آیا اتر 560 دلاری رویایی بیش نیست؟
0

آیا اتر 560 دلاری رویایی بیش نیست؟

بازدید : 1744

داده های بازار آپشن نشان از عدم اطمینان تریدرها به اوج گرفتن قیمت اتریوم است. آنها مطمئن نیستند که آیا اتر به دنبال روند صعودی جدید بیتکوین در سال 2020 حرکت خواهد کرد یا نه.

در این هفته با روند صعودی بیتکوین و اتر روبرو شدیم. اخبار روند صعودی تا جایی پیش رفت که سرمایه گذاران امید دوباره گرفتند. حال آنها بر این باورند که تاریخ تکرار میشود و این سیرصعودی آینه ای از سال 2017 خواهد شد.

بسیاری از تریدرهای تازه کار برای پیدا کردن جهت قیمت ها فقط قیمت های لحظه ای صرافی های رمزارز را دنبال میکنند. در صورتی که بررسی داده های بازار آپشن بینش عمیق تری از احساسات بازار در اختیار کاربران قرار میدهد.با نگاهی به فعالیت های اخیر بازار آپشن ،متوجه میشویم که برخی از معاملات در برخوردهایی صورت گرفته که حتی خوشبین ترین تحلیلگران هم این قیمت ها را پیش بینی نمیکرده اند.

شاید این معاملات نشان دهنده شرایط بهتر بازار نباشد ، اما به طرز عجیبی ، بالاترین قرارداد آپشن اتر در دسامبر 2020 را 1،120 دلار نشان میدهد. حال تا انقضای این پیشبینی تنها 42 روز فرصت باقی است. حتی بدون در نظر گرفتن این گمان خوشبینانه هم روند کلی اتر صعودی است. اما نه به اندازه ی قراردادهای آپشن بیت کوین که در انتظار 330 درصد صعود یا بالاتر هستند.

قراردادهای اتریوم

شایان ذکر است که صرافی Deribit هم قرارداد اختیار خرید اتر  (Call Options) را برای مارس 2021 نگه داشته است ، با این هدف که آن را با قیمت 1.600 دلار معامله کند. اگر چه این اتفاق احتمالاً مصادف با روز راه اندازی اتریوم 2.0 یعنی 2 دسامبر خواهد بود ،اما کلاً  صعود این کوین 230 درصد است. که این عدد بسیار کمتر از قراردادهای آپشن بیتکوین میباشد.

آیا اتر 560 دلاری رویایی بیش نیست؟
قراردادهای آپشن اتر منبع: Skew

همانطور که داده های بالا نشان می دهد ،  از 613 میلیون دلار قراردادهای آپشن اتر تنها 28٪ از آنها به قیمت 460 دلار و بالاتر هستند . این وضعیت را می توان تا حدی با افزایش 23 درصدی 10 روز گذشته اتر توضیح داد. البته این امر نشان می دهد که بازرگانان انتظار این قیمت ها را نداشته اند.

به علاوه این نکته هم حائز اهمیت است که تا مارس 2021 قراردادهای آپشن در بیشتر صرافی ها لیست خواهند شد. بنابراین ، درآینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد و باید خوشبین بود. خرید قراردادهای آپشن به قیمتی بالاتر از قیمت بازار نسبتاً ارزانتر تمام خواهد شد.تا جایی که برای مثال، دقیقاً دوهفته پیش قرارداد اختیار اتر 600 دلاری برای ژانویه 2021 ، 12 دلار معامله میشد.

تریدرها به آینده بیت کوین امیدوارترند

اگر این داده ها را با اطلاعات بازار آپشن بیتکوین مقایسه کنیم، به تفاوتهای چشمگیری بر خواهیم خورد. قراردادهای آپشن BTC به طرز چشمگیری صعودی هستند. 50 هزار قرارداد اختیار، از مدت ها پیش برای تاریخ های ژوئن و دسامبر 2021 برنامه ریزی شده اند.

آیا اتر 560 دلاری رویایی بیش نیست؟
قراردادهای آپشن بیتکوین منبع: Skew

توجه کنید که چگونه برخلاف بازارهای اتر بسیاری از افراد قیمت بیتکوین را بالاتر از 17000 شرط بسته اند. این بار ،از 3.75 میلیارد دلار قراردادهای آپشن بیتکوین، 40٪ از آنها به قیمت 16000 دلار و بالاتر هستند .قیمت بیت کوین طی 10 روز گذشته 18.5 درصد افزایش یافته است. که البته آن زمان هم این شرط بندی های خوش بینانه غیر واقعی به نظر میرسیدند. بنابراین صعود اخیر قیمت اتر نباید بهانه ای برای نبود معاملات آپشن خوشبینانه باشد.

تنها نتیجه ای که میتوان گرفت این است که معامله گران اتر به اندازه معامله گران بیت کوین خوشبین نبوده اند. البته از نظر سرمایه گذاران این مسئله خیلی هم بد نیست چرا که انتظارات غیر واقعی باعث دلسردی هر چه بیشتر سرمایه گذاران خواهد شد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x