آیا کشف هویت طرفین معامله در شبکه بیت کوین ممکن است؟
1

آیا کشف هویت طرفین معامله در شبکه بیت کوین ممکن است؟

بازدید : 6391

بروزرسانی :نوامبر 4, 2020 @ 12:36 ب.ظ

در ادامه مقاله قبلی در باب حملات احتمالی مهاجمان به شبکه بیت کوین، در این مقاله به بررسی 2 حمله دیگر میپردازیم.از میان خطرات محتمل بر شبکه بیت کوین میتوان به کشف هویت طرفین معامله اشاره کرد که مهاجم از طریق تجزیه و تحلیل تراکم شبکه و داده های عمومی تراکنش میتواند به آن دست یابد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با هم به بررسی قابلیت های امنیتی شبکه بیت کوین بپردازیم و در آخر نتیجه گیری کنیم که آیا مهاجمان قادر به دستیابی به این اطلاعات هستند یا خیر.

مطلب مفید:بیت کوین چیست؟

 کشف هویت طرفین معامله از طریق تجزیه و تحلیل تراکم شبکه 

تراکنش های بیت کوین توسط فرستنده ها در اینترنت منتشر میشوند. اگر مهاجم قادر باشد تراکم شبکه را ببیند. و مبداء و مقصد تراکنش را مشخص کند ، پس بیت کوین اصلاً مناسب تبدیل شدن به پول نیست.

قابلیت های امنیتی

  • در هر تراکنش آدرسهای گیرنده بیت کوین به صورت تصادفی تولید میشوند، و به هویت اشخاص مرتبط نمیباشند.
  • بیت کوین پروژه متن بازی است که تعداد شرکت کنندگان و متخصصینش هر روز رو به افزایش است. اصلاً بعید نیست که به زودی قابلیت های امنیتی دیگری به آدرس ها اضافه شود.
  • تراکنش های بیت کوین میتوانند از شبکه های بی نام و نشانی مانند هات اسپات های مجانی داخل کافی شاپ ها ارسال شوند. البته این مسئله هنوز هم از مضرات این شبکه است و میتواند محل فرستنده را فاش کند.

 حملات گذشته

  • NSA تمام ترافیک اینترنت را جمع آوری و ذخیره می کند. پس منطقی است اگر فرض کنیم همه تراکنش های بیتکوین برای اینکه خوانا و قابل ارتباط به افراد باشند ، ذخیره و تحلیل میشوند.

https://www.theguardian.com/world/interactive/2013/jul/31/nsa-xkeyscore-program-full-presentation

در حال حاضر ممکن است دسترسی به این داده ها برای هزاران کارمند و پیمانکاری که برای دولت های طرفدار ایالات متحده کار می کنند محدود شود. اما این احتمال هم وجود دارد که شبکه هک شود و داده ها به طرز گسترده تری منتشر شوند.البته اگز قبلاً این اتفاق نیفتاده باشد.

،https://en.wikipedia.org/wiki/XKeyscore

  • سایت BlockCypher یک سیستم تجزیه و تحلیل شبکه گرافیکی ساخته که با یک جستجوی ساده میتوان از وضعیت تأیید شدندرخواست  مطلع شد.

https://www.youtube.com/watch?v=8ELUDY1-ee0

با تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه، معاملات بیت کوین را می توان به فرستنده ها ربط داد. اما اگر تراکنش های بیت کوین نسبت به تراکنش های پول دولتی از امنیت کمتری برخوردار باشند ، بعید نیست که از تبدیل شدن بیت کوین به پول ممانعت شود. البته تا قبل از اینکه این مشکل تأثیری روی فرآیند پذیرش این کوین بگذارد، به احتمال زیاد قابلیت های امنیتی بیشتری ارائه خواهد شد.

 کشف هویت طرفین معامله از طریق داده های عمومی تراکنش

تراکنش های بیت کوین بر روی یک دفتر کل توزیع شده عمومی منتشر میشوند. این دفتر کل حاوی اطلاعات مبداء ، مقصد، زمان تقریبی حل بلاک و همچنین مقادیر هر تراکنش میباشد. اگر چنین شرایطی برای مهاجم فراهم باشد تا بتواند با استفاده از این دفتر کل به اطلاعات شخصی طرفین معامله دسترسی پیدا کند، پس بیت کوین دیگر هیچ جذابیتی به عنوان پول نخواهد داشت. و اما:

قابلیت های امنیتی

  • آدرسهای مقصد بیت کوین به طور تصادفی برای هر تراکنش تولید می شوند و به هویت افراد وابسته نیستند.
  • حتی با وجود این نقص،باز هم تراکنش های  بیت کوین از تراکنش های پول دولتی امن تر هستند.
  • بیت کوین یک پروژه متن باز است که بهترین رمزنگاران و کارشناسان امنیت نرم افزار برای توسعه و پشتیبانی از آن در تلاش هستند. پس مطمئناً به زودی برای حل این مسئله ویژگی های امنیتی دیگری به شبکه اضافه خواهند کرد.

FBI مسئولیت ردیابی معاملات راس اولبریکت (Ross Ulbrict ) را به عهده گرفته است.

https://www.wired.com/2015/01/prosecutors-trace-13-4-million-bitcoins-silk-road-ulbrichts-laptop/

با تجزیه و تحلیل دفتر کل توزیع شده ی بیت کوین به راحتی میتوان به فرستنده ها رسید. اما اگر تراکنش های بیت کوین نسبت به تراکنش های پول دولتی امنیت کمتری داشته باشند، بعید نیست که از تبدیل شدن بیتکوین به پول ممانعت شود. البته تا قبل از اینکه این مشکل تأثیری روی فرآیند پذیرش این کوین بگذارد، به احتمال زیاد قابلیت های امنیتی بیشتری ارائه خواهد شد.

شما چه فکر میکنید؟ به نظرتان دستیابی به این اطلاعات ممکن است؟

مطلب مفید: آدرس بیتکوین چیست؟

1
1
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
Fiona Conway
8 ماه ago

I appreciate you sharing this blog post. Thanks Again. Cool.

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

1
0
نظر خود را بنویسید !x