افزایش 42 درصدی هش ریت بیتکوین در 2 روز
0

افزایش 42 درصدی هش ریت بیتکوین در 2 روز

بازدید : 2069

گویا بسیاری از ماینرهای چینی از سفر سالانه خود از سیچوان بازگشته اند. هش ریت بیت کوین در عرض 2 روز بیش از 40 درصد افزایش یافت.

طبق گزارش های اخیر هش ریت شبکه بیت کوین در عرض 24 ساعت گذشته ،30 درصد جهش داشته است . اگر وضعیت به همین صورت باقی بماند به زودی سختی شبکه عوض خواهد شد.

طبق اطلاعات سایت Coinwarz هم اکنون هش ریت شبکه بیتکوین 157.5 اگزاهش در ثانیه است. البته در این مدت کوتاه به بیش از 160 EH/s رسیده . در زمان نوشتن این مقاله هش ریت بیتکوین طی دو روز 42 درصد افزایش یافته است.

افزایش 42 درصدی هش ریت بیتکوین در 2 روز
نمودار 1 ماهه هش ریت بیت کوین. منبع: Coinwarz

این افزایش 40 درصدی در پی اتفاقی که در اواخر ماه اکتبر افتاد، صورت گرفته است. اواخر ماه اکتبر قدرت هش با کاهش شدیدی روبرو شد.آن زمان بیشتر تحلیل گران کاهش نرخ هش را به پایان یافتن فصل بارندگی در مرکز استخراج در چین یعنی سیچوان ربط داده بودند.

انرژی آبی (هیدروالکتریک) فراوان و ارزان این استان باعث میشود هرسال ماینرهای زیادی در طی فصل های بارندگی به آنجا نقل مکان کنند. و به ماینینگ مشغول شوند. براساس گزارشات CoinShares ،ماه دسامبر ماینرهای سیچوان موفق شدند 54درصد از کل فعالیت های ماینینگ را از آن خود کنند.

جیسون دین، تحلیلگر اقتصاد کوانتوم بر این باور است که افزایش ناگهانی هش ریت بیت کوین میتواند حاکی از این باشد که ماینرهای چینی از سیچوان رفته اند. و احتمالاً برای ادامه فعالیتشان به شهر های دیگری مثل سین کیانگ و مغولستان داخلی مهاجرت کرده اند.

توییت جیسون دین(Jason Deane )

“وای!! افزایش هش ریت بیتکوین در 10 ساعت گذشته( 29.7 % افزایش از پایین نمودار تا بالا). تعداد زیادی دستگاه ماینر در جایی آنلاین شده اند، آیا ممکن است اینها همان ماینرهای سیچوان باشند که در جایی دیگر مستقر شده اند؟ ”

این افزایش ناگهانی تعداد ماینرها و فشار زیاد به شبکه برای استخراج ، احتمالاً منجر به تنظیم دوباره سختی شبکه خواهد شد.

بالا بردن سختی شبکه احتمالاً باعث ناراحتی ماینرهایی میشود که در مناطقی به غیر از چین در حال فعالیت هستند .این ماینرها کسانی هستند که پس از مهاجرت استخراجگران چینی از سیچوان سود زیادی کسب کرده بودند و باعث 16 درصد افت در سختی شبکه بیتکوین شده بودند. آنها آن زمان دومین افت شدید در تاریخ بیت کوین را رقم زدند.

در اوایل این هفته ، شرکت En + Group ، بزرگترین نیروگاه برق آبی برای بخش خصوصی در روسیه ، اعلام کرد که با مشارکت شرکت داخلی BitRiver ، در حوزه استخراج رمزارز سرمایه گذاری خواهند کرد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x