سوختن ده میلیون اتریوم پس از راه اندازی هارد فورک لندن
0

سوختن ده میلیون اتریوم پس از راه اندازی هارد فورک لندن

بازدید : 1370

فکت کوینز: هارد فورک مورد انتظار لندن بدون مشکل در شبکه اتریوم راه اندازی شده است و اکنون می توان سوختن کارمزد تراکنش ها را مشاهده کرد.

علاقه به این بروزرسانی بخاطر کاهش هزینه ها نیست بلکه بخاطر این است که آنها را می سوزاند. در مکانیزمی که EIP-1559 معرفی میکند، بخشی از هزینه گس سوزانده میشود. این امر برای اقتصاد عرضه و انتشار که تورمی هستند، بسیار مهم است.

پس از راه اندازی ETH 2.0 و تغییر به اثبات سهام، اقتصاد به احتمال زیاد تورم زا خواهد بود. این امر به این دلیل است که صدور پاداش بلاک کاهش می‌یابد و بخشی از کارمزد تراکنش ها سوزانده میشود.

سوختن ده میلیون اتریوم

در حال حاضر به گزارش Etherchain ، در کمتر از 24 ساعت پس از راه اندازی این بروزرسانی ، حدود 3775 ETH سوزانده شده است. این مقدار با قیمت فعلی 2770 دلار معادل 10.4 میلیون دلار می باشد .

با توجه به نرخ سوختن فعلی ( 2.5 ETH در دقیقه) شبکه در پایان روز 3600 توکن را از بین خواهد برد. نرخ توکن سوزی هنگامی که حجم تراکنش ها بالا باشد و قیمت گس افزایش یابد، افزایش خواهد یافت.

طبق گزارش کریپتوپوتیتو عرضه اتریوم همچنان تورمی است. به گفته  Bankless، حدود 2.24 میلیون ETH طی هفت ماهه اول سال 2021 صادر شده اند. به طور سالانه، این میزان معادل افزایش 3.3% عرضه اتریوم در طول سال است که باعث میشود حجم عرضه از 114.1 به 117.9 میلیون برسید. کسر نرخ سوختگی روزانه به این معنی خواهد بود که تورم بین 1.25 تا 2.66 درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: فوری؛ هارد فورک لندن با موفقیت در شبکه اتریوم اجرا شد

چرا گس اتریوم افزایش یافته است؟

آیا یکی از عوارض جانبی ارتقاء لندن افزایش قیمت گس بوده است؟ به گفته Bitinfocharts ، میانگین کارمزد تراکنش های اتریوم طی یک یا دو روز گذشته 70 درصد افزایش داشته اند و به 15 دلار رسیده است.

محققان عقیده دارند بخاطر افت NFT، تعلیق شدن تراکنش های اتریوم توسط صرافی ها، کاهش گس لیمیت توسط ماینرها، و بی ثباتی عمومی بازار ETH ، ازدحام زیادی در شبکه ایجاد شده است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x