افزایش فعالیت در شبکه بیت کوین همزمان با تحریم سرویس سوئیفت در روسیه
0

افزایش فعالیت در شبکه بیت کوین همزمان با تحریم سرویس سوئیفت در روسیه

بازدید : 1476

فکت کوینز: قیمت بیت کوین در سطح 39000 دلاری برای خود حمایتی پیدا کرده است، با این حال خریداران به دلیل رسیدن روزهای ابتدایی هفته کمی محتاطانه رفتار می‌کنند. عدم قطعیت در فاکتورهای کلان همزمان با درگیری های روسیه و اوکراین در حال رشد است و به نظر می‌رسد این عوامل باعث شده است تا در روزهای اخیر شاهد افزایش فشار فروش بیت کوین و دیگر رمز ارزهای بزرگ بازار باشیم.

نمودار بیت کوین

قبل از اصلاح اخیر بیت کوین، شاهد اخبار خوبی برای این ارز بودیم. در پی گزارشی از دلفی دیجیتال، فعالیت بیت کوین اخیرا به شدت افزایش یافته است که البته دلیل آن به نظر عواقب حمله روسیه به اوکراین است. آمریکا، اروپا و جامعه بین المللی تصمیم گرفتند تا دولت فدرال روسیه را در استفاده از سرویس پرداخت سوئیفت تحریم کنند.

همانطور که در تصویر زیر مشهود است، روز 1 مارس و پس از اعلام تحریم ها، موجودی فعال بیت کوین شاهد بیشترین رشد خود از زمان ماه مه 2020 بود. در آن زمان قرنطینه های مربوط به بیماری همه گیر کرونا آغاز شده بود و بازارهای جهانی همگی با اصلاح گسترده همراه شده بودند.

این رشد در موجودی فعال بیت کوین می‌تواند به این معنی باشد که خریداران دارایی های خود را برای مقابله با رویدادهای پیش رو افزایش داده‌اند. در همین زمان و بنابر گزارش برایان آرمسترانگ و مدیرعاملان دیگر صرافی ها، مردم از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال برای انتقال امن دارایی های خود استفاده کرده‌اند.

داده های دلفی دیجیتال نیز به نظر از این تئوری حمایت می‌کنند چرا که آدرس های هولدر 0.001 تا 10 بیت کوین به بیش از 2.73 میلیون رسیده است. در همین راستا دلفی دیجیتال بیان داشته است که حذف روبل روسیه از سیستم مالی جهانی منجر به سقوط 20 درصدی ارزش آن شد. در نتیجه مردم روسیه برای حفظ ارزش سرمایه خود به دارایی های مانند بیت کوین روی آوردند.

داده های دلفی دیجیتال

مطلب مفید: تلکوین چیست؛ پُلی میان دنیای رمزارزها و مخابرات؟

به نظر می‌رسد بیت کوین برای جلوگیری از سقوط و اصلاحی گسترده تر باید سطح 40000 دلاری را حفظ می‌کرد، با توجه به این موضوع که حمایت مذکور از دست رفته است، احتمالا شاهد اصلاح بیت کوین تا سطح 36000 دلاری باشیم. داده های Material Indicators نیز حداقل در بازه های زمانی کوتاه مدت چنین اصلاحی را تایید می‌کنند. چرا که در سطح کنونی شاهد نقدینگی بسیار پایینی هستیم و حدود 18 میلیون دلار درخواست خرید در قیمت 36000 دلاری برای بیت کوین وجود دارد که احتمال بازگشت قیمت و فعالیت گسترده تر در این سطح را افزایش می‌دهد.

در بازه زمانی کوتاه مدت، به جز 36000 دلار، تمامی سطوح قیمتی اهمیت زیادی نخواهند داشت. در حال حاضر و با عدم حضور فشار خرید از سمت خریداران به نظر می‌رسد حداقل در این زمان شاهد افزایش قیمت و حرکت صعودی از بیت کوین نباشیم.

نمودار خرید بیت کوین

یکی از تحلیلگران بازار در رابطه با روند بیت کوین بیان داشت که برای ادامه روند صعودی باید شاهد تثبیت قیمت بالای سطح 46000 دلار باشیم که با توجه به ریزش های اخیر، کار دشواری به نظر می‌رسد. وی در ادامه افزود که تا زمان حفظ سطح کنونی همچنان به روند بیت کوین امیدوار است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x