معاملات باینری آپشن
0

معاملات باینری آپشن

بازدید : 2434

چندین دهه از ظهور معاملات باینری آپشن یا دیجیتال میگذرد. در اصل تنها مؤسسات بسیار بزرگ و غنی به این نوع معالات دسترسی دارند. با این حال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از سال 2008 معاملات باینری آپشن را قانونی اعلام کرده است.

البته از جمله عوامل مهمی که دسترسی آسان به این معاملات را فراهم کرده اینترنت و تکنولوژیست. از آنجایی که دسترسی و کاربرد این نوع معاملات بسیار آسان است ، روز به روز به طرفدارانش افزوده میشود. اگر بخواهید وارد معاملات باینری آپشن شوید بهتر است استراتژی خاصی داشته باشید. که اگر هیچ گونه استراتژی خاصی نداشته باشید مطمئناً سود که نخواهید کرد هیچ، ضرر هم میکنید.

باینری آپشن چیست؟

معاملات باینری آپشن ابزارهای مالی ای هستند که به سرمایه گذاران اجازه میدهند بالا و پایین رفتن قیمت یک دارایی در آینده را حدس بزنند. زمان این معاملات( تایم فریم) میتواند از کمترین زمان یعنی حتی از 60 ثانیه هم شروع شود. پس این قابلیت به تریدرها این امکان را میدهد که در طول شبانه روز در بازارهای جهانی صدها معامله انجام دهند.

باینری آپشن به نتیجه “بله” یا ” خیر” پوزیشن تریدر بستگی دارد. به همین علت است که گزینه های “دودویی ” یا ” باینری ” نام گرفته است.کلمه “باینری” به معنای صفر و یک است. در بازارهای مالی تریدرها پس از اتمام زمان معامله، یا موفق به دریافت سرمایه خود و سود حاصل از معامله میشوند و یا اصلاً هیچ مبلغی به آنها باز نمیگردد.

از طرف دیگر از آنجایی که در این نوع معاملات تریدر صاحب اختیار است که کالای با ارزشی را با قیمتی که از پیش تعیین میشود بخرد یا بفروشد به”آپشن” معروف شده اند.

باینری آپشن
باینری آپشن چیست؟

سود و ضرر باینری آپشن

به عبارت دیگر، باینری نوعی از معاملات آپشن است که سود و ضرر آن از قبل مشخص شده و شما میتوانید بر مبنای دو نتیجه محتمل پیامد حاصل را حدس بزنید. اگر پیش بینی شما درست باشد سود توافق شده را دریافت میکنید.اما اگر پیش بینی شما درست از آب در نیاید نه تنها سودی دریافت نمیکنید بلکه سرمایه اولیه خود را هم از دست خواهید داد. از اینرو به آن لقب دودویی داده اند. چرا که تریدرها در این بازی برنده یا بازنده خواهند بود.

پس از اتمام زمان معامله ،سود یا ضرر تریدر به صورت خودکار به حساب او واریز یا از حسابش کم میشود. معمولاً پرداخت ها بسته به بروکر و نوع معامله بین 70 تا 90 درصد است.این پلتفورم ها بین 10 تا 30 درصد کارمزد دریافت میکنند. این نوع معاملات به تریدرها اجازه می دهند از نوسانات قیمت در بازارهای جهانی متعدد سود ببرند .که درک آنها بسیار ساده است و گزینه ای محبوب برای معامله گران کم مهارت به حساب می آیند.

تریدرهایی که در این زمینه فعالیت میکنند در صورتی که بازار صعودی باشد، call  و در شرایط برعکس که بازار نزولیست Put را انتخاب میکنند. قیمت کالای مورد معامله ،در زمان انقضا باید بیشتر از قیمت معامله شده باشد، تا یک سفارش call به سود برسد. همچنین در موقعیت Put هم قیمت باید پایین تر از قیمت مورد معامله باشد.

به عنوان مثال:

فکر کنید قیمت بیتکوین 6 هزار دلار باشد. شما حدس میزنید که از همین الان در عرض 15 دقیقه قیمت این رمزارز به بیشتر از این 6 هزار دلار خواهد رسید. یعنی معامله call باز میکنید. بعد از اتمام این 15 دقیقه اگر قیمت بیتکوین بیشتر از 6 هزار دلار شده باشد حتی اگر 1 سنت هم افزایش یافته باشد،معامله با موفقیت به اتمام میرسد.

همین جریان در مورد Put هم صادق است. یعنی تریدر کاهش قیمت بیتکوین را در عرض 15 دقیقه پیش بینی میکند.

انواع معاملات باینری آپشن

 1. معاملات Call / Put ساده ترین نوع آپشن هستند. این نوع معاملات برای تریدرهایی که در این حوزه تازه کار و کم مهارت هستند، بهترین گزینه میباشند.
 2. معاملات Touch: تریدر پیش بینی میکند که آیا قیمت یک سهم یا دارایی به قیمتی که بروکر تعیین کرده میرسد یا خیر. البته قبل از پایان زمان معامله.  این نوع سفارشات در زمانهایی که بازار نوسان بیشتری دارد، و یا در برخی سبک های تجزیه و تحلیل تکنیکال مفید واقع میشود.لازم نیست قیمت بالاترتر یا پایین تر برود ، فقط کافیست یک تماس کوچک با آن قیمت مورد نظر کارگزار داشته باشد.
 3. معاملات No Touch : این نوع معامله درست شبیه One Touch است با این تفاوت که تریدر امیدوار است قبل از پایان زمان انقضا معامله ، قیمت سهم یا کالا از یک مرزی عبور نکند.

  انواع معاملات باینری آپشن
  Call / Put

به علاوه ،در چنین معاملاتی سود و ضرر معامله از قبل مشخص شده، که این ویژگی از مزیت های بسیار مهم این معاملات به حساب می آید. دو حالت وجود دارد: بردن سود مشخص شده یا باختن آن. این فرآیند آنچنان هم پیچیده نیست. تریدر پیش بینی میکند که قیمت یک دارایی مشخص بالا میرود یا پایین.

سیستم عامل های قدیمی باینری آپشن بسیار مستعد کلاهبرداری هستند . همین امر باعث شده بسیاری از نهادهای نظارتی حوزه های قضایی فعالیت در این حوزه را ممنوع اعلام کنند.

اما با وجود همه این شایعاتِ تا حدودی منفی ، معاملات آپشن قانونی هستند. اکثر کمپانی های فعال در این حوزه منصف میباشند. اما تعدادی از آنها هم کلاهبردارند و به کاربران خود وعده واریزی فوری میدهند. در صورتی که وعده های آنها پوشالی و تقلبی بیش نیست.

برای اینکه این معاملات سودآور شوند، بهتر است ابتدا مزایا و معایب آنها به خوبی درک شود. تا از این طریق از مفید بودن آنها برای ایجاد معاملات سودآور، بالا بردن قدرت ریسک و ملزمات سرمایه گذاری مطمئن شوید.

[irp posts=”5140″ name=”قراردادهای فیوچرز یا آتی چیست؟همراه با ویدئو”]

مزیت های باینری آپشن

در این قسمت به مهمترین مزایای خرید و فروش باینری آپشن ها اشاره میکنیم.

 • سادگی: فرآیند این نوع معاملات بسیار ساده است . از آنجایی که تریدر تنها بر روی یک عامل تمرکز میکند، نتیجه عملیات واضح خواهد بود. یا قیمت افزایش پیدا میکند و یا کاهش. لازم نیست که تریدر مدام حواسش به زمان اتمام معامله و خروج باشد. از ابتدا زمانی را مشخص میکند و معامله انقضا خواهد داشت.
 • ریسک ثابت: از آنجایی که پارامترهای معامله زیاد نیستند پس به همان نسبت ریسک هم کم است.
 • کنترل معامله: تریدر قبل از اینکه به این معاملات وارد شود از همه پیامدها و حتی سود و زیان خود مطلع است. پس چه چیزی بهتر از این که از همان ابتدای کار همه جوانب را در نظر گرفته باشد.
 • سودآور: مقدار سود و بازده این نوع معاملات بسیار چشمگیر است.برخی از بروکر ها بازده تا 90 درصد را هم در تنها یک معامله وعده میدهند.از اینرو باینری آپشن ها به معاملات خرد پربازده معروف شده اند.
 • حق انتخاب :به لطف معاملات باینری آپشن، تریدرها شانس این را دارند که به صورت مجازی در همه بازارها به خرید و فروش ابزارهای مالی بپردازند.
 • قابل دسترسی: در هر زمان از شبانه روز که بخواهید، میتوانید نمودارهای همه بازارها را مشاهده کنید.

خطرات محتمل در باینری آپشن

درست است که مزیت های این معاملات باعث شده افراد زیادی به سمت این حوزه جذب شوند. اما نکات منفی و خطرات خرید و فروش در این بازارها هم کم نیستند.

خطرات محتمل در باینری آپشن

 • کاهش احتمال معاملات توسط برخی از بروکرها
 • کارمزدهای بالا در برخی بروکرها ( 10 تا 30 درصد)
 • ابزارهای معاملاتی محدود: اکثر بروکرها قابلیتهای تجزیه و تحلیل بسیار پیشرفته ای را در اختیار کاربران قرار میدهند. اما معمولاً ابزارهای معاملاتی آنها برای آپشن بسیار محدود است.
 • مدیریت ریسک: اگر تریدر تعلیم ندیده باشد به راحتی آب خوردن سرمایه خودش را از دست میدهد.

موفقیت در باینری آپشن

 1. پیدا کردن بهترین بروکر: بهتر است بروکری بیابید که کارمزد کمی بگیرد و از همه مهمتر ساختار محاسبه کارمزدش بسیار واضح و شفاف باشد.
 2. بهتر است ابتدای کار برای چک کردن عملکرد بروکر، سیستمی را انتخاب کنید که برای شروع فعالیت مبلغ کمی به عنوان سپرده از شما طلب کند.
 3. مطمئن شوید بروکر انتخابی شما امکانات خوبی در اختیار کاربرانش قرار میدهد. منظور از امکانات نمودار ها، الگوها و ابزارهاییست که برای انجام یک معامله موفقیت آمیز مورد نیاز هر تریدر است.
 4. تازه واردان این حوزه بهتر است مدتی در حساب دمو (Demo ) به معامله بپردازند. چرا که این حساب بودجه ای صوری در اختیار شما قرار میدهد تا امتحانی وارد معامله شوید. پس اگر هم مبلغی از دست بدهید مشکلی پیش نخواهد آمد. پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه سرمایه واقعی خود را وارد بازار کنید، برای مدتی با این حساب دمو کار کنید. اکثر حساب های آزمایشی باینری به هیچ ودیعه ای نیاز ندارند و در ابتدا روشی عالی برای تمرین هستند.
3
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x