به مشتریان و همچنین افزایش ارزش و توزیع آن میان سرمایه گذاران تا زمانی که بتوانیم ادامه خواهیم داد.»

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

7
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x