تحلیل ریزش بیتکوین و لیکوئید شدن 10 میلیارد دلار پوزیشن
0

تحلیل ریزش بیتکوین و لیکوئید شدن 10 میلیارد دلار پوزیشن

بازدید : 1968

گزیده خبر:

  • بیتکوین (BTC) در تاریخ 18 آوریل، خیلی ناگهانی به سطح 52000 دلار سقوط کرد. این اتفاق به خوبی یادآوری کرد که روند قیمت ارزها از نرخ هش پیروی میکنند.
  • نرخ هش بخاطر قطع برق در چین، شاهد ریزش مختصری بوده. در حالی که بازار نگران، اقدامات رگلاتورها هستند، نرخ هش در حال بازیابی خود است.

 چین و شایعات در ایالات متحده علت فروش یکجا BTC 

طبق اعلان سایت های معتبر، اوایل روز یکشنبه ساعت بی رحمانه ای برای گاوهای بیتکوین بود. آن زمان قیمت BTC در عرض چند دقیقه از 59000 دلار به 52،000 دلار رسید.

علیرغم از دست دادن سطح حمایت 60،000 دلاری در آخر هفته ، BTC ،از ثبات نسبی برخوردار بوده. اما در 24 ساعت گذشته، بخاطر ریزش ناگهانی قیمت بیتکوین، تقریبا 10 میلیارد دلار  پوزیشن بیت کوین لیکوئید شد.

تحلیلگران دو دلیل احتمالی وقایع امروز را اینگونه بیان کرده اند : ۱. سقوط نرخ هش ۲. شایعاتی مبنی بر اینكه مقامات نظارتی ایالات متحده قصد داشتند تعدادی از ” موسسات مالی” را بخاطر پولشویی در فضای کریپتو متهم كنند.

با توجه به آمارها ، در آن زمان نرخ هش، تقریباً نصف شده بوده است. قطع شدن برق در کل استان سین کیانگ چین (محل استقرار تعداد زیادی از ماینرها)، از دو روز پیش آغاز و باعث نصف شدن نرخ هش شد. و سبب شد سخن قدیمی ، “قیمت از نرخ هش پیروی می کند” ، به واقعیت تبدیل شود.

تحلیل گر معروف ویلی وو، با اشاره به یک رویداد مشابه در نوامبر2017 ، ذکر کرد:

“قیمت و نرخ هش همیشه با هم مرتبط بوده اند.”

وو اضافه کرد که، تأثیر نرخ هش بر عملکرد قیمت موقتی است و نرخ هش تقریبا به حالت قبلی خودش بازگشته است. نیک کارتر ،بنیانگذار Coin Metrics ، در مواجه با موضوع سین کیانگ، خونسرد بود. اما پیشبینی کرد که رسانه ها به این رویداد توجه زیادی دارند. وی در بخشی از گفت وگوی اینترنتی خود گفت :

“اگر قطعی برق تا 3 هفته طول بکشد ، بیت کوین از نظر تاریخی، برای تعدیل سختی شبکه مشکل بزرگی خواهد داشت. این اتفاق یعید است. در این شرایط یا شبکه برق دوباره فعال می شود یا ماینرها سخت افزار خود را منتقل می کنند.”

دیفیکالتی یا سختی شبکه بیتکوین هنگام خروج ماینرها از شبکه کاهش مییابد. اما طبق آخرین برآوردها ،تنظیم بعدی، با کاهش متوسط ​​1.8 درصدی همراه است.

هولدرهای خونسرد بیتکوین

به نظر میرسد موضوعی که احساسات بازار را تحریک کرده، تنها یک توئیت درباره مقامات قانونی ایالات متحده است.

“خزانه داری ایالات متحده به دنبال متهم کردن چندین موسسه مالی بخاطر پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال، میباشد.”

به نقل از “منابع” ناشناس، یک حسابی توییتری هنگام ریزش BTC،  این امر را هشدار داد. در این توییت گفته شد، مقامات “موسسات مالی” ناشناسی را به دلیل پولشویی به دادگاه خواهند کشاند. جزئیات دیگری در این باره ارائه نشد، اما این توییت به سرعت بیش از 5،000 لایک و همان تعداد ریتوییت کسب کرد. در حالی که همه در این رسانه شوکه بودند، بیتکوینرهای باتجربه، براین باور بوند که یک اتفاق معمول در بازار صعودی، رخ داده است.

گوینده پادکست استیون لیورا توییت کرد:

“صادقانه بگویم ، پس از اینکه مدت طولانی در این بازی حضور داشته باشید ، به کاهش قیمت بیت کوین بی تفاوت میشوید. ”

رافائل شولتزه-كرافت ،بنیانگذار Glassnode، با اشاره به یک معیار درون زنجیره ای ،خاطرنشان کرد اکنون بهترین زمان برای خرید بیت کوین است. نسبت تراکنش خرج شده (SOPR)، سود و زیان کلی  را اندازه گیری می کند . این عامل برای اولین بار از زمان اوج قیمت ماه مارس ( 61،700 دلار) ، مجدد تنظیم شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x