بزرگ‌ترین بانک مراکش به ریپل نت می‌پیوندد
0

بزرگ‌ترین بانک مراکش به ریپل نت می‌پیوندد

بازدید : 382

فکت کوینز: بزرگ‌ترین بانک مراکش، التجاری‌وفا(Attijariwafa) از معروف‌ترین و کلان‌ترین مؤسساتی است که اخیرا به دنیای ریپل‌ نت پیوسته است. ریپل شبکه پرداختی بین‌المللی است که فعالیت‌های مالی در بسترهای جهانی و برون‌مرزی را فراهم می‌کند.

همکاری ریپل نت و بانک مراکشی التجاری‌وفا

بنا به گزارشات محلی، بانک مراکشی التجاری‌وفا به اکوسیستم ریپل‌ نت پیوسته است. با ورود به دنیای رمزارزها، این مؤسسه مالیِ مراکشی جایگاه خود به عنوان رهبری نوآور در ناحیه شمال آفریقا را تقویت می‌کند.

در نتیجه پیوستن بانک به ریپل‌ نت ، اعضای آن می‌توانند از نقاط مختلف دنیا برای انجام تراکنش‌های مختلف با هم در ارتباط قرار بگیرند. جمعیت مراکشی‌ها در دنیا قابل‌توجه است و حدود ۵میلیون‌ نفر از آنها در نقاط مختلف دنیا پراکنده‌اند که حدود یک میلیون نفرشان در فرانسه سکونت دارند.

عدنان دریوچ(Adnane Driouech )، مدیر بخش وجوه نقدی بانک تصریح کرده مجموعه التجاری‌وفا بیش از یک سال است که به دنبال ورود به بسترهای تازه‌ای از فناوری مانند ریپل نت بوده و برنامه‌های تازه‌ای در این زمینه در سر دارد.

پیوستن به ریپل‌ نت (ripple net) و دنیای رمزارزها از اقدامات مهم این بانک است که چشم‌انداز روشنی را برای فعالیتش در این مسیر ارائه می‌دهد. دریوچ اضافه می‌کند:

به‌ کمک ریپل‌ نت ما به بلاک‌‌ چین می‌پیوندیم و راه تازه‌ بی‌نقص و سریعی برای جلب و جذب وجوه در اختیار خواهیم داشت.

 

توسعه بلاک‌چین در مسیر بانک‌داری

بانک التجاری‌وفا همکاری‌اش با تونز(Thunes) را هم در خصوص اقدامات تازه‌ و پیوستن خود به ریپل نت تأیید کرده است؛ تونز عضوی از شبکه ریپل و واسطه‌ پرداختی برای نقل‌وانتقالات مالی به شمار می‌رود. این همکاری می‌تواند برای مراکشی‌های مستقر در هلند و انگلستان مفید واقع شود.

در کنار اقدام بانک مراکشی برای آغاز فعالیت در ریپل نت ، در ماه‌های گذشته هم بانک مرکزی سلطنتی کشور بوتان به پروژه بلاک‌چین پیوست و هدف اصلی‌اش از این اقدام، ایجاد رمزارزی دیجیتالی از سوی بانکی مرکزی در ناحیه آسیا بود. این مجموعه قصد دارد ظرفیت‌های مالی و پرداختی خود را با پیوستن به دنیایی تازه از فعالیت‌های امور مالی قوت ببخشد.

لینک مفید: ریپل چارچوب نظارتی پیشنهادی خود برای ارزهای دیجیتال را ارائه کرد

بوتان تنها کشور کربن‌منفی دنیاست؛ یعنی میزان تولید کربن‌دی‌اکسید در آن منفی است. این کشور تمرکز گسترده‌ای روی پروژه‌های سبز یا در راستای پایداری محیط‌زیست دارد. به نقل از ریپل، استفاده از ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی(CBDC) از سوی این کشور می‌تواند راهی در پیش‌برد اهداف سبزش باشد.

پیوستن بانک التجاری‌وفا به ریپل نت از اقدامات جسورانه‌ای است که مراکش یکی از سردم‌داران و پیشروانش به شمار می‌رود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x