همبستگی بیت کوین و اتریوم برای اولین بار در 18 ماه اخیر به زیر 80 درصد رسید

همبستگی بیت کوین و اتریوم برای اولین بار در 18 ماه اخیر به زیر 80 درصد رسید
0
بازدید : 609

در روزهای گذشته همبستگی بیت کوین و اتریوم برای اولین بار از ماه نوامبر به زیر 80% سقوط کرد تا شاهد تغییر رابطه بزرگ‌ترین ارزهای بازار باشیم. بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی کایکو، همبستگی 30 روزه این دو ارز ابتدای هفته به 78% سقوط کرد. باید اشاره داشت که این همبستگی میزان نزدیک بودن رفتار قیمت دو دارایی را نشان می‌دهد.

به نقل از د بلاک، زمانی که همبستگی دو دارایی کاهش یابد به معنای آن خواهد بود که حرکات قیمتی این دو از در جهات مختلف از یکدیگر صورت می‌گیرد. به‌عبارتی‌دیگر، با کاهش همبستگی بیت کوین و اتریوم، مسیر حرکتی این دو دارایی دیگر مانند گذشته به یکدیگر نزدیک و مشابه نیست.

سقوط همبستگی بیت کوین و اتریوم

ماه گذشته، صرافی کوین بیس به بررسی این شاخص میان دو ارز برتر بازار پرداخت. داده‌های صرافی نشان داد که از ماه مارس و هنگام حرکت صعودی بیت کوین و بحران بانکی در آمریکا، همبستگی میان این دو ارز با توجه به سخت‌گیری قانون‌گذاران بر ارزهای دیجیتال به‌جز بیت کوین در حال کاهش بوده است.

مطلب مفید: هرآنچه باید از آپدیت Dencun اتریوم بدانید!

همبستگی بیت کوین و اتریوم

کوین بیس در آن زمان اشاره داشت که پس از هارد فورک شاپلا در شبکه اتریوم، فاصله گرفتن اتریوم و بیت کوین از یکدیگر کاملاً مشهود بوده است. روندی که مشابه آن در سپتامبر 2022 و هنگام به‌روزرسانی مرج نیز تکرار شده بود. از نظر تئوری، کاهش همبستگی میان بیت کوین و اتریوم با گنجاندن هر دو در یک سبد دارایی می‌تواند تقویت‌کننده تنوع در سرمایه‌گذاری باشد.

قابل‌توجه است که قیمت بیت کوین و اتریوم از ابتدای سال 2023 تاکنون با رشد بسیار خوب 62 و 50 درصدی همراه بوده‌اند. با این وجود، در هفته‌های اخیر، روند صعودی سه ماه گذشته بازار متوقف شد و شاهد اصلاح‌های عمیق در بازار بودیم. به طوری که قیمت بیت کوین حتی برای مدتی وارد کانال 25000 دلاری نیز شد. اکنون باید دید که این کاهش همبستگی میان این دو دارایی، در بلندمدت چه تأثیری بر روند حرکتی این دارایی‌ها خواهد گذاشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x