بازدهی ثابت پروتکل آنکر برای اولین بار تغییر کرد؛ دلیل آن چیست؟
0

بازدهی ثابت پروتکل آنکر برای اولین بار تغییر کرد؛ دلیل آن چیست؟

بازدید : 101

فکت کوینز: پلتفرم وام دهی آنکر پروتکل (Anchor protocol) سومین پروتکل بزرگ دیفای با ارزش کل قفل شده 16.5 میلیارد دلار است. داده ها بیانگر آن است که این پلتفرم در یک ماه گذشته افزایش 9.25 درصدی را در ارزش کل قفل شده را ثبت کرده است. حدود 45 روز قبل، تیم توسعه آنکر خبر از ارائه طرحی داد که بنابر آن پلتفرم وام دهی شاهد نرخ سود متغیر باشد.

گفتنی است که تا قبل از مطرح شدن این طرح توسعه و پیشنهادی توسط تیم آنکر، کاربران این پلتفرم که استیبل کوین UST را در پروتکل واریز می‌کردند نرخ سود ثابت 19.4 درصدی را در هر ماه دریافت می‌کردند. پس از رای گیری مذکور و تایید آن توسط اعضای جامعه، سیستم پویای نرخ سود متغیر از ابتدای ماه مه فعال شد و از آن زمان شاهد تغییر نرخ سود به میزان 1.5 % و بسته به میزان کاهش یا افزایش سود پشتوانه بودیم.

در حال حاضر و با قرار داشتن درصد سود در عدد 18، کاربرانی که دارایی های خود را در آنکر قفل کرده‌اند سود کمتری نسبت به زمان قبل از آغاز طرح نیمه پویای ذکر شده دریافت می‌کنند. همچنین در ماه ژوئن نیز ممکن است با توجه به تغییرات سود پشتوانه در پروتکل شاهد نرخ سود متفاوت تری نسبت به این ماه باشیم.

مطلب مفید: استراتژی معاملاتی مومنتوم چیست؟ آموزش سود بردن از نوسانات بازار

پروتکل آنکر اکنون و پس از اضافه کردن آوالانچ از دو بلاک چین پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که حدود 16.27 میلیارد دلار از ارزش کل قفل شده این پروتکل را توکن های مبتنی بر ترا و بقیه را آوالانچ پوشش می‌دهد. گفتنی است که در حال حاضر حدود 2.9 میلیارد دلار از ذخایر آنکر به صورت وام های دیفای در آمده است.

نرخ سود متغیر آنکر کمی پس از خریدهای ذخیره فارکس دیفای بنیاد لونا صورت گرفت. این سازمان که در کشور سنگاپور واقع شده است از این ذخایر به عنوان پشتوانه ای برای استیبل کوین UST استفاده می‌کند. با تغییر نرخ سود پروتکل باید دید که در آینده این سیستم تاثیری در ارزش کل قفل شده آنکر خواهد داشت یا خیر.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x