بهترین کارت گرافیک های استخراج در سال 2021
0

بهترین کارت گرافیک های استخراج در سال 2021

بازدید : 4007

با رشد دوباره ارزش بیت کوین و اتریوم و دیگر رمز ارز ها، مردم به استخراج ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. به همین سبب شاهد افزایش طرفداران خرید کارت گرافیک استخراج هستیم. کارت گرافیک یکی از سخت افزارهای مورد نیاز برای ماینینگ است.

بی‌شک سود حاصل از انجام عملیات استخراج است که مردم را به سمت خرید تجهیزات استخراج سوق داده است. با این حال باید بدانید که قیمت کارت های گرافیک بر اساس قیمت اتریوم تعیین می‌شود. این مولفه باعث رشد عجیب قیمت سخت افزار استخراج شده است.

عملکرد کارت گرافیک

ماینینگ با کارت گرافیک به این صورت است که شما باید قطعات یک سیستم رایانه‌ای که کارت گرافیک‌های پر قدرتی دارد، سر هم کنید. نرم افزار ماینینگ شبیه سیستم عامل ویندوز است که آن را روس سیستم یارانه‌ای خود نصب می‌کنید. نرم افزارهای جمع آوری شده را ریگ استخراج می‌نامند. از طریق نرم افزارها به استخر استخراج متصل می‌شوید و عملیات استخراج آغاز می‌شود. بدین صورت کسب درآمد شما آغاز می‌‌شود. یک ریگ کارت گرافیک از ۸ کارت گرافیک تشکیل شده است.

بهترین کارت گرافیک های استخراج در سال 2021
کارت گرافیک استخراج

به‌طور خلاصه هر کارت گرافیک (GPU) میزان مشخصی از قدرت پردازش دارد که در زمینه استخراج آن را نرخ هش یا هش ریت (Hashrate) می‌نامند. به خاطر داشته باشید نرخ هش هر کارت گرافیک استخراج برای هر رمز ارز یا دقیق‌تر روی هر الگوریتم متغیر است. کارت گرافیک برای فعال شدن نیاز به قدرت برق دارد و هر نوع کارت گرافیک میزان مشخصی برق مصرفی دارد.

برای تعیین سود استخراج باید توانایی پردازش کارت‌ گرافیک خود به همراه مصرف برق آن را در یک ماشین حساب استخراج وارد کنید. برای این کار می‌توانید از ماشین حساب استخراج سایت فکت کوینز استفاده کنید.

مطلب مفید: ماشین حساب ارز دیجیتال

عوامل موثر بر کسب سود

قبل از نام بردن از کارت‌های گرافیک باید عنوان کرد که درصد شانس کسب سود از طریق استخراج بسیار متغیر است و به فاکتورهای بسیاری وابسته است. آپدیتی به نام EIP 1559 اتریوم را هم نباید فراموش کرد. این به‌روزرسانی برای کاهش و ثبات کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم طراحی شده و می‌تواند باعث کم شدن سود حاصل از به کار گیری ماینرها شود. البته این امکان هم وجود دارد که کاهش کارمزد تراکنش‌ها و سوزاندن بخشی از آن در هر سیکل، باعث روند صعودی قیمت توکن‌ ها شود؛ به هر حال هر گونه حدس و گمان در مورد آینده این آپدیت اشتباه است.

بهترین کارت گرافیک های استخراج در سال 2021
کارت گرافیک استخراج

انتخاب‌های ما در این فهرست بر اساس هش‌ ریت، قیمت(قیمت جدید اتریوم و دلار)، مصرف برق، مدت‌زمان لازم برای دریافت سرمایه و در دسترس بودن آن‌ها، انجام گرفته است. دقت داشته باشید که برای استفاده از کارت‌های گرافیکی که محدود شده‌اند نباید از رایزر استفاده شود.

بهترین کارت‌ گرافیک های استخراج در سال ۲۰۲۱

در این قسمت تعدادی از بهترین کارت های گرافیک مناسب برای استخراج توسط ایرانیان به شما معرفی می‌کنیم. شما با نوع و به وسعت کار خود مناسبترین گزینه را انتخاب کنید تا در پایان سود مطلوبی از فرایند استخراج به دست آورید.

کارت گرافیک Radeon RX Vega 56

این کارت گرافیک توان محاسباتی بالا، حافظه بالا، و به صورت کلی عملکرد مطلوبی دارد. با این حال تنظیمات دشواری دارد.

این کارت گرافیک با هش ریت حدود ۴۵ مگاهش بر ثانیه، فرکانس ۱,۱۵۶ مگاهرتز، حافظه 8 گیگا بایتی و مصرف انرژی 170 وات از سری وگا و ساخت شرکت  AMD است. این کارت گرافیک های استخراج به حافظه‌های گران‌قیمت HBM مجهز هستند. پیدا کردم این نوع کارت بسیار دشوار است و در صورت اقدام به استفاده باید با افراد متخصص مشورت مشورت کنید.

کارت گرافیک Radeon RX 5600 XT

این کارت گرافیک با کیفیتی قابل قبول، مصرف برق بالا و قیمت مناسب دارد.

کارت گرافیک استخراج مورد بحث ما هش ریت معادل ۴۰.۵ مگاهش بر ثانیه دارد. با فرکانس ۱,۱۳۰ مگاهرتز، حافظه شش گیگا بایتی و مصرف انرزی 110 وات، اگر درست تنظیم شود و با استفاده از جدیدترین آپدیت نرم‌افزار Teamredminer می‌تواند به هش ریت ۴۰ تا ۴۳ مگاهش برسد. این کارت برای بازی در کیفیت ۱۰۸۰ عملکردی بسیار خوب و نزدیک به کارت ۲۰۶۰ انویدیا دارد. برای گیمینگ با کیفیت بالا گزینه مناسبی نیست.

کارت گرافیک GeForce RTX 2060 Super

این کارت گرافیک با توجه به قیمتی که دارد پهنای باند و حافظه بالایی دارد. هش ریت آن نیز تا میزان زیادی قابل قبول است. التبه کارت‌های سری ۳۰۰۰ بر این نوع کارتها در اجرای گیمینگ برتری دارند.

این کارت با هش ریت حدود 40 مگاهش بر ثانیه، فرکانس ۱,۴۷۰ مگاهرتز، حافظه 8 گیگا بایتی و مصرف انرژی معادل 140 وات با توجه به قیمتش، بسیار قابل‌توجه است. شاید کارت‌های سری ۲۰۰۰ برای گیمرها درجه کیفیت قبلی را نداشته باشند؛ اما امکان ندارد توانایی آنها را در اجرای بازی‌ها در نظر نگرفت.

کارت گرافیک Radeon RX 580 8GB

این کارت گرافیک با قیمت مناسب و عملکردی مطلوب در دسترس است. این کارت گرافیک با قیمتهایی بالا در بازار عرضه می شود که توصیه می کنیم با قیمت بالا خریداری نکنید.

این کارت گرافیک استخراج دارای هش ریت حدود ۳۰.۵ مگاهش بر ثانیه، فرکانسی معادل ۱,۲۵۷ مگاهرتز، حافظه 8 گیگابایت و مصرف 130 ولت است. بیشتر کارت‌ گرافیک‌های استخراج تولید شده با ساختار Polaris مصرف توان و هش‌ریت تقریباً یکسانی دارند. این نوع کارت گرافیک حدود چهار سال است که تولید و عرضه شده. ممکن است برای پیدا کردن دست اول این نوع با مشکل بر بخورید، پس بهتر است هنگام خرید دست دوم از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT

کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT با قیمتی معقول و هش ریتی بالا در دسترس است. این کارت گرافیک میزان مصرف برق پایینی دارد. این کارت کارت گرافیک با هش ریت حدود ۵۵ مگاهش بر ثانیه، فرکانس ۱,۶۷۰ مگاهرتز، حافظه ۸ گیگابایت GDDR6و مصرف انرژی ۱۳۰ وات در زمینه ماینینگ عملکرد بی نظیری دارد.

کارت گرافیکی که مورد بحث ماست از سری 5000 شرکت AMD  است. کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT با مصرف برقی معادل ۱۳۰ وات، به هش ریتی معادل ۵۰ تا ۵۴ مگاهش می رسد. البته این رقم وابسته به میزان حافظه است. خرید سری XT بهتر از نوع ساده آن است.

کارت گرافیک GeForce RTX 3080

این کارت گرافیک استخراج با قیمتی دوبرابر XT 6800 ، هش ریت بسیار بالایی دارد و بهترین کارت گرافیک بعد 3090 محسوب می شود. این کارت چه از نظر قدرت اجرای بازی‌ها و چه ازنظر توان استخراج، بعد از کارت RTX ۳۰۹۰ سریع‌ترین کارت دنیا محسوب می‌شود .

این کارت با هش ریت حدود ۹۱.۵ مگاهش بر ثانیه، فرکانس ۱,۴۴۰ مگاهرتز، حافظه 10 گیگابایتی و مصرف انرژی 230 وات، عملکرد بی‌نظیری دارد. این کارت گرافیک کاملا آپدیت شده و تمام مولفه های جدید گیمینگ را با جزئیات نمایش می دهد.

کارت گرافیک GeForce GTX 1660 Super

این کارت گرافیک توانایی مانند AMD RX 580 دارد. مصرف برق پایینی دارد و با قیمت پایین در دسترس است.

این کارت با هش ریت  حدود ۲۹.۳۰ مگاهش بر ثانیه، فرکانس ۱,۵۳۰ مگاهرتز، حافظه 6 گیگابایتی و مصرف انرژی 90 وات در اجرای بازی‌های جدید، عملکرد بسیار خوبی دارد. این کارت گرافیک استخراج با قیمت مناسبتری نسبت به رقبای خود در بازار عرضه می شود.

کارت گرافیک Radeon RX 6800 XT

این کارت گرافیک استخراج از شرکت AMD عملکرد گیمینگ بی نظیری دارد. توان محاسباتی بالا و قیمت مناسبی نیز دارد. این کارت گرافیک با هش ریت حدود ۶۴ مگاهش بر ثانیه، فرکانسی معادل ۲,۲۵۰ مگاهرتز، حافظه 16 گیگابایتی و مصرف انرژی 150 وات از سری کارت‌های Big Navi شرکت AMD است. این کارت در زمینه استخراج عملکردی بسیار مطلوب و قابل قبول دارد.

لیست نهایی خرید کارت گرافیک استخراج

برای خرید کارت گرافیک های مطمئن لیست زیر هم می تواند به شما کمک کند. شایان ذکر است که قبل از هر گونه خرید تمام نکات مرتبط با کارت گرافیک استخراج مورد نظرتان را چک کنید و سپس بنا بر نوع استفاده تان تصمیم بگیرید.

  1. کارت گرافیک RX 5600 XT Giga
  2. کارت گرافیک RTX 3060 Gaming
  3. کارت گرافیک RTX 3070 Msi Ventus
  4. کارت گرافیک RTX 3080 Msi Ventus
  5. کارت گرافیک RTX 3090
  6. کارت گرافیک RX 580 8GB
  7. کارت گرافیک RX 590 xfx

کلام آخر

در پایان باید یادآور شویم که نوسانات عضو جدایی ناپذیر بازار کریپتو هستند. برای ورود به این بازار باید ریسک پذیر باشید. در این مقاله سعی داشتیم شما را باید مفهوم، عملکرد و بهترین کارت‌ گرافیک استخراج متناسب با وضعیت کنونی آشنا کنیم. در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شمایید. شما باید طبق اهداف و وسعت کار خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. تناسب وسعت کار با قدرت نرم افزارهایی که استفاده می‌‌کنید به شما کمک می‌کند تا مطلوبترین میزان سود را از سرمایه‌تان به دست آورید.

6
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x