کیف پول قرارداد هوشمند؛ برترین کیف پول های دیفای
0

کیف پول قرارداد هوشمند؛ برترین کیف پول های دیفای

بازدید : 2702

در حال حاضر نوعی از والت ها در دسترس هستند که با قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز تعامل دارند که به آنها کیف پول قرارداد هوشمند گفته می‌شود.

در حال حاضر نوعی از کیف پول‌های ارز دیجیتال در دسترس هستند که با قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر مترمرکز تعامل دارند که به آنها کیف پول قرارداد هوشمند گفته می‌شود. از این رو، در این مطلب از فکت کوینز قصد داریم تا به‌صورت اجمالی به مفهوم این کیف پول‌ها پرداخته و سپس بهترین‌های موجود در بازار از بین این دسته از والت‌های ارز دیجیتال را معرفی کنیم.

کیف پول قرارداد هوشمند چیست؟

به‌صورت کلی به کیف پول‌های ارز دیجیتال که با قراردادهای هوشمند در تعامل هستند، کیف پول قرارداد هوشمند (smart contract wallet) گفته می‌شود. به عبارت دیگر، این کیف پول‌ها انواع مختلفی از فعالیت‌ها مانند خرید یا فروش توکن‌ها، تبادل رمزارزها، کار با اپکلیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp)، ترید، وام گرفتن (Borrow) یا وام دادن (Lend) و غیره را امکان‌پذیر می‌سازند.

نکته حائز اهمیت در مورد این کیف پول‌ها این است که برخی از آنها از قراردادهای هوشمند جهت ارسال تراکنش‌ها بر بستر بلاک چین استفاده می‌کنند. از طرفی، بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال و برخی خدمات قابل استفاده در بستر بلاک چین، از تراکنش‌های قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند. از این رو، در زمان استفاده از کیف پول‌های DeFi یا کیف پول‌های قرارداد هوشمند، بایستی اطمینان حاصل کرد که صرافی یا اپلیکیشن مدنظر شما، از تراکنش‌های قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند.

ویژگی‌های کیف پول قراردادهای هوشمند

تعامل با قراردادهای هوشمند

اساساً حساب‌های کاربری در کیف پول قرارداد هوشمند معمولاً به‌جای برخورداری از یک حساب اتریوم معمولی، به‌وسیله قراردادهای هوشمند ایجاد یا مدیریت می‌شوند.

عملکردها

کارکردهایی همچون وام گرفتن و قرض دادن دارایی‌های دیجیتال با استفاده از پروتکل‌های پولی مختلف، فروش و خرید رمزارزها، معامله یا ترید ارزهای دیجیتال و تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز گوناگون، از جمله عملکردهای اصلی این دسته از والت‌های ارز دیجیتال است.

مزایا و معایب کیف پول‌های قرارداد هوشمند

مزایای کیف پول‌های قرارداد هوشمند

 • برخورداری از خصوصیاتی مثل قرض گرفتن (Borrow)، وام دادن (Lending) و مبادله یا سواپ (Swap)
 • تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز
 • پشتیبانی از کیف پول‌های چند امضایی (Multi-signature)
 • تعامل با قراردادهای هوشمند

معایب کیف پول‌های قرارداد هوشمند

 • عدم پشتیبانی بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال از رمزارزهای انتقال یافته توسط این کیف پول‌ها
 • به‌طورمعمول تنها از یک بلاک چین پشتیبانی می‌کنند

همچنین بخوانید: وام جمعی (Crowdloan) چیست؟؛ با برگ برنده ICO ها بیشتر آشنا شوید.

بهترین کیف پول‌های قرارداد هوشمند

InstaDapp

InstaDApp به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از رمزارز اتر یا سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار و به‌وسیله ادغام آنها با پروتکل‌های پولی مختلف، اقدام به قرض گرفتن یا وام دادن دارایی‌های دیجیتال کنید. علاوه بر این، این کیف پول قرارداد هوشمند با صرافی یونی سواپ (Uniswap) نیز ادغام شده و شما می‌توانید با افزودن توکن‌های خود به استخر نقدینگی این صرافی، اقدام به کسب درآمد کنید.

کیف پول instaDapp
کیف پول instaDapp

ویژگی‌های InstaDapp

 • قرض گرفتن یا قرض دادن اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال
 • کسب درآمد از طریق افزودن نقدینگی در صرافی Uniswap
 • قابلیت استفاده از پروتکل پل (Bridge) جهت تغییر از MakerDao به Compound، تنها با یک کلیک
 • پشتیبانی از وثیقه‌های تکی و چندتایی توکن دای (Dai)
 • کیف پولی آنلاین با رابط کاربری مناسب برای گوشی‌های تلفن همراه

Zerion

Zerion این قابلیت را دارد تا با چندین پروتکل مختلف ادغام شده و بدین ترتیب از برخی از عملکردهای بانکی اصلی برخوردار شود. علاوه بر این ویژگی، به‌وسیله این کیف پول می‌توان دارایی‌های دیجیتال گوناگونی را قرض گرفت، وام داد، مبادله کرد یا بر روی رمزارزهای مختلف سرمایه‌گذاری کرد.

Zerion
تصویری از محیط اپلیکیشن زریون؛ منبع: coincodecap

ویژگی‌های Zerion

 • وام گرفتن یا قرض دادن رمزارزهای مختلف
 • تبادل توکن‌ها با استفاده از صرافی یونی سواپ
 • کسب درآمد از طریق افزودن نقدینگی در بنکور (Bancor) و Uniswap
 • برخورداری از نسخه‌های تحت وب و همچنین نسخه مخصوص گوشی‌های تلفن همراه
 • داشبورد اختصاصی جهت بررسی دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده
 • برخورداری از پنل مخصوص جهت بررسی تاریخچه معاملات و تراکنش‌ها

Metamask

کیف پول متامسک جدا از ذخیره ایمن ارزهای دیجیتال، رسماً این امکان را به کاربران می‌دهد تا با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز گوناگون تعامل داشته باشند. به عنوان مثال، به‌وسیله این کیف پول قرارداد هوشمند می‌توان از Dapp های مختلف جهت خرید، قرض گرفتن، کسب درآمد یا قرض دادن اتریوم و سایر توکن‌ها استفاده کرد. همچنین می‌توان از متامسک جهت ترید کردن، مبادله(Swap) توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و موارد مربوط به بازی‌های بلاک چینی نیز بهره برد.

بیشتر بخوانید: آموزش جامع و کامل کیف پول متامسک (Metamask)

کیف پول متامسک
کیف پول متامسک

ویژگی‌های Metamask

 • خرید، قرض دادن و قرض گرفتن دارایی‌های دیجیتال مختلف
 • تعامل با اپلیکیشن‌های مختلف گوناگون
 • نگهداری یا هولد کردن (Holding) طولانی مدت رمزارزهای گوناگون با توجه به سطح ایمنی بالای آن
 • قابل استفاده در گوشی‌های تلفن همراه و همچنین از طریق افزونه مخصوص مرورگر کروم

همچنین بخوانید: متامسک هشدار داد؛ کاربران مراقب ربات فیشینگ جدید باشند

Poketto Cash

Poketto یک اپلیکیشن پرداخت است که با استفاده از آن می‌توان فرایند انتقال رمزارزها را با هر کاربر دیگری انجام داد. با این حال این کیف پول قرارداد هوشمند ، از استیبل کوین xDai جهت کاهش کارمزد تراکنش‌ها و همچنین فعال‌سازی قابلیت پرداخت آنی خود استفاده می‌کند. در حقیقت، این خصوصیت پاکتو کش مشابه ونمو (Venmo) است و کاربران می‌توانند آدرس‌های اختصاصی را به هرکدام از مخاطبین خود اختصاص دهند. از طرفی، نکته قابل توجه دیگر در مورد Poketto این است که کاملاً منبع باز است.

تصویری از محیط اپلیکیشن موبایل پاکتو

ویژگی‌های Poketto

 • قابلیت پرداخت‌های آنی (Instant Payment)
 • استفاده از xDAI (نسخه‌ای از استیبل کوین DAI)
 • اختصاص آدرس‌های اختصاصی به مخاطبین
 • برخورداری از نسخه مخصوص گوشی‌های تلفن همراه

Argent

این کیف پول قرارداد هوشمند با اختصاص دادن توکن‌های ENS (سرویس نام اتریوم یا Ethereum Name Service) رایگان به کاربران خود، تمامی هزینه‌های تراکنش‌ها را پوشش می‌دهد. از این رو، ارسال ارزهای دیجیتال توسط این کیف پول به هیچ عنوان هزینه‌ای را برای کاربران در بر نخواهد داشت.

همچنین شما به‌وسیله کیف پول ارجنت، جدا از ذخیره و ارسال رمزارزهای مدنظر خود، می‌توانید از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) نیز اقدام به خرید توکن‌های مختلف کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز؛ بررسی لیستی از DEX های برتر

ویژگی‌های Argent

 • نگهداری طولانی مدت رمزارزهای گوناگون با توجه به سطح ایمنی بالای آن
 • تراکنش‌های رایگان و بدون کارمزد
 • ENS های رایگان جهت ساده‌سازی آدرس‌ها
 • خرید و فروش توکن‌ها با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز
 • کسب سود از طریق سهام گذاری یا استیکینگ (Staking) توکن‌ها در پروتکل کامپند (Compound)
 • برخورداری از نسخه مخصوص گوشی‌های موبایل

همچنین بخوانید: آموزش کامل کار با صرافی dydx؛ قدم‌به‌قدم تا شروع معاملات ارزهای دیجیتال

نتیجه‌گیری

هم‌زمان با رشد روزافزون اکوسیستم ارزهای دیجیتال، شاهد این هستیم که به موازات آن، قابلیت‌های انواع کیف پول قرارداد هوشمند نیز ارتقاء پیدا می‌کند. از این رو، با توجه به اینکه در حال حاضر، اکثر کیف پول‌ها تنها از پروتکل اتریوم پشتیبانی می‌کنند، دیدن این کیف پول‌ها که قابلیت پشتیبانی از چندین پروتکل قرارداد هوشمند مختلف را دارند، بسیار امیدوارکننده خواهد بود.

در این مطلب سعی داشتیم تا به‌طور خلاصه کلیات مربوط به کیف پول‌های قرارداد هوشمند و همچنین مزایا و معایب آنها را توضیح داده و سپس به بهترین والت‌های قرارداد هوشمند فعلی بپردازیم.

کیف پول قرارداد هوشمند چیست؟

به کیف پول‌هایی که با قراردادهای هوشمند در تعامل هستند، کیف پول قرارداد هوشمند (smart contract wallet) گفته می‌شود. این کیف پول‌ها انواع مختلفی از فعالیت‌ها مانند خرید و فروش توکن‌‌ها، مبادله توکن‌ها، کار با اپکلیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp)، ترید، وام گرفتن (Borrow) یا وام دادن (Lend) و غیره را امکان‌پذیر می‌سازند.

کیف پول InstaDApp چیست؟

InstaDApp به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ETH و ادغام آن با پروتکل‌های مختلف، اقدام به قرض گرفتن یا وام دادن دارایی‌های دیجیتال کنند. علاوه بر این،شما می‌توانید با افزودن توکن‌های خود به استخر نقدینگی یونی سواپ، اقدام به کسب درآمد کنید.

کیف پول پاکتو چیست؟

Poketto یک اپلیکیشن پرداخت است که با استفاده از آن می‌توان فرایند انتقال رمزارزها را با هر کاربر دیگری انجام داد. با این حال این کیف پول قرارداد هوشمند از استیبل کوین xDai جهت کاهش کارمزد تراکنش‌ها و همچنین فعال‌سازی قابلیت پرداخت آنی خود استفاده می‌کند

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x