بیل میلر و سرمایه گذاری در بیتکوین
0

بیل میلر و سرمایه گذاری در بیتکوین

بازدید : 2186

گزیده خبر:

  • بیل میلر سرمایه گذار ارزشی ای است که علاقه بسیار زیادی به بیتکوین دارد.
  • مایکرو استراتژی یک شرکت تجاریست که به جهت تأمین سرمایه برای خرید هرچه بیشتر بیتکوین اوراق قرضه به فروش میرساند.
  • میلر طی یک نامه سرمایه گذاری دلیل اینکه چرا صندوق او مایل به خرید اوراق قرضه شرکت مایکرو میباشد را ، توضیح داده است.

از نظر بیل میلر ،یکی از سرمایه گذاران ارزشی که سرمایه خالصش حدود 1 میلیارد دلار تخمین زده شده ،هم بیت کوین و هم شرکتی که بیش از 2.3 میلیارد دلار از این رمزارز را از آن خود کرده، از ارزشمندترین دارایی های موجود به حساب می آیند.

بیل میلر و سرمایه گذاری در بیتکوین
سرمایه گذار ارزشی

مایکرواستراتژی، شرکت پیشرو هوش تجاری، که در بازار نزدک (Nasdaq ) معامله میشود، تا الآن حدود 70،784 بیتکوین خریداری کرده است. که ارزش این دارایی معادل 2.3 میلیارد دلار میباشد.( مایکرواستراتژی این هفته حدود 10 میلیون دیگر بیتکوین خرید.) مدیر عامل این شرکت در سالی که گذشت حدود 650 میلیون دلار اوراق قرضه را به منظور خرید بیتکوین به فروش رساند.

شرکت میلر هم در سال 2020 ، تعدادی از این اوراق قرضه قابل تبدیل را خریداری کرد. که این اوراق، سالانه 0.75 بازده دارد و بسته به عوامل مختلف قابل تبدیل به پول یا سهام است.

نظر میلر برای سرمایه گذاری در بیتکوین

میلر در این نامه سرمایه گذاری اظهار داشت:

” درست طبق ارزیابی ما ،قیمت بیتکوین کمی کاهش یافت و فرصت خریدی بسیار ایده آل فراهم کرد. هم اکنون شرکت مایکرو بیش از هر کمپانی اجرایی دیگری بیتکوین دارد. که همین مسئله بسیار بیشتر از شغل اصلی آن و دیگر کوین هایی که در اختیار دارد، بر ارزش این شرکت افزوده است.”

از آنجایی که سرمایه گذاری میلر وابسته به پوزیشن خریدیست که شرکت مایکرو میگیرد ، او به دنبال خرید هرچه بیشتر این رمزارز است.

میلر در ادامه این نامه افزود:

“تقریباً همه افرادی که به صورت طولانی مدت در بیتکوین سرمایه گذاری کرده اند، سود هنگفتی به دست آوردند. که اگر در هر زمینه ی دیگری سرمایه گذاری کرده بودند به هیچ وجه چنین سودی برای آنها در بر نداشت.  افرادی که به این موضوع پی برده اند دلیلی نمیبینند که سرمایه خود را به حوزه ی دیگری وارد کنند. در حال حاضر جهان توسط اتفاقاتی که به ظاهر غیر محتمل هستند و تأثیر به سزایی دارند، اداره میشود. و طبق اطلاعات همه اندیکاتورها بیت کوین یکی از این اتفاقات است.”

اساساً سرمایه گذاران ارزشی به دنبال سرمایه گذاری در سهام و دارایی هایی هستند که از نظر آنها بسیار کمتر از ارزش واقعیشان معامله میشوند. البته این مسئله جدیدی نیست. و لازمه این استراتژی این است که سرمایه گذاران نوسانات روزانه را نادیده بگیرند و طولانی مدت سرمایه گذاری کنند.

به عبارت دیگر ، آنها هودلر (Hodler ) هستند .به همین دلیل میلر می تواند نوسانات قیمت بیت کوین را نادیده بگیرد. و به جای آن به بیتکوین به عنوان یک دارایی برای ذخیره ارزش نگاه کند.

از آنجایی که سرمایه مایکرو حدود 5.4 میلیارد دلار است و 2.3 میلیارد از ارزش آن از خرید بیتکوین سرچشمه گرفته، سهام آن هم با بالا پایین شدن بیتکوین تغییر میکند. برای مثال بین روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 5 هزار دلار از ارزش آن کم شد. اما امروز با برگشت بازار کریپتو سهام این شرکت هم افزایش پیدا کرد.

از نظر میلر :

نداشتن بیتکوین اشتباه بسیار بزرگیست.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x