چرا کاردانو از اتریوم بهتر است؟ چارلز هاسکینسون پاسخ می‌دهد
0

چرا کاردانو از اتریوم بهتر است؟ چارلز هاسکینسون پاسخ می‌دهد

بازدید : 1637

گزیده خبر:

به گزارش کریپتوپوتیتو، بنیان‌گذار کاردانو چارلز هاسکینسون معتقد است شبکه اتریوم، فاقد مزایایی است که پروژه بلاک چینی وی در بردارد و سه دلیل را برای برتر بودن کاردانو نسبت به اتریوم برشمرد.

چرا کاردانو از اتریوم برتر است؟

در مصاحبه اخیر با یاهو فایننس، هاسکینسون به انتقاد از شبکه اتریوم پرداخت و آن را بیش‌ازحد بها داده شده خواند و به کمبودهای این شبکه اشاره کرد.

اول‌ازهمه، اتریوم تنها قادر به پردازش قراردادهای هوشمند است درحالی‌که کاردانو رقیب اتریوم می‌تواند این کار را با حاکمیت و انطباق انجام دهد. هاسکینسون اظهار داشت که پروژه وی می‌تواند با فراداده و تنظیم خودکار به فعالیت بپردازد. به عقیده وی، کاردانو برای ایجاد هویت در سیستم بلاک چین ایجاد شده است.

علاوه بر این، کاردانو به‌عنوان مجموعه‌ای از پروتکل‌ها ساخته‌شده که می‌تواند به یاری میلیاردها نفر به‌ویژه ساکنان مناطق فقیرنشین بپردازد. اتیوپی، تانزانیا و گرجستان از جمله کشورهایی هستند که کاردانو برای سودرسانی به شهروندان این کشورها با آنها همکاری کرده است. در سمت دیگر، اتریوم هرگز چنین کار مشابهی انجام نداده است. وی افزود:

ما اخیراً سیستم کاردانو را در اتیوپی برای 5 میلیون دانش آموز راه‌اندازی کردیم.

مورد آخر پیچیدگی شبکه اتریوم است. به عقیده هاسکینسون، اتریوم ساختاری کاملاً گیج کننده دارد و نسخه دوم آن منجر به نابودی کل شبکه خواهد شد.

وی در این رابطه گفت:

اتریوم اول‌ازهمه خودش را می‌کشد. آنها در حال جایگزینی اتریوم 2.0 با اتریوم هستند. در نهایت نسخه دوم اتریوم 1.0 را نابود خواهد کرد.

پس از انتقاد از اتریوم، خالق کاردانو به سراغ بیت کوین رفت و در رابطه با مسائل زیست محیطی بیت کوین اظهار نظر کرد. وی مصرف انرژی مورد نیاز بیت کوین را با قطع کامل درختان جنگلهای اروپا در قرن نوزدهم مقایسه کرد.

به عقیده هاسکینسون، بیشتر طرفداران بیت کوین به این واقعیت اهمیت نمی‌دهند چرا که هدف اصلی آنها حفظ اعتبار این دارایی به‌عنوان طلای دیجیتال جهان است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x