نماینده مجلس: انسداد صرافی های داخلی رمزارز منجر به نارضایتی اجتماعی می‌شود

نماینده مجلس: انسداد صرافی های داخلی رمزارز منجر به نارضایتی اجتماعی می‌شود
0
بازدید : 2581

گزیده خبر:

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اخیر خود با تسنیم ضمن انتقاد از سیاست‌های بانک مرکزی و عدم سازمان‌دهی بازار رمزارزها، انسداد صرافی های داخلی رمزارز را تصمیمی نادرست خطاب کرد. به گفته مالکی، انسداد این دسته از صرافی ها منجر به نارضایتی اجتماعی خواهد شد.

حمایت نماینده مجلس از عدم انسداد صرافی های داخلی رمزارز

مالکی در این مصاحبه از بانک مرکزی برای عدم اقدام مناسب و تعلل در تدوین شیوه‌نامه و بخشنامه جهت سازمان‌دهی این بازار انتقاد کرد. به عقیده وی، با توجه به ورود بخشی از مردم به بازار رمزارزها، این تعلل قطعاً به اقتصاد کشور و مردم لطماتی را وارد خواهد کرد.

نماینده مردم زاهدان با اشاره به اخبار مبنی بر تلاش بانک مرکزی برای انسداد صرافی های داخلی رمزارز گفت:

«قطعاً این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی مردم می‌شود و نباید این اقدام انجام شود؛ چنانچه مستندات این موضوع به دست ما برسد، مجلس حتماً به آن ورود خواهد کرد و با ابزارهای که در اختیار است به آن رسیدگی می‌کند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه اظهار داشت که این ممنوعیت‌ها سرمایه مردم را به سمت پلتفرم‌های خارجی سوق خواهد داد. وی افزود:

«مسدود کردن حساب مردم با فیلتر صرافی‌های آنلاین داخلی باعث می‌شود که کاربران ایرانی رو به خرید و فروش با پلتفرم صرافی‌های آنلاین خارجی بیاورند که این نیز خود باعث به وجود آمدن مخاطراتی برای مردم و همچنین اقتصاد کشور می‌شود.»

مالکی با اشاره به نزدیک بودن شکل‌گیری دولت سیزدهم، از دولت فعلی خواست تا با اقداماتی که دور از شأن مدیران کشور است، زمینه را برای نارضایتی مردم به وجود نیاورند و مانع‌تراشی نکنند.

بیشتر بخوانید: ارسال درخواست فیلتر 14 صرافی ارز دیجیتال به کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه

وی در آخر ضمن اشاره به پیگیری مجلس شورای اسلامی در این رابطه گفت:

«متأسفانه چنین اخبار و اقدامات نادرستی پیرامون بازار رمزارزها وجود دارد که درصورتی‌که محرز شود حتماً از طریق قانونی و ابزارهای نظارتی مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم و گزارشی را در این زمینه تهیه و برای رسیدگی در اختیار نهادهای مربوطه قرار خواهیم داد.»

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x