سیستم بانکی به طور قابل توجهی بیش از بیت کوین انرژی مصرف می کند

سیستم بانکی به طور قابل توجهی بیش از بیت کوین انرژی مصرف می کند
0
بازدید : 2626

گزیده خبر:

به گزارش بیت کوین نیوز، شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) هفته گذشته گزارشی تحت عنوان « در مورد مصرف انرژی بیت کوین: رویکردی کمی به سوالی ذهنی» منتشر کرد و در این گزارش به مقایسه مصرف انرژی این ارز و سایر صنایع پرداخت.

سیستم بانکی پر هزینه تر از بیت کوین

در این گزارش، نویسندگان به مقایسه مصرف انرژی بین سیستم بانکی، طلا و بیت کوین پرداختند.

بر همین اساس، میزان انرژی مصرفی فعالیت های بزرگترین رمزارز جهان نظیر انرژی لازم برای ماینرها، مصرف برق استخرهای استخراج و مصرف برق نودها چیزی حدود 113.89 تراوات ساعت برای یک سال تخمین زده شده است.

در مقابل، طلا با 240.61 تراوات ساعت انرژی مورد نیاز برای یک سال قرار دارد. اما طلا در رده اول این مقایسه قرار ندارد. بر اساس تحقیقات نویسندگان این گزارش، سیستم بانکی پرهزینه ترین مورد در این میان است.

فعالیت هایی نظیر مراکز داده بانکی، شعب بانکی، خودپردازها و مراکز داده شبکه کارت باعث شده اند تا سیستم بانکی سالیانه 263.72 تراوات ساعت انرژی مصرف کند.

در این گزارش به ویژگی های مثبت ارز پیشرو بازار نیز پرداخته شده است. پادشاه بازار ارزهای دیجیتال ارزی است که می تواند آزادی مالی را به مردم سراسر جهان ارائه دهد.

علاوه بر این نویسندگان این گزارش معتقدند که استفاده از انرژی لزوماً چیز بدی نیست و انسان به کشف فناوری های جدیدی که به انرژی بیشتری نیاز دارند و وضعیت موجود را به چالش می کشند ادامه خواهند داد. BTC مثال دیگری از این فناوری هاست.

آیا مصرف برق بیت کوین استفاده قابل قبولی از انرژی است؟

پاسخ ما قاطعانه این است: بله.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x