ارز دیجیتال بایننس کوین ؛ رمزارز بایننس چیست و چه آینده‌ای دارد؟

ارز دیجیتال بایننس کوین ؛ رمزارز بایننس چیست و چه آینده‌ای دارد؟
0
بازدید : 3422

بیشتر کسانی که با رمزارزها در ارتباط هستند، نام بایننس به گوششان خورده است. بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست. حجم معاملات روزانه این صرافی در حدود ۶۰هزار میلیارد دلار عنوان می‌شود. این را هم بدانید که بایننس نخستین صرافی است که رمزارز مخصوص به خود یعنی ارز دیجیتال بایننس کوین را معرفی کرده است. در این مقاله از فکت کوینز می‌خواهیم به این رمزارز بپردازیم و با به‌کارگیری تحلیل‌هایی ببینیم که چه آینده‌ای در انتظارش است.

ماشین حساب ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بایننس کوین چطور خلق شد؟

ارز دیجیتال بایننس کوین

نام این رمزارز از دو بخش تشکیل شده: باینری (Binary) و فایننس (Finance). تلفیق این دو واژه ملموس در دنیای رمزارزها نام ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) را ساخته‌اند. خالق این رمزارز، برنامه‌نویسی چینی به نام چانگ‌پنگ ژائو ( Changpeng Zhao) است. ژائو مدیریت صرافی بایننس را به‌عهده دارد. در ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلادی، مدیرعامل بایننس صرافی خود را راه‌اندازی و ۱۰۰میلیون توکن بایننس را در میان سرمایه‌گذاران توزیع کرد.

بایننس کوین در ابتدا، یک توکن ای‌ آر سی۲۰ ( ERC-20) بود که در شبکه اتریوم فعالیت می‌کرد. اما در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، بایننس اقدام به راه‌اندازی بلاک‌چین مخصوص به خودش کرد و ارز دیجیتال بایننس هم به بایننس چین (Binance Chain) انتقال پیدا کرد.

لینک مفید: تعداد تراکنش های زنجیره هوشمند بایننس از 1.5 میلیارد عبور کرد

ارز دیجیتال بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین در اکوسیستم بایننس کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کاربران صرافی بایننس از این رمزارز برای پرداخت کمیسیون معاملات باتخفیف استفاده می‌کنند.
 • پلت‌فرم بایننس با برگزاری عرضه اولیه صرافی، پروژه‌های جذابی درخصوص بلاک‌چین پیش می‌برد و به‌دنبال سرمایه‌گذار می‌گردد. در این مسیر، بایننس کوین برای فروش توکن‌ها به کار می‌رود.
 • ارز دیجیتال بایننس برای استکینگ (دریافت سود در ازای نگهداری ارز دیجیتال) و دریافت سود سهام در پلت‌فرم استکینگ بایننس لانچ پول (Binance Launchpool) استفاده می‌شود.
 • امکان معامله‌کردن بایننس کوین با تعداد زیادی از رمزارزهای دیگر وجود دارد.
 • کاربران پلت‌فرم بایننس می‌توانند گردوغبارهای رمزارزی (cryptocurrency dust) را به بایننس‌کوین تبدیل کنند. منظور از گردوغبار هم مقادیر اندکی از ارزهای دیجیتالی است که ارزش پولی اندکی دارند و برای فروش در صرافی ناچیز هستند.

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های ارز دیجیتال بایننس در این است که از صرافی بایننس مستقل است و کاربردهای فراوانش باعث شده که بسیاری از کسب‌وکارها روی آن به‌عنوان روشی برای پرداخت حساب کنند. نکته مهم دیگر درباره این رمزارز وجود دارد که یادآوری‌اش خالی از لطف نیست. توکن‌های این کوین به‌طور مرتب سوخته می‌شوند و مجموع انتشارِ ۲۰۰میلیون سکه‌ای که از سوی توسعه‌دهندگان برنامه‌ریزی شده باید در آخر به ۱۰۰ میلیون برسد.

لینک مفید: کاربرد توکن سوزی چیست؟ بررسی کاربردهای سوزاندن کوین یا توکن سوزی

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین چیست؟

ارز دیجیتال بایننس کوین

زمانی که در سال ۲۰۱۷، بایننس کوین وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شد، ارزش آن حدود ۰.۱۱۶۶ دلار بود. چند روز بعد از آن،‌ قیمت به شکل قابل‌توجهی دچار سقوط شد و بعد از دوباره رشدی شدید را تجربه کرد. به‌طوری که در ۲۳ آگوست همان سال، ارزش بایننس کوین به ۲.۶۸۸ دلار رسید. در اواسط ماه دسامبر هم در اوج رونق بازار رمزارزها، قیمت قبلی شکسته شد و به‌طرز شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کرد.

ماشین حساب استخراج ارزدیجیتال

قیمت بایننس کوین در سال ۲۰۱۸

در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸، قیمت بایننس‌ کوین به بالاترین حد خود یعنی ۲۵.۱۸ دلار رسید. اما اصلاح قیمتی باعث شد که ارزش رمزارز در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۸ به ۵.۵۲ دلار برسد. بعد از این زمان، در ماه ژوئن، قیمت بایننس کوین به‌کُندی شروع به افزایش کرد و به ۱۷.۴۸ دلار رسید. در ادامه، روند تغییرات کوین نزولی بود و در اواسط ماه آگوست روی قیمت ۸. ۵۰ دلار متوقف شد.

پس از این‌ها، قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین در کانال افقی لغزش  پیدا کرد و به‌تدریج نوساناتش را از دست داد. این روند هم تا سقوط بیت کوین در ماه نوامبر ۲۰۱۸ ادامه داشت و بعد از آن، در اوایل دسامبر، قیمت بایننس‌کوین هم به ۴.۱۲ دلار سقوط کرد.

قیمت رمزارز بایننس در سال ۲۰۱۹

ارز دیجیتال بایننس کوین شروع خوبی در سال ۲۰۱۹ داشت. روند گاوی و صعودی که در اواخر دسامبر ۲۰۱۸ شروع شده بود تا ۲۲ ژوئيه ادامه داشت؛ یعنی زمانی که قیمت به رکورد جدید ۳۹.۵۹ دلار رسید. روند خرسی بازار که پس از افزایش قیمت رخ داد، ارزش بایننس کوین را تا اواسط دسامبر به ۱۲.۱۱ دلار رساند.

قیمت ارز دیجیتال بایننس در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰، بایننس کوین دو برابر در ارزش افزایش داشت و به ۲۷.۱۹ دلار رسید. پس از آن، ویروس کرونا بازار را تحت‌تأثیر قرار داد و تا اواسط مارس حالت نزولی پیدا کرد. در نهایت، روندی خرسی شکل گرفت و تا پایان سال ادامه داشت. در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰، قیمت ارز دیجیتال بایننس ۳۷.۳۶ دلار بود.

ارزش فعلی بایننس کوین و پیش‌بینی آن در آینده چگونه است؟

ارز دیجیتال بایننس کوین

در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ یعنی در اواسط پاییز ۱۴۰۰، قیمت بایننس کوین در حوالی ۶۰۶.۱۱ دلار است. همان‌طور که پیش‌بینی‌های گذشته نشان می‌داد، این رمزارز به طیف قیمتی از حدود ۴۳۰ تا ۶۳۰ دلار رسیده است. پیش‌بینی‌ها می‌گویند که ارزش بایننس کوین به‌تدریج رشد می‌کند و در اوایل سال ۲۰۲۲، وارد طیف ۴۷۸ تا ۷۰۴دلار می‌شود. بنا به برآوردها، تا پایان سال ۲۰۲۲ هم قیمت در محدوده ۸۴۶ تا ۱۲۴۵ دلار خواهد بود.

از آنجایی که بازار رمزارزهای دیجیتالی روبه رشد و تکامل است و شهرتش مدام بیشتر می‌شود، رمزارزهایی مانند ارز دیجیتال بایننس که با تیمی قوی عرضه شده‌اند، ظرفیت رشد زیادی دارند. البته نمی‌توان این نکته را هم نادیده گرفت که اگر صرافی بایننس به هردلیلی دچار ضعف، شکست یا رکود شود، ضربات سنگینی به رمزارز آن هم وارد خواهد شد. با وجود اینکه سعی شده که رمزارز بایننس کاملا مستقل از صرافی عمل کند اما باز هم نمی‌تواند به‌طور کامل از زیر سایه آن خارج شود.

در آخر

ارز دیجیتال بایننس کوین از آن رمزارزهایی است که بنا به کاربردهای متعدد و البته پشتیبانی‌هایی قوی که از آن به‌عمل می‌آید، می‌تواند رقم‌زننده بازی‌های زیادی در دنیای رمزارزها باشد.

برگرفته از: stormgain.com

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x