گویا اعضای انجمن wall street Bets هنوز کارشان با دوج تمام نشده
0

گویا اعضای انجمن wall street Bets هنوز کارشان با دوج تمام نشده

بازدید : 2191

گزیده خبر:

  • دوج کوین در پی پامپ 980 درصدی در روز 28 ژانویه به لیست 10 ارز برتر بازار اضافه شد . گفتنیست دوج برای اولین بار از سال 2015 چنین صعودی را تجربه کرده.
  • به نظر میرسد به محض اینکه این پامپ از حرکت ایستاد و تریدرها به سود مورد نظر رسیدند،  دوج که این روزها حسابی بین مردم گل کرده را رها کردند. و به سراغ سرمایه گذاری در دارایی های دیگر رفتند.

این افزایش قیمت در اصل از زمانی که برخی صرافی ها در تاریخ 28 ژانویه جلوی خرید و فروش سهام GameStop و AMC stock  را گرفتند، آغاز شد. البته این رالی از زمانی بیشتر شد که توجه اعضای انجمن WallStreetBets به سمت رمزارزهای ارزان و نقره جلب شد.

در تاریخ 28 ژانویه سال 2021 ، مدیر این انجمن در توییتر خود با طرح سوالی مبنی بر “آیا دوج کوین تا کنون به 1 دلار رسیده؟ “ توجه 750 هزار فالور خود را جلب کرد.

با این که دوج کوین از سال 2015 هیچگونه بروز رسانی یا پیشرفتی در پروتکل خود اعمال نکرده ، همین جمله کافی بود تا یک رالی وحشتناک آغاز شود.

گویا اعضای انجمن wall street Bets هنوز کارشان با دوج تمام نشده
نمودار 1 ساعته DOGE / USDT. منبع: TradingView

دوج پس از اینکه به قیمت 0.087 دلار رسید تنها در عرض 24 ساعت اصلاحی 68 درصدی را تجربه کرد.که به گفته کارشناسان درست شبیه به اصلاح شدید بیتکوین در سال 2017 میباشد. با این تفاوت که ریزش بیتکوین در طول 50 روز اتفاق افتاد. اما دوج در 24 ساعت ریزشی 68 درصدی را به خود دید.

بعدد از اینکه دوج دو روز متوالی در حوالی 0.03 دلار معامله شد ، نهایتاً موفق شد در کمتر از 3 ساعت دوباره صعودی 80 درصدی را تجربه کند . اینکه بخواهیم دلیلی قطعی برای این انتفاقات اخیر پیدا کنیم تقریباً امری غیرممکن است.

نقش طرفداران دوج در این پامپ

انجمن SatoshiStreetBets ردیت در حال حاضر 213 هزار عضو فعال دارد . یکی از کاربران این انجمن به نام Woke_AF_Populist پس از صعود ناگهانی دوج پستی منتشر کرد. این پست که حاوی نمودار رفتاری این رمزارز بود ، جزء پربازدیدترین پست های او شد.

به نظر میرسد که دوج کوین از طرف طرفدارانی همچون مدیر عامل تسلا ،ایلان ماسک، مورد حمایت قرار گرفته .این مسئله که دوج کوین کاربرد مشخصی ندارد ،باعث شده این سؤال برای همه پیش بیاید که:

“آیا اعضای انجمن WallStreetBets قصد دارند از بازارهای سنتی به سمت کریپتو بیایند. و کلاً ویژگی های بی قاعده حوزه رمزارز را پذیرفته اند؟”

گویا اعضای انجمن wall street Bets هنوز کارشان با دوج تمام نشده
قیمت Dogecoin در مقایسه با حجم متوسط توییت 30 روزه . منبع: TheTie

صرف نظر از اینکه تا الان از بررسی اندیکاتورها نتایج خوبی حاصل شده. اما  از این پس ، اندازه گیری فعالیت های اجتماعی یا به عبارت دیگر روانشناسی بازار به جای بررسی اندیکاتورها، به یک قاعده تبدیل خواهد شد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x