علیرغم رشد 58 درصدی، احتمال ریزش قیمت کاردانو وجود دارد
0

علیرغم رشد 58 درصدی، احتمال ریزش قیمت کاردانو وجود دارد

بازدید : 99

فکت کوینز: در سقوط گسترده بازار که این هفته شاهد آن بودیم، توکن بومی کاردانو (ADA) سهم زیادی در این ریزش ها داشت و در میان آلت کوین ها یکی از بدترین عملکردها را به نمایش گذاشت. با این حال در زمان بازگشت بازار که روز گذشته رخ داد، کاردانو پس از آن که به کف قیمتی 0.38 دلاری رسیده بود با رشد بسیار خوب 58 درصدی همراه شد و در محدوده 0.60 دلاری قرار گرفت.

این افزایش قیمت کاردانو در حالی صورت گرفت که بیت کوین و اتریوم هر کدام به ترتیب 23 و 27 % افزایش قیمت را تجربه کردند.

عملکرد قیمتی بازار کریپتو

با این حال بنابر سه فاکتوری که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت به نظر می‌رسد بازگشت قدرتمند کاردانو برای ادامه دار بودن روند صعودی کافی نباشد و در آینده شاهد سقوط بیشتر قیمت نیز باشیم.

سقوط بازار سهام تمام نشده است

دلیل اول که به آن اشاره می‌کنیم همبستگی دارایی های دیجیتالی مانند کاردانو، بیت کوین و … با بازار سهام مخصوصا شرکت های فناوری است. گفتنی است که همبستگی کاردانو و بورس نزدک در محدوده 0.93 قرار گرفته و بدین ترتیب هر حرکت بزرگ احتمالی در بازار سهام روی این ارز نیز تاثیرگذار خواهد بود.

همبستگی کاردانو با بازار سهام

بدین ترتیب و با توجه به بالا بودن قیمت سهام شرکت های فناوری از نظر تحلیلگران و احتمال سقوط بیشتر بازار سهام، می‌توان انتظار داشت که قیمت کاردانو نیز همراه با این دارایی ها سقوط کند. ریچارد واترز، ویرایشگر فاینششال تایمز در این باره می‌گوید که بازار در حالت فعلی دچار مشکل در پیدا کردن کف قیمتی خود شده است.

موج پنجم کاردانو

دلیل دومی که نشان از سقوط احتمالی قیمت کاردانو دارد، از الگویی تکنیکالی نشات می‌گیرد که توسط کاپو کریپتو، یکی از تحلیلگران بازار مورد توجه قرار گرفته است. وی در پستی توییتری بیان داشت که احتمال دارد در حرکت بعدی و به منظور تکمیل پنج موج نزولی الیوت شاهد سقوط کاردانو تا سطح 0.35 یا 0.30 دلاری باشیم. گفتنی است که هدف قیمتی اشاره شده در ناحیه ای قرار دارد که سطح حمایتی کاردانو آنجاست و در سال گذشته قیمت شاهد رالی 850 درصدی از این محدوده بود.

موج پنجم نمودار و احتمال سقوط کاردانو

مطلب مفید: آکاش نتورک (Akash) چیست ؟ نخستین فضای ابری غیرمتمرکز با منبع باز

شکست کانال نزولی

دلیل سوم نیز آن است که قیمت کاردانو کانال نزولی چند ماهه خود را رو به پایین شکسته است تا شاهد یک نشانه دیگر مبنی بر ضعف روند قیمتی باشیم.

نمودار کاردانو

کاردانو مدتی بود که در یک کانال نزولی قرار گرفته بود و همواره شاهد تشکیل کف های قیمتی پایین تر از آن بودیم. در این زمان تریدرها در نزدیکی خط حمایتی کانال وارد موقعیت های خرید می‌شدند و در نزدیکی سطح مقاومتی از معاملات خارج می‌شدند. با این حال در روز 12 ماه مه، قیمت کاردانو سقوط گسترده ای را تجربه کرد که منجر به شکست سطح حمایتی کانال در محدوده 0.568 دلاری شد و بیانگر ضعف خریداران بود.

خریداران از فرصت خرید در کف کانال بی بهره ماندند و درعوض سطح 0.378 دلاری را برای ورود و انباشت کاردانو انتخاب کردند. اتفاقی که منجر به حرکت صعودی و رالی 58 درصدی قیمت نیز شد. با این حال حجم معاملاتی در حرکت صعودی اخیر از حجم معاملات در زمان فروش کمتر بود تا نشان دهنده ضعف حرکت صعودی باشد.

شکست کانال نزولی

علاوه بر آن، حرکت بازگشتی صعودی قیمت در برخورد با سطح پایینی کانال نزولی با ریزش نسبی همراه شد تا تاییدی بر شکست کامل کانال باشد. اگر خریداران در تبدیل سطح پایینی کانال به حمایت ناموفق عمل کنند، احتمالا شاهد ادامه یافتن روند نزولی و حرکت به سمت سطوح پایین تر خواهیم بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

5
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x