آلت سیزن چه زمانی فرا می رسد ؟چرا بیتکوین همه آلت کوین های مهم را پشت سر گذاشته؟
0

آلت سیزن چه زمانی فرا می رسد ؟چرا بیتکوین همه آلت کوین های مهم را پشت سر گذاشته؟

بازدید : 2384

اتر، رمزارز بومی بلاکچین اتریوم، از بیت کوین عقب مانده است.در صورتی که از لحاظ بررسی های تاریخی هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش می یابد، آلت کوین ها نیز به افزایش قیمت بیشتری نسبت به قیمت بیت کوین تمایل دارند.

*آلت سیزن(altseason) به زمانی اطلاق می‌شود که قیمت آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین رشد سریعتری داشته باشد.

این بار بیت کوین به ویژه در ماه دسامبر، عملکرد بهتری نسبت به بازار آلت کوین ها داشته . دامیننس ارزش بازار BTC اخیراً به دلیل فروش عمده XRP در هفته های گذشته به بالاترین حد یک ساله خود (70 %) رسیده.

آلت سیزن چه زمانی فرا می رسد ؟چرا بیتکوین همه آلتکوین های مهم را پشت سر گذاشته؟
نمودار شمعی 1 روزه BTC / USD در مقابل ETH / BTC (زرد) ، LTC / BTC (نارنجی) ، XRP / BTC (آبی) (Bitstamp). منبع: Tradingview

تفاوت در قیمت بیت کوین

تفاوت بین روند فعلی قیمت بیت کوین و روندهای صعودی قبلی در سالهای 2018 و 2019 این است که بیت کوین وارد پروسه کشف قیمت شده است.

به زبان ساده، زمانی که قیمت یک دارایی از مرز بالاترین قیمت قبلی خود عبور میکند. و این روند افزایشی را ادامه میدهد، را کشف قیمت میگویند. وضعیت آلتکوین ها معمولاً با ورود بیت کوین به پروسه کشف قیمت، کساد میشود. چرا که بیت کوین کاربران بازار آلت کوین ها را به خود جذب میکند.

علاوه بر اینها، وقتی که قیمت بیت کوین به سرعت در حال افزایش باشد، ریزش های کوتاه مدتی در این روند رخ میدهد. مشکل آلت کوین ها این است که وقتی بیت کوین روند صعودی در پیش میگیرد، آلتکوین ها عقب می مانند. و وقتی بیت کوین ریزش میکند، آلتکوین ها با روند اصلاحی بزرگ تری مواجه میشوند.

در آینده، پیشی گرفتن سرعت تغییر قیمت اتر از بیت کوین برای بازار آلتکوین ها ضروری خواهد بود. وقوع چنین وضعیتی در کوتاه ترین زمان، باعث شروع آلت سیزن بعدی خواهد شد.

در حال حاضر نرخ تغییر قیمت اتر پایین تر از بیت کوین است. با این حال اثری از افزایش قیمت ناگهانی اتر و یا بیت کوین در بیشتر بازه های زمانی طولانی از جمله نمودارهای روزانه، به چشم نمی خورد.

آلتکوین ها

 آلت کوین ها
نمودار شمعی روزانه ETH / BTC . منبع: TradingView.com

به همین ترتیب سناریوی ایده آل برای بازار آلت کوین ها،این است که جفت ارز اتر / بیت کوین ریزش کند. و آلتکوین ها افزایش قیمت ناگهانی داشته باشند. تا حرکت جدیدی ایجاد شود.

مایکل ون دو پوپ ، تحلیلگر بازار سایت کوین تلگراف ، به این نکته اشاره کرد:

در حال حاضر به خاطر بی ثباتی بازار معامله گران از خرید آلتکوین ها میترسند.

وی همچنین به آخرین تحلیل فنی اتر خود که ضعف های اتر و بیت کوین را نشان میدهد، اشاره کرد.

وی افزود:

نمودار هفتگی اتر ریزشی را پایین تر از سطح حمایت جفت ارز بیت کوین نشان می دهد ، که با توجه به آن احتمال ریزش بیشتر آلت کوین ها بوجود می آید.  قیمت جفت ارز اتر / بیت کوین برای بازیابی حرکت صعودی خود باید به بیشتر از 0.026 بیتکوین برسد.

 

با این وجود ، تا زمانی که اتر بالای 0.021 ساتوشی باقی بماند ،می توان گفت احتمال افزایش قیمت آلت کوین ها دور از انتظار نیست.

مایکل برای توضیح بیشتر گفت:

“در حالت ایده آل، اتر برای نشان دادن قدرت و تداوم بیشتر، باید به سطح 0.026 ساتوشی بازگردد، و معامله گران باید شاهد این اتفاق باشند . در صورت عدم موفقیت در دستیابی به 0.26 ساتوشی، اتر میتواند برای دستیابی به منطقه 0.021 ساتوشی در کنار سطح 450 دلار تلاش کند.”

چه زمانی آلت کوین ها توجهات را به خود جلب میکنند؟

در واقع دلایل قانع کننده ای مبنی بر عدم وقوع آلت سیزن در سه ماه اول سال 2021 وجود دارد.

برخی از تحلیلگران می گویند که سرمایه گذاری های نهادی باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. اما این بار ممکن است سود حاصل از این سرمایه گذاری ها به بازار آلتکوین ها بازنگردد.

با این حال ، برخی از معامله گران باور دارند افزایش قیمت بیت کوین باعث مورد توجه قرار گرفتن آلت کوین ها میشود. یک تریدر ناشناس معروفی گفت : با توجه به اینکه آلتکوین ها در سه ماهه اول بعد از افزایش قیمت بیت کوین در ماه دسامبر، عملکرد خوبی نشان دادند اگر افزایش قیمت ادامه داشته باشد ، احتمال تبدیل سرمایه کاربران به آلتکوین ها وجود دارد .

او نوشت:

“هرچه قیمت بیت کوین بالاتر برود، آلت کوین ها جذابیت بیشتری پیدا میکنند. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین 6.5 برابر ارزش بازار اتر است. مخصوصاً با ورود به سال 2021 و محبوبیت هرچه بیشتر سهامگذاری در اتر، . احتمال چرخش قیمت وجود دارد. بهترین فرصت برای خرید آلتکوین ها زمانی است که آنها بخاطر موفقیت های بیت کوین وضعیت خوبی ندارند.”

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x