ویتالیک بوترین 99 اتر به قربانیان زلزله ترکیه و سوریه کمک کرد
0

ویتالیک بوترین 99 اتر به قربانیان زلزله ترکیه و سوریه کمک کرد

بازدید : 364

زلزله اخیر ترکیه و سوریه قربانیان زیادی از خود به‌جای گذاشت و شدت بی‌سابقه آن باعث شد تا مردم از سراسر جهان به مردم آسیب‌دیده کمک کنند. در همین راستا، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم نیز با کمک نقدی خود در قالب اتریوم سعی در کمک به مردم آسیب‌دیده داشته است. روز 6 فوریه، زلزله‌ای به‌شدت 7.8 ریشتر جنوب ترکیه و مناطق اطراف آن ازجمله سوریه را لرزاند و تأثیر نابودکننده‌ای از خود به‌جای گذاشت.

به نقل از بین‌کریپتو، این زلزله و پس زلزله‌های بعدی آن بیش از 20000 قربانی گرفته و تبدیل به یکی از کشنده‌ترین زلزله‌های تاریخ پس از فوکوشیما در سال 2011 شد. گفتنی است که این حادثه تنها جان انسان‌ها را نگرفته و باعث نابودی‌های گسترده و همچنین زخمی و آواره شدن مردم زیادی شده است.

باید اشاره داشت که وضعیت برای مردم آسیب‌دیده از این تراژدی بسیار وخیم است و پس از گذشت چند روز تیم‌های جستجو و نجات همچنان در تلاش برای نجات جان و یافتن افرادی هستند که زیر آوار مانده‌اند.

کمک مالی ویتالیک بوترین به قربانیان ترکیه و سوریه

داده‌های اتراسکن نشان می‌دهد که ویتالیک بوترین 99 اتریوم به ارزش تقریبی 150 هزار دلار را به موسسه پشتیبانی زلزله احباب اهدا کرده است. کیف پول گیرنده حدود 393 اتریوم دارد که بر اساس قیمت فعلی بازار تقریباً 600 هزار دلار ارزش دارد. ارزش مجموع دارایی‌های کیف پول بیش از 1.55 میلیون دلار است.

اتراسکن

کمک‌های مالی بشردوستانه از سمت افراد مختلف توسط موسسه احباب جمع‌آوری می‌شود. این موسسه ذی‌نفع در تلاش است تا با جمع‌آوری و استفاده از این کمک‌ها به قربانیان زلزله کمک کند و پشتیبان آنها باشد. بر اساس داده‌های وب‌سایت این موسسه، احباب تاکنون 4207562 دلار مبلغ اهدایی در قالب ارزهای دیجیتال دریافت کرده است.

انتظار می‌رود که کمک مالی ویتالیک بوترین تأثیر مثبت و خوبی در تلاش‌های این سازمان برای کمک به افراد آسیب‌دیده داشته باشد. باید اشاره داشت که مبالغ اهدایی در قالب کریپتو نشان از پذیرش گسترده‌تر دارایی‌های دیجیتال دارد. با این روش مردم می‌توانند بسیار سریع‌تر و کاربردی‌تر از روش‌های قدیمی ارسال سرمایه، دارایی‌ها را منتقل کنند.

مطلب مفید: شناسایی بهترین زمان فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کمک‌های مالی با ارز دیجیتال وارد می‌شوند

داده‌های پلتفرم چینالسیس نشان می‌دهد که از زمان رخ دادن زلزله، حدود 5 میلیون دلار کمک مالی در قالب ارزهای دیجیتال به ترکیه و سوریه ارسال شده است. در همین راستا، هالوک لونت، مؤسس سازمان احباب در یک پست توییتری به این موضوع اشاره داشت و هیجان خود از ورود کمک‌های مالی در قالب ارزهای دیجیتال را به اشتراک گذاشت.

توییت لونت

این تخمین‌ها توسط شرکت الیپتیک، رقیب چینالسیس نیز تأیید شده است. این دو شرکت دریافتند که شرکت‌های مختلف رمز ارزی وعده کمک مالی 10 میلیون دلاری را داده‌اند. در همین راستا، مهم‌ترین کمک وعده داده‌شده می‌تواند از سمت بایننس باشد که تعهد خود برای ارسال 5 میلیون دلار سرمایه رمز ارزی را به اشتراک گذاشته است.

توییت بایننس

علیرغم نیت خوب پشت این کمک‌های مالی صورت گرفته از سمت افراد مختلف مانند ویتالیک بوترین، شرایط در ترکیه بسیار پیچیده‌تر است. این کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است که با رخ دادن زلزله بدتر نیز شده است. بسیار از مردم این کشور اکنون فرصت استفاده از ارزهای دیجیتال را به‌عنوان روشی برای ذخیره ثروت و مقابله با تورم در نظر خواهند گرفت.

در این رابطه یکی از مردم ترکیه در مصاحبه با Financial Times گفت که علیرغم هیجان مردم درباره ارزهای دیجیتال، باید به واقعیت اشاره داشت که ارزهای دیجیتال هنوز یک راهکار روزمره نیستند.

وی افزود که از ارزهای دیجیتال نمی‌توان در زندگی روزانه استفاده کرد. مردم باید آنها را به لیر تبدیل کنند و سپس سرمایه تبدیل‌شده را به حساب بانکی خود منتقل کنند تا شرایط استفاده از آن سرمایه مهیا شود. چنین فرایندی آن‌هم در شرایط حاکم ترکیه پس از زلزله بسیار دشوار است و یکی از محدودیت‌های کلیدی ارزهای دیجیتال یعنی کاربرد در دنیای واقعی را نشان می‌دهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x