اطلاعیه جدید صرافی بایننس

اطلاعیه جدید صرافی بایننس
0
بازدید : 2597

نامه‌ CZ امروز، 7 ژولای / 16 تیر، منتشر شد.

امروز نامه CZ در حمایت از صرافی بایننس و بیان پیشرفت‌ها و برنامه‌های این صرافی منتشر شد.

همانطور که در رسانه خبری فکت کوینز پوشش دادیم:

به گزارش یوتودی، صرافی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال بر اساس حجم معاملاتی با دادخواستی حقوقی از طرف شرکت‌های Blockchain Consortium و Lexia Avvocati مواجه شده است. این دادخواست حقوقی با هدف جبران خسارات وارده به گروهی از معامله‌گران آتی از ایتالیا و دیگر کشورها صورت گرفته است. بر اساس این داد خواست، در تاریخ 8 فوریه، روزی که تسلا خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین خود را اعلام کرد این دسته از معامله گران برای چندین ساعت به پلتفرم معاملاتی دسترسی نداشتند.

متن کامل خبر: دادخواست حقوقی علیه صرافی بایننس؛ آیا بایننس دادگاهی خواهد شد؟

در این دادخواست آمده که صرافی بایننس تا تاریخ 12 ژوئیه فرصت دارد در راستای جبران خسارت این سرمایه‌ گذاران اقدامی انجام دهد.

متن نامه CZ:

4 سال پیش، وقتی صرافی بایننس به تازگی راه اندازی شده بود؛ صنعت ارزهای دیجیتال بسیار نوپا بود. با تعداد کمی نهاد و بدون هیچ استاندارد واضحی. در مدت کوتاهی، محیط ارزهای دیجیتال به شدت رشد کرد و تکامل پیدا کرد. به طوری که هم‌ اکنون ارزهای دیجیتال بیشتری وجود دارد. تعداد افرادی که برای اولین بار وارد ارزهای دیجیتال شده‌اند رو به افزایش است. همچنین توجه و بحث بیشتری درباره چگونگی پیشرفت و رشد صنعت ارزهای دیجیتال وجود دارد.

محافظت از منافع کاربران قدم اول است

قبل از اینکه راهنمای مشخصی برای این صنعت وجود داشته باشد، ما همیشه بایننس را مطابق بالاترین استانداردها قرار دادیم، تا منافع کاربران را اولویت بندی کنیم. این هدفی بوده که در تمام دنیا بر آن نظارت داشتیم. از این رو، ما الزاماتی را جهت استفاده از سیستم خود راه‌ اندازی کردیم و استانداردهای خاصی برای این صنعت تعیین کردیم.

سیاست‌هایی شامل: سیاست‌های سخت گیرانه برای معاملات داخلی (اینکه هیچ معامله فعالی از هیچ دارایی در بازه زمانی 30 روزه انجام نشود). صندوق اضطراری دارایی امن یا SAFU برای محافظت از دارایی‌های کاربران. استانداردهای سخت ‌گیرانه لیست شده و دیوار محافظتی برای جداسازی تیم‌ها. همچنین ما اخیرا منابع آموزشی تحت عنوان Tutorials و Binance Academy در اختیار کاربران قرار دادیم. تا به کاربران در تمامی زمینه‌ها و تصمیم گیری‌ها کمک کنیم. برای فعالیت‌هایی که ریسک بالاتری دارد، در بخش ” تشویق معامله مسئولیت پذیر” یا encourage responsible trading محدودیت‌هایی را قرار دادیم. بایننس تنها پلتفرم ارزدیجیتالی است که بخش معاملات مسئولانه دارد.

ما همچنین با همکاری که با آژانس‌های اجرای قانون مانند U.S. Internal Revenue Service (IRS) ،the UK South East Regional Organized Crime Unit. همچنین با بسیاری دیگر از شرکت‌های سایبری برای مقابله با پولشویی، تامین مالی تروریست‌ها و کلاهبرداری‌ها همکاری می‌کند.

در سال 2021، تاکنون به 5.600 درخواست معامله پاسخ دادیم، که به نسبت سال 2020 این پاسخگویی 100% بوده است. اخیرا، ما از برنامه “حذف حلقه سایبری” حمایت کردیم. آنها مسئول 500 میلیون دلار خسارت دارک وب حملات سایبری بودند.

من معتقدم تصمیم‌هایی که برای اولویت بخشی به منافع کاربران گرفتیم، دلیلی است که آن‌ها بایننس را انتخاب کرده‌اند. همین همراهی به ما نیز کمک کرده تا در 4 سال اخیر پیشرفت سریعی داشته باشیم.

قوانین روشن برای ادامه رشد حیاتی هستند

4 سال بعد، شاهد استقبال گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال در سطح جهانی بودیم. همین موضوع نیاز به برنامه واضح نظارتی در کشور‌های دیگر را افزایش داد. در واقع نیاز به مقررات واضح، نشان از بلوغ یک صنعت دارد. زیرا این موضوع بستری را ایجاد میکند تا افراد بیشتری در این فضا احساس امنیت داشته باشند. من معتقدم یک چارچوب قانونی و نظارتی کاملاً توسعه یافته در دراز مدت، بنیادی محکم و اساسی خواهد بود که ارزهای دیجیتال را در زندگی روزمره همه ضروری می‌سازد.

در نامه CZ، فشارهای اخیری که بر روی صرافی بایننس گذاشته شده به توسعه اولیه یک خودرو تشبیه شد:

به کارگیری و توسعه ارزهای دیجیتال، شباهت‌های زیادی به تولید خودرو دارد. وقتی خودرو برای اولین بار اختراع شد، قوانین ترافیکی، چراغ راهنما یا حتی کمربند ایمنی وجود نداشت. قوانین و راهنما‌ ها وقتی ماشین‌ها به صورت انبوه در راه‌ها قرار گرفتند به وجود آمدند. استفاده از این قوانین و چارچوب‌‌ها باعث شده تا بتوانیم از این تکنولوژی قدرتمند به صورت انبوه و ایمن استفاده کنیم. ارز دیجیتال شباهت زیادی به این سناریو دارد زیرا در دسترس همگان قرار دارد. اما قوانین و چهارچوب‌ها برای جلوگیری از سواستفاده نیز کاربرد دارد. شفاف سازی و ایجاد مجموعه‌ای از استانداردها برای ادامه رشد این صنعت بسیار مهم است. و بایننس می‌خواهد عضو مهمی از این صنعت باشد.

امن و پایدار کردن ارز دیجیتال برای همگان

همانطور که گفتم، این فرایند مثل یک مسافرت است. کاربران هنور عدم اطمینان زیادی نسبت به این صنعت دارند. البته باید در نظر داشت که با این رشد، مسئولیت‌ها و پیچیدگی‌های بیشتری ایجاد می‌شود.

به عنوان استارت‌اپ 4 ساله، بایننس فضای زیادی برای پیشرفت دارد. رشد بایننس بسیار سریع بوده و ممکن است در این مسیر دچار اشتباهاتی شده باشد؛ اما ما در تلاشیم تا هر روز قابلیت‌های خود را ارتقا ببخشیم. ما امیدواریم که تعهد خود را روشن و واضح بیان کنیم. به صورت رو به رشد استعدادهای بیشتری را استخدام می‌کنیم و سیستم‌ها و فرایندهایی برای حفاظت از کاربران ارائه دهیم.

در ادامه نامه CZ،  تغییرات محسوسی ذکر شده که بایننس قصد اعمال آن‌ها را دارد:

رشد کمیته نظارتی بین المللی ما

ما تیم نظارتی بین‌المللی خود و هیئت مشاوره خود را تا 500% نسبت به سال گذشته افزایش دادیم. این موارد شامل، FATF Executive Secretary Rick McDonell سابق و رئیس سابق نماینده کانادایی FATF (Josée Nadeau) به عنوان مشاور مقررات همراه ماست. همچنین Max Baucus، سناتور سابق مونتانا و سفیر آمریکا در چین است. برای تعمین راهنمای کامل، این‌ها تنها بخشی از افراد با قابلیت تیم ما هستند. ما برنامه داریم تا پایان سال، با استفاده از افراد باقابلیت و با تجربه اعضای تیم خود را دو برابر کنیم.

گسترش همکاری‌ها در کمینه نظارتی قدرتمند ما

ما همکاری‌های نظارتی را با شرکایی مثل CipherTrace را اجرا کرده‌ایم. مفتخریم اعلام کنیم پولشویی‌های (AML) زیادی را پاکسازی کردیم. اخیرا در گروه‌ها و سمینارهایی با سازمان‌های برجسته مبارزه با جرایم همکاری داشتیم. و چشم انتظار همکاری‌های آینده هستیم.

مطلب مفید: ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس (Binance Exchange)

بومی سازی عملیات و بیزنس ما برای مطابقت با مقررات محلی

ما معتقدیم باید به قوانین محلی پایبند بود. در طی 4 سال، ما از یک استارت‌اپ به جایی که الان هستیم رسیدیم. این مدت زمان، زمان کوتاهی برای رشد و پیشرفت است. تعهد ما به سازگاری باعث شده تا بایننس سازماندهی شده باشد. برای مثال Binance.com برای کابران ساکن آمریکا در دسترس نیست. به همین دلیل همکاری جدیدی با Binance.US صورت گرفته که کاملا مستقل است، و از کاربران ساکن آمریکا پشتیبانی می‌کند. در این 4 سال، شاهد بودیم که تنظیم جریان علاقه بیشتری را نسبت به خود صنعت جلب کرده است. ما از این پیشرفت‌ها حمایت می‌کنیم، اما با این وجود هنوز کارهای زیادی برای هماهنگی در برخورد با رازهای دیجیتال وجود دارد. ما قصد داریم تلاش خود را برای همکاری‌ نهادهای مشترک و نظارتی افزایش دهیم.

چشم انداز ما افزایش آزادی برای داشتن یک جامعه انسانی بهتر است. ما اعتقاد داریم صنعت ارزهای دیجیتال از طریق ایجاد فرصت‌های مالی یکسان و فراگیر، به نفع جامعه عمل خواهد کرد.

در ادامه نامه CZ از ارزهای دیجیتال تحت عنوان “آزادی پول” یاد شد:

ما این صنعت را “آزادی پول” می‌نامیم. به همین دلیل در اولین سال کاری خود بنیاد Binance Charity را راه اندازی کردیم. این بنیاد، 15 میلیون دلار به بیش از 20 پروژه برای آموزش، پایداری و سایر اهداف ما کمک کرده است.

اما این چشم انداز، بدون حمایت نهادهای نظارتی و سرمایه گذارانی که باور دارند نوآوری بیشترین تاثیر پایدار را دارد، امکان پذیر نخواهد بود.

در نهایت در نامه CZ، او تمایل خود نسبت به پذیرش ایده‌های سازنده اعلام کرد:

ما فروتنانه از راهنمایی‌های سازنده‌تر برای کمک به رشد بهتر استقبال می‌کنیم.

ما متواضعانه از استعدادهای توانمندتر و مشاوران با تجربه استقبال می‌کنیم تا برای فعالیت بهتر به ما بپیوندند.

من و سایر همکارانم در بایننس، مشتاقانه آماده هستیم در تدوین و پیروی از دستورالعمل‌هایی که به رشد این صنعت کمک کند بپیوندیم. در کنار هم با روشی پایدار و مسئولانه به افزایش آزادی در جامعه کمک کنیم.

از حمایت شما ممنونم.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x